Bílí lvi, tygři nebo pumy. Zooparky v našem kraji umí překvapit

Východočeské výlety
Před 3 týdny 24:38

S Východočeskými výlety míříme do Chvojence na Pardubicku a Bítovan na Chrudimsku. Ve výbězích tamních zooparků si můžete prohlédnout kočkovité šelmy, ty největší na světě i ty méně známé.

Východočeské výlety

Český rozhlas

Navštěvujeme známá i zapomenutá místa východních Čech.

Web

Další epizody

Před týdnem
22:41

K novému taxisu. Jak se na Velkou pardubickou připravují žokejové?

Je to vrchol překážkové sezóny. Letošní Velká pardubická přináší změny. Jak je vnímají zkušení žokejové a jak se na prestižní dostihy připravovali?

Před 2 týdny
25:01

Orli si vybrali náš kraj. A daří se jim

S východočeskými výlety jsme se vydali na významné ptačí lokality v Pardubickém kraji. Kdy v rezervaci Bohdanečký rybník uvidíte nejvíc ptáků a proč je oblast Králického Sněžníku tak jedinečná?

19. září 2021
21:59

V Dašicích trestali nepoctivce v máchadle, nevěstky na pranýři

Východočeské výlety se tentokrát vydají do Dašic na Pardubicku. Městečko, které má jen něco málo přes 2 tisíce obyvatel překvapí starobylým náměstím, ale také řadou dalších zajímavostí a památek.

5. září 2021
25:46

O bílé paní, pokladu a světýlku. Vydejte se po stopách pověstí v Žamberku

Proč má Žamberk ve znaku kance a orlici? Kde se prý dodnes ukrývá poklad? Jak to bylo se žamberským upírem nebo s milenci u kapličky Pod Suticí? V Žamberku mají řadu zajímavých legend a pověstí.

28. srpen 2021
23:30

Pamatujete? Užijte si cestu do pravěku železnice

Možná si vzpomenete na svoje mládí, možná na vyprávění prarodičů o slavných časech železnice. V našem kraji najdete několik míst, kde si takovou atmosféru užijete.

22. srpen 2021
25:29

V Uhřínově zažijete středověk a zjistíte, proč se dřív spalo v polosedě

Už 30 let testují archeologové v Uhřínově v Orlických horách středověké technologie. Podle vykopávek tam postavili vesnici z 13. století a zkouší tam na vlastní kůži, jak žili tehdejší osadníci. Archeologické muzeum v přírodě Villa nova, tedy Nová ves, je samozřejmě otevřené i návštěvníkům.

15. srpen 2021
24:39

Z Borové přes Telecí do Samotína a k Drátenické skále

O Žďárských vrších se mluví jako o jedné z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody u nás. Část leží v Pardubickém kraji, třeba Lucký Vrch u Borové. Za Telecím ale přechází do kraje Vysočina.

8. srpen 2021
25:32

Z Vysokého Mýta na kole, nejdřív na trénink a potom na výlet

Na východ od Vysokého Mýta je krajina plná rybníků, starých mlýnů a hrází. A je protkaná cestami a cyklostezkami.

31. červenec 2021
21:24

Vydejte se na Králický Sněžník ze Stříbrnic. Trasu plnou výhledů turisté milují

Pokud míříte k vrcholu Králického Sněžníku z Pardubického kraje, můžete zvolit několik tras. Vyplatí se ale také zajet si kousek do Olomouckého kraje. Ze Stříbrnic na Sněžník totiž vede jedna z nejkratších cest. Je velmi pestrá.