Pracuje se sportovci na sebevědomí i zvládání stresových situací. Mentální kouč Michal Kopčan

Vybrali jsme pro vás
25. září 2021 11:11

Bydlí v Trenčíně, ale moc dobře ho znají i čeští sportovci. Mentální kouč Michal Kopčan nedávno působil u fotbalistů libereckého Slovanu. Trenér Zsolt Hornyák si ho vzal s sebou do Maďarska, do týmu Puskás Akademie. Tam si s ním nejen o Liberci povídal Pavel Petr.

Vybrali jsme pro vás

Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Další epizody

Dnes
02:46

Mozková mrtvice: Jak rozpoznat první příznaky a jak pomoct

Liberečtí lékaři varují před podceněním mozkové mrtvice. Podle údajů Krajské nemocnice v Liberci jde o druhou nejčastější příčinu úmrtí. Jak příznaky onemocnění rozpoznat a jak lidem po mozkové příhodě rychle pomoci, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Před dvěma dny
02:31

Náhlý výpadek příjmů? Nestrkejte hlavu do písku, řekněte si o pomoc, radí Člověk v tísni

Při hrozbě ztráty zaměstnání se poohlédnout jinde, a pokud nastane výpadek příjmů, snažit se domluvit s věřiteli. Rozhodně nestrkat hlavu do písku. To radí v liberecké pobočce Člověka v tísni těm, kteří se vinou omezení výroby v celém segmentu zaměřeném na automobilový průmysl dostávají do existenčních problémů.

Před třemi dny
02:49

Před 80 lety se do bojů o Tobruk zapojili také čeští vojáci. Byli mezi nimi i Liberečané

Bojovali v pevnostech uprostřed africké pouště, kde teploty přesahovaly 50 stupňů Celsia a na den měli jen 1,5 litru vody. Je to právě 80 let, kdy se příslušníci československého pěšího praporu zapojili na straně Spojenců do bojů o libyjské přístavní město Tobruk. Bylo mezi nimi i 5 Liberečanů. Jejich příběh a hrdinství připomíná výstava v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Před čtyřmi dny
02:07

Středověké malby, agrese na internetu i Kupkovy kresby. Krajská galerie mapuje dějiny antisemitismu

Oblastní galerie v Liberci otevřela novou výstavu o historii projevů antisemitismu a antijudaismu v českých zemích. Půjčila si na ni desítky předmětů od více než čtyřiceti institucí.

Před šesti dny
02:31

Jak na energošmejdy: Když si nejste jistí, nebojte se říct si o radu, říká poradkyně Člověka v tísni

Klientům zkrachovalých energetických společností se věnují nejen oprávnění dodavatelé poslední instance, ale také takzvaní „energošmejdi“ nabízející krajně nevýhodné smlouvy. V rozhovoru s redaktorem Jaroslavem Hořením to potvrzuje Petra Baslová z liberecké pobočky organizace Člověk v tísni, kam se můžete obrátit s prosbou o radu.

Před týdnem
02:52

Do oblíbené dětřichovské školy dojíždějí děti i z města. Jak se tam daří dohnat lockdownová omezení?

Zveme vás do jedné venkovské školy na Frýdlantsku. Učitelé se tam snaží, stejně jako v jakékoliv větší městské škole, dohánět vše, co děti během lockdownu nezvládly. Tým sympatických učitelek a jednoho učitele navštívila redaktorka Ivana Bernáthová.

Před týdnem
13:18

Život hokejisty ukončila nemoc. Jeho matka o tom napsala knihu. Vždy čekáte zázrak, nikdy smrt, říká

Rodák z Ústí nad Labem Ondřej Buchtela nakoukl v dresu Chomutova do hokejové extraligy. Později se upsal Bílým Tygrům a v první lize nastupoval za prvoligovou farmu z Benátek nad Jizerou. V červenci 2020 ale hokejový svět opustil. Nad jeho síly byla rakovina srdce. Teď se jeho příběh vrací prostřednictvím knihy Zemři a povstaň. Autorkou je Ondřejova maminka Eva Buchtelová.

Před týdnem
02:01

Český Slet bubeníků: Po roce „ticha“ si mistři rytmiky dali sraz ve Smržovce a jedou na mini-turné

Po roční pauze, způsobené koronavirem, se takzvaný Slet bubeníků vrací. Malé turné bubenické show začalo tradičně ve Smržovce, kde muzikanti několik dnů zkouší a pak tam odstartují turné prvním veřejným vystoupením. Podívat se za nimi byl redaktor Tomáš Mařas.

Před týdnem
02:31

Jak se žije s vlky. Je to šok, najít za rozednění pět roztrhaných ovcí, říká farmářka z Podještědí

Vlci v Libereckém kraji osídlují další a další teritoria a farmáři tak musí být na pozoru. Zkušenosti s vlky už mají i chovatelé ovcí, manželé Kašeovi, hospodařící v Janovicích v Podještědí. Vypravil se za nimi redaktor Jaroslav Hoření.

Před týdnem
02:51

Jeho tvorbu jsme doma mívali asi všichni. Před 100 lety se narodil průmyslový výtvarník Lachman

Navrhl třeba žehličku ETA, kuchyňský mixér, legendární vysoušeč vlasů EM 521. Na jeho kontě je na 1 200 designů domácích přístrojů, které patřily k výbavě naprosté většiny československých domácností. Designér Stanislav Lachman žil i v Jablonci nad Nisou.