11. březen 2022

Poslechněte si podcast: Výletní tip Pavla Sladkého: Destinace pro jarní výlety po Česku vybírejte podle tamní flóry

Cestovatel a moderátor pořadu Radia Wave Casablanca Pavel Sladký si pro vás tentokrát připravil doporučení na netradiční způsob výběru destinace pro výlet v přicházejících jarních dnech. Teploty pomalu stoupají, sníh taje a dny se opět prodlužují. Jeden ze způsobů, jak teď z výletů po Česku dostat maximum, je plánovat si své cesty podle vegetace.

01:54

Tip

Vydává: Český rozhlas

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Web

Včera 02:56

Hudební tip: Synťáky obklopený Lazer Viking někde na pomezí popu a experimentů

Jakub Kaifosz aka Lazer Viking se do paměti mnohých vryl jako písničkář se špinavým kytarovým zvukem, na nové desce Tunnel Vision ale odhazuje kytary a mění je za pulzující synťáky. Svůj nový taneční materiál z alba, které vyjde letos v září, představil živě v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Co doporučuje k poslechu?

Před třemi dny 02:42

Tip Jakuba Pavlovského: Nová kniha Delphine de Vigan nastavuje čtenářům zrcadlo

Hledáte nový přírůstek do vaší domácí knihovny? Literární nadšenec a moderátor pořadu Radia Wave Záložka Jakub Pavlovský má pro vás další doporučení. Tentokrát přichází s tipem na knihu Děti nade vše od francouzské autorky Delphine de Vigan. Spisovatelka v novém románu otevírá aktuální téma přítomnosti dětí na sociálních sítích. Hlavní hrdinkou příběhu je matka Melánie, která pracuje jako profesionální influencerka. Do svého video obsahu pravidelně natáčí vlastní děti.

Před týdnem 01:43

Výletní tip Martiny Bulánkové: Vypravte se na novou rozhlednu Korunka nedaleko Prahy

Výletní doporučení pro vás tento týden připravila cestovatelka Martina Bulánková z webu Akční rodiče. Tentokrát radí výstup na teprve měsíc otevřenou rozhlednu Korunka, kterou najdete na kopci Červená hlína u obce Černolice u Prahy. Vrchol rozhledny nabízí výhled na vysílač Cukrák a hory Milešovka nebo Říp. Při velmi dobré viditelnosti dohlédnete až na Krkonoše či Šumavu.

Před týdnem 01:40

Tip Terezie Kovalové: Platforma Pinkbus nabízí originální večer plný drag queens

Hudebnice Terezie Kovalová si pro vás tento týden připravila doporučení pro návštěvu koncertů a festivalů. V pátek 1. července proběhne v pražském Paláci Akropolis další celovečerní akce projektu Pinkbus. Platforma, která zaštiťuje zejména mladé queer umělce a vychází z tradice pražských kabaretů, tentokrát nabídne představení drag queens. Mezi účinkující se řadí La Cuntessa, Just Karen, Tonic, Lotta Love a spousta dalších.

Před 2 týdny 02:48

Tip Terezie Kovalové: Pražská MeetFactory odstartuje letní sezónu akcí Veřejný dům

Hudebnice Terezie Kovalová pro vás opět připravila celou řadu kulturních doporučení. V úterý 21. června vyrazte do pražské MeetFactory na akci Veřejný dům. Celé prostory smíchovské továrny budou opět otevřeny všem milovníkům umění. Těšit se můžete na nové výstavy, umělecké přednášky, komentované prohlídky, otevřené ateliéry nebo divadelní představení. Program nabízí také vystoupení domácích kapel Obelisk Of Light a Mount Roraima.

Před 3 týdny 03:00

Hudební tip: rapper Anki a producent Lastsword o svých oblíbených kompilacích

Pražský rapper s vietnamskými kořeny Anki předloni vydal albový debut Saigon Stories, na kterém rapoval ve vietnamštině. Teď má venku novou desku No More Drama s českými texty o Vietnamem poháněné nostalgii, dlouhých chvílích za kasou ve večerce a pomluvami protkané rapové scéně. Po boku svého dvorního producenta Lastsworda novinku představil také živě v našem proskleném studiu během další Radio Wave Studio Session. Které aktuální hudební releasy doporučuje duo k poslechu?

Před 3 týdny 01:56

Výletní tip Ladislava Zibury: Zajeďte se podívat do Krušlova na největší vyřezávaný včelín

Cestovatel a dobrodruh Ladislav Zibura tentokrát doporučuje návštěvu Krušlova na Strakonicku. V malé vesnici v Jihočeském kraji se vám naskytne pohled na ručně malovaný včelín s vyřezávanými prvky. Autorem unikátu v předhůří Šumavy je místní nadšenec Josef Mach, který se stavbou včelína začal již v roce 1948. Po autorově smrti prošel celý objekt rozsáhlou rekonstrukcí a dnes slouží jako pocta řemeslu i jeho osobě.

Před 3 týdny 02:15

Tip Jakuba Pavlovského: Ponořte se do hlubin zámořské výpravy s knihou Jak jsme se vznášeli

Literární nadšenec a moderátor pořadu Radia Wave Záložka Jakub Pavlovský si pro vás tento týden připravil doporučení na četbu knihy Jak jsme se vznášeli. Kombinací cestopisu a eseje z per dvojice autorů Juliana Charriera a Nadima Sammana se přesunete na atol Bikini v Tichém oceánu. Tedy do místa, kde v letech 1946 až 1958 proběhlo třiadvacet amerických jaderných zkoušek. Knihu v překladu Kryštofa Herolda loni vydalo nakladatelství Take Take Take.

2. červen 2022 03:14

Hudební tip: výherci Startéru prazdniny objevují současný pop punk i experimentátorku Rosalíu

Brněnské trio prazdniny si v současné době užívá výhry ve Startéru – hitparádě neobjevených Radia Wave. Dva Michaly a jednoho Matěje ale čeká také spoustu práce, brzy totiž poputují do profesionálního nahrávacího studia natočit nový singl i s doprovodným videoklipem. Po nedávném živém vystoupení v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session prozradili, která jména teď plní jejich hudební playlisty.

31. květen 2022 01:44

Tip Karolíny Vránkové: Vypravte se do Klatov na výstavu Jsem prostorem, v němž jsem

Moderátorka Karolína Vránková má pro vás tentokrát pozvánky hned na dvě výstavy. V Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech můžete až do 26. června vidět výstavu Jsem prostorem, v němž jsem. Aktuální expozice nabízí práce mladších umělců sdružených s ateliéry vysočanského Studia PRÁM. Spektrum vystavovaných témat i děl je různorodé. K vidění jsou zde sochy, malby či design a konceptuální umění. Mezi vystavované umělce patří Dominik Běhal, Veronika Durová nebo Adam Železný.