Host Lenky Vahalové
19. březen 2022

Poslechněte si podcast: Všem hercům se říkalo, že to natáčení bude drsný, vypráví o filmu Poslední závod režisér Tomáš Hodan

Snímek zachycující příběh lyžařů Hanče, Vrbaty a Ratha vstupuje do kin 24. března, přesně v den 109. výročí osudného závodu. Co všechno předcházelo natáčení filmu? A jak se pracuje na hřebenech hor? Nejen na to se Lenka Vahalová ptala režiséra Tomáše Hodana.

30:20

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Dnes 25:54

Já bych si vedle sebe do kokpitu nesedl, ale kluci se nebojí, vtipkuje Macík. Na Dakaru dojel druhý

„Všechno fungovalo výborně, nejenom moje posádka, ale úplně celý tým. Pro mě to byl nádherný Dakar, kdy všechno plynulo,“ hodnotí závod pilot Martin Macík.

Před týdnem 18:51

Vězení v Súdánu je mimořádně zajímavý zážitek, směje se člen Expedice Z101 Tomáš Vaňourek

„Záleží na úhlu, jak se na svět koukáte. Jsem optimista a člověk plný ideálů,“ tvrdí o sobě cestovatel Tomáš Vaňourek. Jeho výpravy kopírují trasy legendárních cest Hanzelky a Zikmunda a dokumentují, jak moc se svět změnil.

Před 2 týdny 20:44

Veronika Khek Kubařová: Po StarDance jsem nechtěla o euforii z pohybu přijít. Tanec mi dělá radost

Její profesí je herectví, zářila ale také na parketu soutěže StarDance, kterou se svým tanečním partnerem vyhrála. A občas si odskočí i k moderování, už dvakrát přijala nabídku Českého rozhlasu provést diváky charitativním večerem Světlo pro Světlušku.

Před 2 týdny 18:48

Co pomůže vylepšit vzhled každé ženy? Korektor pod oči a tvářenka, neváhá vizážistka Marta Rajohnson

Studovala jazyky, ale nakonec se věnuje líčení. Je příkladem toho, jak se ze zábavy může snadno stát budoucí profese. O zkrášlování lidí, správné péči o pleť a dalších zkušenostech z práce vizážistky mluvila Marta Rajohnson.

Před 3 týdny 23:58

Choreografka Anet Antošová: Spolupracovat s Jiřím Kornem je radost, jsme na stejné vlně

Tanec je její život a věnuje se mu naplno, ať už jako profesionální tanečnice, lektorka nebo choreografka nejrůznějších projektů, od muzikálů přes film až po koncertní turné. Jedno takové má zrovna před sebou. Spolu s Jiřím Kornem bude od února objíždět republiku s velkolepou show.

7. leden 2023 22:06

Jetsurfing není sport pro princezny a někdy to bolí, přiznává bývalý snowboardcrossař Matyáš Kulich

Na prkně začínal na zasněžených kopcích, byl českým reprezentantem ve snowboardcrossu, ale nakonec se rozhodl pro vodu a dnes jezdí na jetsurfu. „Je to karbonový plovák, uvnitř je dvoutaktový spalovací motor, který dosahuje zhruba 63 km/h,“ popisuje Matyáš Kulich.

3. leden 2023 23:00

Zpěv, skládání, tanec i vizuální podoba. Adam Pavlovčin alias ADONXS zvládá být všestranným umělcem

„Z debutového alba mám obrovskou radost. Materiál jsem měl, takže jsme selektovali top desítku, která se tam dostane,“ popisuje vznik desky Age of Adonxs jeho autor.

10. prosinec 2022 19:19

Kakaové boby jsou superpotravina, ty dobré látky se dají přenést i do čokolády, říká její výrobkyně

Odjakživa milovala čokoládu, když poprvé ochutnala tu vyráběnou přímo z kakaových bobů, tak to v ní zanechalo velkou stopu. A už nebylo cesty zpět. Dnes vyrábí čokolády ověnčené cenami. O cestě od kakaového bobu až k tabulce Míšiny čokolády vyprávěla Míša Dohnálková.

3. prosinec 2022 21:24

Pouštět na party přednahraný set? Neuměl bych to, falšoval bych to blbě, směje se DJ NobodyListen

Hudbě se začal Jakub Strach aktivně věnovat už ve čtrnácti letech, tehdy si také zvolil jméno NobodyListen. Dnes patří mezi nejvyhledávanější DJs, věnuje se hudební produkci a stojí za konceptem party Addict.

28. listopad 2022 28:50

Moderátor Honza Dědek: Když mě někdo nepustí ke slovu a lidi se baví, tak jsem šťastný

„Mám pocit, že se má dělat legrace úplně ze všeho. My Češi jsme na to specialisti. Některé věci byly k nepřežití, kdybychom si z nich nedokázali udělat legraci. V tom jsme opravdu dost jedineční,“ říká novinář a moderátor Honza Dědek.