Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Vyberte si ten správný gril

Jaký gril je pro grilování masa, ryb, uzenin a zeleniny nejlepší? Radí a porovnává šéfkuchař Gourmet clubu Bezejmenná a učitel odborných předmětů na Hotelové škole v Plzni u Borského parku Martin Havlík.

37:37

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Před dvěma dny 04:11

Červenec je měsícem jedlých květů. Pochutnejte si na jukové omeletce

Pro autorku květinových kuchařek Janu Vlkovou se červenec nese ve znamení konzumace jedlých květů. Ty se hodí např. i jako ozdoby svatebních dortů.

Před třemi dny 22:59

Třezalka má své kontraindikace, opatrně i s následným pobytem na slunci

Třezalka tečkovaná je známá a oblíbená léčivka především v případě psychických a ženských hormonálních potíží. Pozor ale na interakce s léky.

Před týdnem 30:12

PET lahev naplněná pivem. To je jedna z možností, jak zabojovat se slimáky

Jak bojovat proti plísním, houbám, plžům, mlžům, sviluškám a spoustě dalších škůdců na našich zahradách radí plzeňský zahradník Přemysl Písař.

Před 2 týdny 26:30

Kosatce raději vůbec nehnojit. Nebo jen opatrně, radí pěstitel

Jak upozorňuje pěstitel hlíznatých a cibulových květin Pavel Novák, u kosatců hrozí přehnojení, zejména dusíkem.

Před 3 týdny 05:19

V kuchyni, obýváku i ložnici. Panenky jsou všude

Paní Iva žije v Hradci Králové v domečku, který si vysnila a vyzdobila podle svého. Ona i její manžel jsou vášnivými sběrateli všeho možného, od biblí, obrázků, přes nádobí a sklo, až po panenky či další hračky. Dům je krásně uklizen, převládá starší renovovaný nábytek, který je doplněn originálními dekoracemi a hlavně panenkami.

Před 3 týdny 03:43

Focaccia s rozmarýnem se vám může hodit i při grilování

Rozmarýn je podle kořenáře Jaroslava Dobiáše nepostradatelný u většiny italských receptů. Také je součástí francouzské provensálské směsi.

4. červen 2022 04:02

Vybavte děti na výlet sladkým dezertem z tvarohu

Červen je měsícem školních výletů, o prázdninách na ně plynule navazují výlety rodinné. Sladkou svačinkou uděláte svým dětem radost.

4. červen 2022 28:40

Rozmarýnu se někdy říká Mariina růže, poslouží jako koření i lék

Pověst o rozmarýnu vypráví, že přes něj Panna Marie přehodila svůj plášť, když s Josefem a malým Ježíškem odpočívali na útěku do Egypta. Původně bílé kvítky rostliny se v tu chvíli změnily na modré.

27. květen 2022 29:28

Nebojte se grilovat i brambory, zeleninu a houby

Při grilování zkuste i brambory, houby, ovoce a zeleninu. Brambor může chutnat bramborověji a zelenina, ovoce nebo houby dostanou jinou dimenzi, tvrdí kuchař Martin Havlík.