Před týdnem

Poslechněte si podcast: Na vlastní kůži: Očkování proti koronaviru doma

Co dělat, když se chcete chránit proti nemoci covid-19, ale ze zdravotních důvodů se nemůžete dostat do očkovacího centra? V Liberci tenhle problém částečně řeší například laskavá vedoucí očkovacího centra. Očkovat starší a chronicky nemocné jezdí spolu s praktickou lékařkou.

02:03

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 02:05

Vánoční strom splněných přání sbírá v Liberci dárky pro opuštěné děti. Letos už po čtyřiadvacáté

Také letos mohou lidé obdarovat děti z dětských domovů. Do 13. prosince se mohou zapojit v Liberci do charitativní akce Vánoční strom splněných přání.

Včera 02:58

Vlastní vánoční výzdobu si můžete vyrobit na nejmodernějších technologiích v liberecké IQLandii

V liberecké IQLandii si zájemci můžou vyzkoušet práci s 3D tiskárnou nebo laserovou řezačkou, kterými je vybavena tamní chytrá dílna IQFABLAB. Na těchto technologiích si pak můžou vyrobit třeba originální vánoční ozdoby nebo vlastní šperky. Jak moc je to obtížné, to na místě zjišťovala redaktorka Ivana Bernáthová.

Před dvěma dny 02:51

Založit firmu, otevřít řemeslnickou dílnu a nabízet své výrobky do prodeje. Zn.: Vyzkoušeno dětmi

Kluci a holky z osmiček a devítek základních škol v Liberci si vyzkoušeli, jak by si mohli založit prosperující řemeslnickou firmu. Reportáž s jedním z vítězných týmů ze ZŠ Lesní v Liberci natočila redaktorka Ivana Bernáthová.

Před dvěma dny 07:25

11. místo z Evropy, 18. z juniorského světového šampionátu. Je novou chodeckou nadějí?

Osmnáctiletý Jaromír Morávek patří k českým atletickým nadějím, letos startoval na juniorském mistrovství světa i Evropy. Věnuje se chůzi. Je odchovancem Moravské Slavie Brno, aktuálně reprezentuje Škodu Plzeň a studuje gymnázium v Jilemnici.

Před čtyřmi dny 02:40

Spuštění Centrální evidence psů se zpozdí, pilotní verze registru funguje. Zapisují do ní veterináři

Nahlížet do registru očipovaných psů mohou i strážníci nebo státní veterinární péče. Vyhledání majitelů zatoulaných zvířat ale stále nebude jednoduché.

Před čtyřmi dny 02:01

Iniciativa „Zachraňte Vánoce“ otevře 5. prosince v Jablonci nad Nisou Štědrý dům s adventním zbožím

Už od léta se drobní řemeslníci, umělci a další tvůrci připravovali na adventní trhy. Letos ale své výrobky nemají kde prodávat a přijdou o výdělek. Na pomoc jim přicházejí lidé na sociálních sítích i jiní prodejci. Třeba v Jablonci nad Nisou se otevře celý obchodní dům plný zboží původně určeného na vánoční tržnice.

Před šesti dny 02:58

Nákupy na internetu: Vyhněte se anonymním webům a zboží plaťte kartou, radí Česká obchodní inspekce

Při nákupech přes internet se opatrnost vyplatí. Obchodníci často zákazníkům poskytují mylné informace o ceně zboží nebo možnosti reklamace. Jak se vyhnout rizikovým e-shopům? A jak bezpečně zaplatit? Redaktorka Barbora Kvapilová se na to zeptala mluvčího České obchodní inspekce Jiřího Föhlicha.

Před týdnem 02:18

Varhany v kostele v liberecké Rochlici nezní, jak by měly, zachránit je má veřejná sbírka

Výjimečný zvuk varhan může každému kostelu dodat ještě krásnější atmosféru než je vznešené ticho. Anebo taky ne; to když se z píšťal linou podivné tóny. Tak jako občas v liberecké čtvrti Rochlice, v kostele svatého Jana Křtitele.

Před týdnem 01:59

Severočeské muzeum má zpět část historických negativů z archivu vratislavického továrníka Ginzkeye

Vrátit původní podobu víc než třem desítkám skleněných negativů nebylo pro odborníky jednoduché. Většina z nich byla zaprášená, špinavá a některé dokonce rozbité.