Vybrali jsme pro vás
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Společenský oděv, kroky a rytmus i pravidla chování. Taneční kurzy jedou i v 21. století

S novým školním rokem se naplno rozběhla i sezona tanečních kurzů, především pro středoškoláky. Přestože jsou to primárně taneční kurzy, lidé se tam neučí jen tančit.

03:01

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Dnes 02:38

Z bývalého areálu Clam-gallasovské cihelny je park s tůněmi a pulsujícím mokřadním životem

Místo skládky starých pneumatik a vraků tůně, do kterých se vsakuje povrchová voda. Jeden z projektů na udržení vody v krajině podpořil Liberecký kraj s pomocí evropských fondů v Hrádku nad Nisou. Z nevzhledného koutu bývalé cihelny vzniklo místo, kde se daří lidem i přírodě.

Včera 04:33

Noc literatury: Každoroční čtení ze zajímavých knih zajímavými lidmi na zajímavých místech

V Česku se ve středu 20. září 2023 koná tradiční festival Noc literatury. V Libereckém kraji se zájemci můžou zúčastnit na čtyřech místech, dobrovolníci budou předčítat v knihovnách, kavárnách i jinde.

Před čtyřmi dny 06:02

Zákupský zámek mohl sloužit jako letní sídlo prezidenta republiky

Osudy památek po jejich zestátnění byly velmi rozdílné. Na některých fungovaly prohlídky s průvodcem, jiné chátraly. Zámek Zákupy potkaly oba tyto osudy.

Před čtyřmi dny 06:37

Grabštejn neměl okna, dveře, střechy a někde ani krovy, popisuje kastelánka

Osudy památek po jejich zestátnění byly velmi rozdílné. Na některých fungovaly prohlídky s průvodcem, jiné chátraly. Grabštejn patřil k těm chátrajícím.

Před týdnem 03:00

Na přejezdu se vždycky musíme přesvědčit, že jde bezpečně přejet, apeluje dopravní expert

V Libereckém kraji podle dat Drážní inspekce meziročně narostl počet dopravních nehod na železničních přejezdech. Jedna z těch nejvážnějších se stala ve Stráži nad Nisou.

Před týdnem 02:57

Ohlédnutí za soutěží mladých módních návrhářů Oděv a textil, která se konala už po desáté

Módní soutěže Oděv a textil se v pátek 8. září v Liberci zúčastnilo pět základních škol z kraje a čtrnáct středních oděvních škol z Česka i Slovenska. Letos se konal jubilejní desátý ročník.

Před týdnem 09:37

„U spousty kol jsme narazili na něco, co bychom dělali jinak.“ Bratři staví ve Smržovce kola na míru

Většina cykloobchodů prodává sériově vyráběná jízdní kola, v jednom podniku ve Smržovce na to jdou naopak. Kola staví podle individuálních požadavků, mají i vlastní značku.

Před 2 týdny 04:38

Začít lézt je jednoduché. Stačí mít sportovní oblečení, zbytek půjčíme, říká vedoucí lezeckého klubu

Lezení se stává velmi populárním sportem, ať už na vrcholové úrovni, jak ho v Česku proslavil lezec Adam Ondra, nebo na úrovni amatérské. Lezecké kluby jsou i v Liberci.

Před 2 týdny 04:59

Do Liazu jsem nastoupil hned po vojně, vzpomíná Jíři Moskal. Tam se také zrodil nápad jet Dakar

5. září 2003 byl vyrobený poslední nákladní automobil značky Liaz. Po půl století tehdy skončila značka, kterou ve světě proslavil mimo jiné díky účasti na Dakaru jablonecký závodník Jiří Moskal.