- Podcasty
- Hovory
Poslechněte si podcast: Vydejte se vlastní cestou. I kdyby ještě nebyla popsaná průvodci, vzkazuje cestovatel Kynčl
Viděl ji jen desítky minut a okamžitě se do ní zamiloval. Noria je fenka z děsivého hřbitova na chilské poušti Atakama. Našel jí tam dobrodruh, český cestovatel, Jakub Kynčl a přivezl do Česka.
Hovory
Rozhovor s osobností, která má zajímavý osobní i profesní život a názory.
Hostem Hovorů je hudebník, textař a skladatel s nezaměnitelným hlasem Petr Linhart
Říká o sobě, že nadevše má rád svobodu, a jeho songy jsou především o naději. A také to, že je sice podstatou kavárenský povaleč, ale když před lety získal pocit, že je třeba pomoci kostelu ve Skokách, pustil se do práce. Do Skoků dnes jezdí lidé z celé republiky, a podle Petra Linharta se tam opravdu dějí mariánské zázraky. Více v Hovorech, moderuje Eva Hůlková.
Polárník a dobrodruh Václav Pištora strávil na jižním pólu Nový rok a na cestě k němu Vánoce
V Hovorech prozradí, jaké to bylo a vysvětlí, proč by se chtěl do Antarktidy vrátit potřetí. Ptal se Vladimír Kroc.
Nevidomé děti mají rády hmatové vjemy, protože se rády věcí dotýkají prsty
Příjemné jsou pro ně chlupaté látky, které navozují pocit, že se dotýkají kožíšku beránka nebo medvěda. Ale milují i knížku, která jim prostřednictvím jejich hmatu plasticky ukáže, jak vypadá Mona Lisa nebo Poslední večeře od da Vinciho. Terezie Kochová se víc jak 30 let věnuje práci s nevidomými dětmi a říká, že i ony se chtějí učit hrou. Jako hosta do studia Hovorů si ji pozvala Tatiana Čabáková.
Ruská agrese na Ukrajině posunula Kyjev k Bruselu - říká kriminolog a politický analytik Petr Pojman z neziskovky "Team4Ukraine"
V Hovorech ale prozradí, že válka sice Ukrajince mobilizovala, ale nevyřešila ani korupci, ani lobizmus. Připravil a moderuje David Šťáhlavský.
Když člověk nejde za hranu, tak nemůže zažít dobrodružství, říká vytrvalec Zavoral
Aleš Zavoral patří k předním tuzemským vytrvalcům v jízdě na kole. Naposledy vyhrál před dvěma týdny závod nazvaný „Bike Nonstop US“. Za 18 dnů při něm ujel téměř šest tisíc kilometrů napříč Spojenými státy. V Hovorech prozradí, v čem je kouzlo podobných vytrvalostních závodů, které sportovci ujedou na kole za týden a nesportovci nikdy. Moderuje Petr Vizina.
Autor projektu Carboneg: Přebytečný uhlík z atmosféry musíme dostat do půdy, kde je ho nedostatek
Hostem Hovorů je autor projektu Carboneg Václav Kurel, který usiluje o regenerativní způsob hospodaření. „Udržitelné zemědělství dnes už nedává smysl. Už není co udržovat. Půda je v tak špatném stavu, že ji naopak potřebujeme regenerovat. Potřebujeme do ní vrátit život, a to tak, že nebudeme rozrušovat dům pro půdní houby a bakterie, ale budeme se jim snažit vytvořit takové podmínky, aby se jim v půdě dařilo,“ nastiňuje.
Praha je můj osud. Zcela mě naplňuje, říká Bečková, místopředsedkyně Klubu Za starou Prahu
Hostem Hovorů je Kateřina Bečková, historička a místopředsedkyně Klubu Za starou Prahu. Je to žena, která doslova ztělesňuje svým profesním životem lásku k Praze a úsilí o zachování jejího jedinečného charismatu.
Vzniká to beznadějí, říká o svém tvůrčím procesu umělec Pavel Brunclík
Obrazy. Takto jednoduše se jmenuje aktuální výstava Pavla Brunclíka v galerii Jiřího Trnky v Plzni. Brunclík je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a také vystudoval dokumentární tvorbu na FAMU. Živil se jako reklamní fotograf. Skoro 20 let se věnoval volné tvorbě, zejména krajině, portrétům a aktům. Nedávno vzal do ruky paletu a štětec. Střídavě žije v Praze a na jihu Francie.
Ekonom Křeček: Nechci být hlásnou troubou vlády. Cítím se jako odborník, který řekne svůj názor
Je jedním z nejcitovanějších českých ekonomů současnosti. Štěpán Křeček od začátku tohoto roku vytvořil v českých médiích více jak 2200 mediálních výstupů a citací. Pět let pracuje na pozici hlavního ekonoma investiční společnosti BH Securities a jeho znalosti oceňuje i premiér Petr Fiala (ODS), u kterého působí jako ekonomický poradce.
Toufar nebyl horlivým buřičem a osvoboditelem. Snažil se s režimem vycházet, popisuje kněz Beneš
„Nemusíme své cesty začínat rozmáchlými plány,“ zakončil kněz Petr Beneš své nedávné kázání v den 120. výročí narození faráře Josefa Toufara. Kázání pronesl v chrámu v Polné na Vysočině, odkud Toufar pocházel. Co znamená, že by se farář Toufar mohl stát blahoslaveným a jaký význam má jeho příběh pro společnost, která se většinově k církvi nehlásí?