- Podcasty
- Vybrali jsme pro vás

Poslechněte si podcast: Obraz Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou je v Turnově už 100 let. V muzeu se dozvíte jeho příběh
10 x 8,5 metru jsou rozměry jednoho z největších obrazů ve střední Evropě Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou, který byl před 100 lety součástí Krajinské výstavy v Turnově. V tamním muzeu ho teď můžete vidět ve třech podobách.
Vybrali jsme pro vás
Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti.
Jak děti naučit rozumět přírodě? Ve Vysokém nad Jizerou myslivci pravidelně pořádají dětské dny
Ukázat nejen dětem krásy lesa a přírody vůbec a třeba také vychovat své nástupce, se už několik let snaží členové mysliveckého sdružení Šachty Vysoké nad Jizerou. Jednou z tradičních akcí, které pořádají, je dětský den pro žáky nižších ročníků vysocké základní školy.
Český rozhlas Liberec vysílá z Ještědu. Nalaďte se na 97,9 FM
Příjemný, kvalitní a dobře naladěný poslech Českého rozhlasu Liberec. Toto přání je od 25. června 2025 víc než na místě, od tohoto data Český rozhlas Liberec nově vysílá z horského vysílače Ještěd na frekvenci 97,9 FM.
Zdá se, že včely přežily jaro ve zdraví, ale medu asi nebude nadbytek, hodnotí včelař Tomáš Moravec
Také vám připadalo letošní jaro chladné? Potvrzují to i včelaři. Kromě nepříznivého počasí včely sužuje i mor a hniloba včelího plodu. Se včelařem Tomášem Moravcem se na kontrolu jednoho z jeho včelínů ve Smržově vydal redaktor Jaroslav Hoření.
Na začátku je příběh. Co se z něj nakonec stane, dopředu nevím, říká lomnický autor Petr Pýcha
Petr Pýcha, scénárista a autor divadelních a rozhlasových her a také učitel na semilském gymnáziu, má za sebou řadu úspěchů, mimo jiné Českého lva za scénář k filmu Všechno bude. Jestli chystá nějaký nový snímek, zajímalo redaktora Jaroslava Hořeního.
Lidé ve válce v komiksu. Toy Box kreslí s empatií, chtěl jsem, aby to byla ona, říká kurátor výstavy
Severočeské muzeum v Liberci zahájilo komiksovou výstavu Lidé ve válce. Netradiční formou popisuje osudy dvanácti lidí, kteří během druhé světové války žili a působili v Liberci. Jejich příběhy v archivech vybral badatel Ivan Rous.
Letadla, vzducholodě i drony od roku 1890. V libereckém Technickém muzeu budete s hlavou v oblacích
Vzducholoď velká jako parník, letadla z obou světových válek i dron připomínající můru. Nová výstava v libereckém Technickém muzeu představuje velkoformátové modely ikonických letounů i dalších létajících strojů minulého i předminulého století.
Zemřel legendární liberecký fotograf Václav Toužimský, bylo mu 90 let
S Václavem Toužimským se osobně potkaly tisíce Liberečanů. Celý život fotil děti v místních mateřských a základních školách. Nejvíc se ale proslavil snímky, na kterých zachytil příjezd tanků okupačních vojsk do Liberce v srpnu 1968.
Smržovská dráha bratrům Hymanovým kdysi pomohla na olympiádu a tak se teď pustili do její záchrany
Už půl století stojí na Smržovce současná sáňkařská dráha, která je už také jedinou závodní dráhou u nás. V posledních letech sotva stála, hrozil její konec. Do čela TJ Saně Smržovka se v roce 2024 dostali Ondřej a Jakub Hymanovi, kterým dráha pomohla až na olympiádu a tak se pustili do její záchrany.
Na Královku vyrazilo s Českým rozhlasem Liberec přes 100 turistů, výšlap se konal už popáté
V sobotu 14. června se konal už 5. ročník tradičního Pochodu na Královku, který pořádá Český rozhlas Liberec. Z libereckých Lidových sadů dopoledne vyrazilo na rozhlednu více než 100 lidí.