NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: FOTOGALERIE: V liberecké iQLANDII se sešli vítězové jednotlivých kol 2. ročníku IQVÝZVY

Ve vědecko-zábavním centru iQLANDIA v Liberci v pátek 20. května vyhlásili vítěze druhého ročníku iQVÝZVY; čtyřkolové vědecko-technicky zaměřené soutěže. Mladí badatelé a šikulové do 15 let si přišli pro zasloužené odměny.

02:55

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 02:28

Stýská se nám, vzkázaly ukrajinské děti domů z libereckého studia Českého rozhlasu

Vzkazy pro tatínky, babičky a dědečky na Ukrajinu poslaly prostřednictvím Českého rozhlasu Liberec ukrajinské děti, o které se stará nezisková humanitární organizace ADRA v centru Sluníčko na libereckém Perštýně.

Před dvěma dny 02:52

VIDEO: Salónním kupé Legiovlaku. Projít se jím na libereckém nádraží může každý, až do neděle

Do Liberce dorazil Legiovlak. Školáci i dospělí si mohou prohlédnout věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 - 1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace československých legií.

Před třemi dny 02:32

Mezinárodní den muzeí: Přijďte naplnit náš Memory box, vyzývá Severočeské muzeum v Liberci

Už od roku 1977 připadá na 18. května Mezinárodní den muzeí. Ta jsou proto přístupná zdarma. V Libereckém kraji se k akci připojilo například Muzeum Českého ráje v Turnově nebo Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově. Zdarma lidé můžou i do Severočeského muzea v Liberci.

Před třemi dny 02:57

I v pátek 13. se může stát zázrak. Deváťáci ze Stráže nad Nisou ten den zachránili lidský život

Když jela redaktorka Ivana Bernáthová v pátek 13. května 2022 na Ještěd natáčet reportáž o úklidu sjezdovek, netušila, že se stane svědkem boje o život. Při cestě lanovkou z natáčení zachytila přílet záchranářského vrtulníku a skupinku lidí, která pod lanovkou oživovala staršího turistu.

Před čtyřmi dny 07:45

Kvůli jezdcům, jako jsem já, udělali novou kategorii supermoto, prozrazuje závodník Štěpán Zuda

Už několik let sledujeme ve vysílání Českého rozhlasu Liberec kariéru motocyklového jezdce Štěpána Zudy. Kam se posunul právě letos, prozradil redaktorovi Pavlu Petrovi.

Před pěti dny 05:02

Jizerské hory: Dokument Viktora Kuny vykresluje krásu i prokletí nejsevernějšího pohoří Česka

Kina nejen v Libereckém kraji velmi úspěšně promítají celovečerní dokument Viktora Kuny Jizerské hory. Film ukazuje historii a mnohá tajemství těchto hor, a také současnost, kdy Jizerky čelí mnoha tlakům vyplývající z jejich obliby.

Před týdnem 02:42

Dobrovolníci vyjeli na Ještěd a cestou dolů sbírali „poklady“, které tam zůstaly po zimě

Na Ještědu už definitivně roztály poslední zbytky sněhu a nastal čas úklidu tamních sjezdovek. Na akci Zelený Ještěd v pátek 13. května přijely a přišly na tři stovky dobrovolníků.

Před týdnem 05:30

„Tohle není bordel, ale polygon“, píše se na komíně. V hromadách suti se cvičí záchranářští psi

V jedné z bývalých skláren ve Smržovce vznikl unikátní krytý polygon pro výcvik záchranářských psů. Cvičí se tam v hledání v sutinách a poznávání lidského pachu. Polygon s psovodem a profesionálním hasičem Václavem Vančurou navštívil redaktor Jaroslav Hoření.

Před týdnem 04:28

Lyžař Adam Matouš má za sebou dvě sezóny mezi dálkovými běžci. Prozradil, co je před ním

Ve čtyřiadvaceti letech je jilemnický lyžař Adam Matouš v polovině cesty. Kam má v případě dálkových běhů namířeno, prozradil redaktorovi Petrovi Pavlovi.