Host ve studiu
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Výjimeční „Klicperáci“. Hradecké divadlo uvede 14 titulů, z toho 11 českých nebo světových premiér

Vydáme se na prkna, co znamenají svět, protože Klicperovo divadlo v Hradci Králové zveřejnilo dramaturgický plán na příští sezónu. Ta by měla přinést osm premiér a jako režisér by se měl do Hradce vrátit kromě jiných i David Drábek. Vítám ve studiu uměleckého šéfa Klicperova divadla v Hradci Králové Pavla Kheka a tiskového mluvčího Martina Sedláčka.

10:03

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:25

Letní obloha odkrývá spoustu nádherných příběhů. Do souhvězdí staří Řekové promítali život bohů

Teď se vypravíme nejen na Měsíc, ale i do hradecké hvězdárny a planetária, abychom vás pozvali na pozorování letní oblohy, protože to je vždy o prázdninách v létě velká romantika. Určitě to tak vnímá i Martin Cholasta, který za námi právě z hradecké hvězdárny a planetária přišel.

Před třemi dny 10:17

Rychnovský zámek, to jsou hlavně povinnosti a velká zodpovědnost, říká Jan Egon Kolowrat Krakowský

Podíváme se do Rychnova nad Kněžnou, kde se po několika letech oprav a revitalizace otevřel lidem zámecký areál včetně kostela Nejsvětější trojice od slavného architekta Santiniho. Zámek v Rychnově patří rodu Kolowratů, a tak jsem rád, že nás osobně přijel pozvat zámecký pán Jan Egon Kolowrat Krakowský Liebsteinský. A nepřijel sám, vzal s tebou také paní kastelánku Zdeňku Dokoupilovou.

Před čtyřmi dny 10:36

Od bedňáka u Michaela Jacksona se Josef Sršeň vypracoval do nejžádanějšího head stage manažera u nás

Představíme vám zajímavou osobnost, Josefa Sršně, který se teď usadil v Krkonoších ve vísce Klášterní Lhota. Josef je nejen manažerem populární kapely Škwor, ale také jedním z nejvýraznějších a nejžádanějších head stage manažerů v České republice. Dělal bedňáka třeba i Michaelu Jacksonovi.

Před čtyřmi dny 10:37

Portrét je dialogem dvou lidí a lovem okamžiků. Vybere se ten nejlepší, říká fotograf Jadran Šetlík

Výstavu našeho předního fotografa a portrétisty Jadrana Šetlíka najdete v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí v Galerii Kinský. Unikátní snímky můžete spatřit až do 29. října. Expozice je takovým průřezem životního díla a tvorbou člověka, který je naším hostem ve studiu, tedy Jadrana Šetlíka.

Před pěti dny 11:22

Naše síť základních uměleckých škol je výjimečná, to nikde ve světě nemají. ZUŠ Open je jako svátek

Také letos se koná celostátní festival základních uměleckých škol s názvem ZUŠ Open. Díky tomu v těchto dnech ožívají parky, náměstí, kostely a další veřejná místa tím, co všechno se děti během roku naučily. Jsou to koncerty, divadelní a taneční vystoupení, ale i výstavy a další projekty.

Před pěti dny 10:14

Soustředíme se na myšlení dětí, aby přemýšlely. To mě baví, říká zakladatel taneční skupiny T-BASS

Do rozhlasového studia zavítal Zdeněk Zolman, tanečník a zakladatel populární hradecké taneční skupiny T-BASS. Chceme vás společně pozvat na sobotu 3. června, kdy se koná Den s Českým rozhlasem Hradec Králové v kempu Stříbrný rybník. A mezi hosty budou právě také tanečníci z T-BASS.

Před pěti dny 10:33

Na letošní setkání Dolan v Dolanech u Jaroměře dorazí i krajané až z chorvatských Dolan u Daruvaru

Vezmeme vás na Náchodsko, do obce Dolany, kterou projíždíte, když jedete od Jaroměře směrem na Českou Skalici a Náchod. Vesnička, která má něco málo přes 650 obyvatel, pořádá na začátku léta setkání obcí a vesniček se stejným jménem, do kterých starosta Jiří Plšek ještě předtím osobně doveze vždy pozvání na koloběžce. A teď se vrátil z Chorvatska, kde prý jedny Dolany také mají.

Před pěti dny 11:06

Hejtman Červíček: Jsme krásné místo pro život, stále se tu něco děje. To je rodinné stříbro regionu

S prvním mužem Královéhradeckého kraje, hejtmanem Martinem Červíčkem, si povídáme nejen o tom, že je tu hlavní turistická sezóna a náš kraj má v tomto směru určitě co nabídnout. Ale zajímá nás také, v jaké kondici je kraj v současné nelehké době a jakými novinkami se může pochlubit.

Před týdnem 10:30

(Ne)postradatelný rádce pro milovníky kempinku aneb Triky Kempičů, jak přežít v českých kempech

Herec Klicperova divadla v Hradci Králové Vojta Říha přišel do metropole Královéhradeckého kraje z Ostravy, kde byl předtím v angažmá, jinak pochází z Poděbrad. A kromě toho, že jste ho mohli vidět třeba ve Slunečné, tak Vojta natáčí a připravuje také pořad Kempiči. A teď mu vyšla dokonce i knížka , která je moc vtipná.

Před 2 týdny 11:26

Červený Kostelec se nejmenuje podle červeného kostela, ten je naopak červený právě kvůli názvu města

Podíváme se do města, kde se před více než 100 lety, v roce 1918, narodil velký český herec Martin Růžek. Ochotnické divadlo tam má velkou tradici, také se tam každé léto pořádá mezinárodní folklorní festival, přímo v centru stojí kostel svatého Jakuba Většího s krásnou červenou fasádou. Je to Červený Kostelec na Náchodsku a starosta Tomáš Prouza je naším hostem.