Nerdopolis
26. duben 2021

Poslechněte si podcast: Volejte Nerdopolis: #1 Kde byl Gondor?

Cesta do hlubin Honzíkovy a Libo-Wanovy duše!!! Vy jste se ptali, my jsme odpovídali. My jsme si pokládali otázky navzájem a zase jsme odpovídali a zejména padla stěžejní otázka a hned dvakrát: “Kde byl Gondor, když padly Západní úvaly?” A my přinášíme odpověď. Honzík se ponořil do kronik a přichází s hodnověrnou verzí, která je skutečně pravdivá!!! Jinak jsme se hodně bavili o Star Wars a o Pánu Prstenů. Speciálně jsme se zaměřili na rozpočet seriálu od Amazonu a držíme palce Kongovi a Godzille, ať dál vydělávají peníze a snad se konečně otevřou kina pro všechny. Závěrečné tipy: Libo-Wanovy: Film - Nikdo (Nobody) Seriál - The Falcon and the Winter Soldier Kniha - Vikingská trilogie - Lasse Holm (Pomsta synů, Nájezdy synů, Smrt synů) Honzíkovy: Film - Země Nomádu (Nomadland) Seriál - Ví o tobě (Behind her eyes), Lupin Knížka - Nekonečný příběh - Michael Ende www.facebook.com/nerdopolis.svet.geeku www.instagram.com/nerdopolis4geeks

39:53

Nerdopolis

Vydává: Nerdopolis

Jedeme na vlnách nerdství. Pravidelně v nepravidelném rytmu přináší Libo-Wan Kenobi rozhovory s hosty nejen nad tématy, která hýbou světem geeků. #GeekAndProud

Web

Před 2 týdny 44:38

Nerdi mezi námi: #4 Eliška Vyhnánková – Založila jsem fanstránku Darth Maula, úplně jsem ho žrala

Eliška Vyhnánková je respektovanou odbornicí na marketing na sociálních sítích. Je také spoluautorkou bestselleru Jak na sítě. Než do téhle role dospěla, byla svého času šéfkou dodnes existujícího projektu Czech Star Wars Universe. Přes zakládání fanstránek Obi-Wana pro kamarádku a fanstránky Darth Maula pro sebe se dostala až do čela asi největší SW fanouškovské základny v ČR. Jak se do čela organizace dostala, co funkce šéfa obnášela a jaký je její vztah k Hvězdným válkám, ať už starým, novým, seriálovým, se dozvíte v novém díle Nerdopolis podcastu. Bonus najdete zde: https://www.pickey.cz/nerdopolis

2. září 2022 43:30

Nerdopolis interview: #6 Albrecht Smuten – Kotleta mě oslovil, jestli nechci Pac & Pussy vydat

Do 30. 9. 2022 získejte slevu 35 % z maloobchodní ceny v e-shopu knihkupectví Epocha: https://www.epocha.cz/. Použijte kód NERDOPOLIS35. Tentokrát pozvání k rozhovoru přijal metalista, zakladatel reformované Satanovy církve, kreslíř a tvůrce stripových komiksů Pac & Pussy a Terapie masem Albrecht Smuten. Albrecht své stripy o kočičkách vydával na Facebooku, až ho jednoho dne oslovil Leoš Kyša, známější jako František Kotleta, a nejen on, jestli nechce kočičky vydat knižně a od té doby si získává jeho humor ještě více příznivců. Později začal kreslit i druhý strip, brutálnější a hororovější Terapii masem. O tom všem a mnohem víc se dozvíte v novém dílu Nerdopolis podcastu. Bonus najdete na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

23. srpen 2022 41:58

Nerdi mezi námi: #3 Ivan Dachs Hladík – Idris Elba nás v redakci vytrollil

Ivan Dachs Hladík je spisovatel, libretista a novinář pracující v nejčtenějším médiu u nás, v Blesku. Jako autor píšící kulturní rubriky má možnost setkávat se, mluvit, dopisovat si s nejrůznějšími lidmi, včetně světových celebrit. Jaké bylo jeho virtuální setkání s Madsem Mikkelsenem a co si připravil pro redakci Idris Elba? To se dozvíte v novém dílu Nerdopolis podcastu. Bulvární nadpis zvolen záměrně :) Kromě toho je ale Ivan také vášnivý Potterhead, takže jsme si také popovídali o jeho fanouškovství vůči téhle sáze a o tom, kam podle něj tahle franšíza míří. P. S.: Po delší době jsem nahrával s trochu jinou technikou a kvalita je trochu horší, takže za mírné echo se omlouvám a během prvních minut zazní vysoký zvuk. To jsme nešlápli na Ivanova psa, ale při posunu počítače po stole guma na spodku notebooku takto zavrzala. Jen pro dokreslení představy našeho natáčení. - Libo-Wan – Bonus najdete jako obvykle na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

12. srpen 2022 41:43

Nerdi mezi námi: #2 Denisa Hrubešová – V životě jsem netetovala nic z Pána Prstenů

