11. leden 2022

Poslechněte si podcast: Z téhle změny máme radost, je naděje, že budeme moct realizovat rekonstrukce, říká mluvčí zoo

Poslední týdny roku 2021 byly ve znamení transportu některých zvířat ze zoo Liberec do sousedních českých i zahraničních zoo a naopak. Jak potvrdila mluvčí zahrady Barbara Tesařová, některá zvířata libereckou zoo obohatí. Dozvěděli jsme se také, jaký přínos má změna zřizovatele, kterým je od 1. ledna 2022 Liberecký kraj.

15:10

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 10. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Před třemi dny 16:14

S nastupující ředitelkou Šaldova divadla Lindou Hejlovou Keprtovou o plánech i divadelních novinkách

Současná šéfka operního souboru Divadla F. X. Šaldy Linda Hejlová Keprtová nastupuje od července 2022 jako nová ředitelka divadla. Prozradila, jaké má plány, co znamená módní značka divadla, jakým způsobem chce nalákat mladé návštěvníky i v jakém představení najdeme všechny tři soubory.

Před třemi dny 08:49

Host: Linda Hejlová Keprtová, ředitelka Divadla F

X. Šaldy. Téma: Divadelní novinky. Současná šéfka operního souboru Divadla F.X. Šaldy Linda Hejlová Keprtová nastupuje od července jako nová ředitelka. Hodinu před polednem nám prozradí, jaké má plány, co znamená módní značka divadla, jakým způsobem chce nalákat mladé návštěvníky a v jakém představení najdeme všechny tři soubory.

Před čtyřmi dny 12:43

Host: Jaroslav Černý, marketingový manažer České mincovny v Jablonci nad Nisou

Téma: Sběratelské rarity a kuriozity. Co dělat s vyřazenými mincemi, které jsme našli při úklidu na staré půdě a je nám líto je vyhodit. Odpověď je nasnadě. Pokud máme větší množství desetihaléřů nebo dvacetníků, můžeme se pustit například do stavby lodě, jako v případě bitevní lodi postavené z mincí, kterou můžeme obdivovat v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově. O jiném využití si povíme s manažerem České mincovny Jaroslavem Černým, který nás seznámí se sběratelskými raritami.

Před pěti dny 17:36

Živě od vás: Z náměstí Českého ráje v 750letém Turnově

Město Turnov slaví v roce 2022 750 let od svého vzniku. Po rozhlasových vlnách se společně projdeme historickým centrem města, dozvíme se, jak se žilo v Turnově před půl tisíciletím, představíme novou knihu Dějiny Turnova a pozveme na Týden oslav.

Před šesti dny 17:18

Celý kalíšek tulipánu je jedlý a každý chutná jinak, teď to zkoušíme, prozrazuje novinky zahradnice

Len, krásenky, chrpy, zvonky, kopretiny. Z lučních květin, které rostou bez chemických postřiků, vytváří zahradnice Jana Krupová z Huntířova nádherné kytice. Aby toho nebylo málo, pustila se i do pěstování zeleniny. Co všechno obnáší pěstování mrkve, kapusty nebo méně známé zeleniny mangold, nejen to prozradila v pořadu Host Dopoledne pod Ještědem.

Před týdnem 17:12

Živě od vás: Za hlavním vchodem, napravo od zeber…

Ve středu 11. května jsme vysílali ze zoologické zahrady v Liberci. Starat se o více než 160 druhů zvířat asi není žádná legrace, pracovníci zahrady určitě zažívají každý den i nějaká překvapení. O některá se s námi podělili.

Před týdnem 15:10

S metodičkou Besipu: Bezpečně na kole i koloběžce

O tom, že příklady táhnou, se můžeme přesvědčit na silnicích, kde se setkáváme nejenom s dospělými, ale i s dětskými cyklisty. A poslední dobou také jezdci na koloběžkách…

Před 2 týdny 14:41

Chtěl jsem udělat něco, co by lidem udělalo radost, říká mladý výtvarník. A co chystá s Lucií Bílou?

Výtvarník a publicista Jan Diblíček z Malé Skály originálním způsobem pracuje s osvědčenými technikami a materiály, jako jsou korálky, drátky, textil, dřevo a papír, které proměňuje v nevšední dekorace a milé dárky.

Před 2 týdny 15:28

Je to výborné místo k žití, popisuje Jilemnici její starosta

Se starostou Davidem Hlaváčem, který je také předsedou klubu orientačního běhu OK Jilemnice a místostarostou Jilemnického okrašlovacího spolku, jsme se prošli městem, které je pro svou polohu nazýváno „bránou do Krkonoš“.

Před 2 týdny 19:35

Živě od vás: Májový Památník Karla Hynka Máchy v Doksech

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas. Kdo by neznal první slova lyrického díla Máj, básníka Karla Hynka Máchy. I tuto osobnost jsme si v živém vysílání z míst, která mu byla blízká, a která ho inspirovala k napsání tohoto díla, připomněli.