Epizoda 121. únor 2022

Poslechněte si podcast: Vše, co si myslíte, že víte o historii moderní olympiády, bylo trochu jinak

Článek Michala Komárka: Kdo se nejvíc zasloužil o obnovení olympijských her? Pierre Coubertin? To ani zdaleka není jisté! Ten si možná myšlenku jen brilantně přisvojil. Spíš to vše začalo dávno předtím, než se Coubertin narodil.

08:32

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 217Dnes 09:50

Slíbil velké věci. Kam Kolumbii dovede partyzán, který neumí pracovat v týmu

Článek Jolany Humpálové: Do čela Kolumbie brzy nastoupí první levicový prezident Gustavo Petro. Jakou změnu s sebou přináší bývalý člen guerilly, který chce „zachránit svět“?

Epizoda 215Včera 07:32

Česko vede EU. Cílem je mír na Ukrajině a energie pro evropské domácnosti

Analýza Tomáše Perglera: Za šest měsíců se bude české předsednictví v EU hodnotit hlavně podle toho, jak si Česko dokáže poradit s výzvami, které určuje válka na Ukrajině.

Epizoda 214Včera 08:30

Zlatý míč proti válce. Slavný ukrajinský fotbalista Bělanov bojuje proti Rusům

Článek Stanislava Hraběte: Slavný ukrajinský fotbalista Igor Bělanov se v rodné Oděse zaregistroval do ozbrojených složek a je připraven bránit svoji vlast se zbraní v ruce.

Epizoda 212Včera 07:37

Komentář: Evropa jako maska. Češi dnes oslavují sami sebe

Komentář Petra Fischera: Politici by měli přestat používat Václava Havla jen jako populární politickou ikonu. A najít si cestu ke smyslu Evropy, o němž mluvil.

Epizoda 213Včera 14:05

Nové vedení ČNB nastupuje. Musí zkrotit inflaci a zabojovat o důvěru

Článek Lukáše Voženílka: V pátek 1. července dochází k částečné obměně členů nejdůležitější tuzemské finanční instituce. Do bankovní rady České národní banky usedá nový guvernér společně se třemi nově jmenovanými členy.

Epizoda 211Před dvěma dny 05:23

S Hlubučkem jezdil na výlety, v dopravním podniku měl smlouvy za miliony

Článek Ondřeje Koutníka. Lukáš Zicha je dalším politikem STAN, který přišel o pozici kvůli napojení na exnáměstka Petra Hlubučka. Seznam Zprávy navíc zjistily, že měl zakázky v dopravním podniku, v jejíž dozorčí radě Hlubuček seděl.

Epizoda 210Před třemi dny 05:53

Česká pošta chystá navzdory odchodu šéfa dál prodej centrály

Článek Daniela Nováka. Česká pošta požádá Ministerstvo vnitra o vyjmutí svého sídla v centru Prahy z určeného majetku. To má otevřít cestu k prodeji části lukrativní budovy. Děje se to v době, kdy šéf pošty Roman Knap oznámil konec ve funkci.

Epizoda 209Před třemi dny 12:38

Komunistická Čína chce svůj obří ekonomický problém řešit zbraní kapitalismu

Analýza Jiřího Zatloukala. Čínská lidová republika dosáhla za poslední půlstoletí na mezinárodní scéně obrovského vlivu. V příštích letech se však bude vyrovnávat hlavně s domácími problémy.

Epizoda 207Před třemi dny 10:48

Muž od Hlubučka mluvil. Odkrývá „výtlak“ další vládní strany

Článek Janka Kroupy a Ondřeje Koutníka: Reportér Janek Kroupa odhaluje nečekané spojence skupiny kolem politika STAN Petra Hlubučka. Jeden z obviněných se rozhodl mluvit a popisuje dosud neznámé skutečnosti o propojení s politickými stranami.

Epizoda 208Před třemi dny 07:52

Nikam nechodím a jsem spokojený, říká Radek Drulák

Článek Stanislava Hraběte: Už ani nepamatuje, kdy zašel do hospody, přestože jednu provozoval. Nikam nejezdí, ač s kamionem procestoval celou Evropu. Fotbal v televizi nekomentuje, třebaže by jako vicemistr Evropy 1996 k němu měl co říci.