Do 18. 8. na https://www.pickey.cz/nerdopolis můžete soutěžit o tetování ZDARMA od Denisy. Denisa Hrubešová je spoluzakladatelka platformy Pickey.cz, na které mohou fanoušci podpořit své oblíbené tvůrce. Jelikož jsme si tam nedávno zařídili Nerdopolis účet, o Pickeym jsme si v krátkosti popovídali. Denisa je ale kromě toho i tatérka, tak se dozvíte, jestli za ní chodí nerdi pro své vysněné kérky a jak napovídá název epizody, je překvapením, že nikdo nechtěl nic z Pána prstenů. A ke zjištění došla také samotná Denisa, která si během našeho povídání uvědomila, že i když si to na začátku nepřipouštěla, tak i ona má svého vnitřního nerda. #GeekAndProud Bonus najdete právě na https://www.pickey.cz/nerdopolis, kde můžou předplatitelé a přispěvatelé soutěžit i o tetování od Denisy, ale jen do 18. 8.

2. srpen 2022 43:13

Nerdopolis interview: #5 Vojta Matocha – Psaní se věnuju hodinu, možná dvě týdně

Autor bestsellerové trilogie Prašina odkrývá, jak se nápad na tenhle příběh zrodil a zároveň překvapuje upřímným přiznáním, že psaní je pro něj jen hobby, kterému se věnuje vlastně velmi málo. Chtěli jste mít naději, že i z vás se stane bestsellerový autor. Vojta nic slíbit nemůže, ale zjistíte-li, jak se on s Prašinou dostal na pulty knihkupectví, možná získáte odvahu také něco napsat. Navíc Prašina dnes není jen kniha. Začala vycházet i komiksová série, která se také probila do knižních žebříčků a práva na příběh už mají i v držení filmoví producenti. Ano, chystá se ambiciózní snímek Prašina. Chcete se dozvědět více? Poslechněte si další Nerdopolis interview Libo-Wana Kenobiho, tentokrát s ajťákem, skautem, a hlavně úspěšným spisovatelem Vojtou Matochou. Bonusovou část najdete na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

22. červenec 2022 40:04

Nerdopolis interview: #4 Jakub Pavlovský (Book’s calling) – Baví mě spíš komiksy ze života

Kuba Pavlovský s nadsázkou věnuje svůj život knihám. Žije v jejich obležení, vyzkoušel si práci knihovníka, o knihách píše, knihám věnuje i instagramový a facebookový profil Book’s calling. Také je hlasem knižního podcastu Záložka na rádiu Wave a pracuje také pro nakladatelství Meander. Takže logicky jsem si s ním povídal o jeho vášni, ale i o tom, jak se třeba dostal k tomu, že moderuje vlastní pořad v Českém rozhlase. Taky jsem ale zjišťoval, jaké bylo jeho setkání s Františkem Kotletou. *Pozn.: Během rozhovoru zmiňuji chybně Knihu vrahů od Pavla Renčína, kterou mylně nazývám Klubem sebevrahů, tak pardon :) - Libo-Wan Kenobi Bonusovou část najdete na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

12. červenec 2022 56:55

Nerdi mezi námi: #1 Ladislav Korbel – Koukal jsem na Strážce vesmíru, Pokémony a Dragon Ball

Láďa Korbel je zpěvák, který zpívá v muzikálech, ale i v rockové kapele Motorband. Účastnil se také soutěže Hlas Česko Slovenska. Když zrovna neobráží fesťáky nebo nestojí na pódiích, která znamenají svět, tak rád kouká na filmy třeba od Marvelu. Už jako školák, kdy hrával hokej, jeho spoluhráči četli časopisy o hokeji a sbírali hokejové kartičky (ne, že by se jim vyhýbal), ale raději četl komiksy s Mickey Mousem, kačerem Donaldem a sledoval Pokémony, Strážce vesmíru a Dragon ball. Tahle nerdská vášeň ho provází celý život. Poslechněte si první díl podcastu Nerdi mezi námi a zjistěte víc o tom, jaké filmy patří mezi jeho nejoblíbenější nebo kdo ho inspiruje. Celou epizodu včetně bonusu si můžete poslechnout na: https://www.pickey.cz/nerdopolis

1. červenec 2022 51:47

Nerdopolis interview: #3 Dan Storch o časopisu Pevnost, PevnostConu a seriálech

Libo-Wan Kenobi se vrací k mikrofonu a s ním i Nerdopolis podcastová talk show, která teď začne vycházet pravidelněji. Klikněte na odběry ve svých apkách, ať vám nic neuteče. Valí se lavina zajímavých hostů. Ten, kdo do téhle nové éry vstoupil jako první, za což mu patří neskonalý vděk, je letitý redaktor časopisu Pevnost Dan Storch. Dan v redakci oblíbeného magazínu strávil 19 let a posluchačům poodkryje aspoň něco málo ze zákulisí jeho fungování. Také prozradí něco málo o PevnostConu, na který Vás spolu s ním srdečně zveme. V závěru rozhovoru jsme utekli k Danově vášni, seriálům, a zaměřili se i na očekávaný seriál ze světa Pána Prstenů a na kontroverzi, která ho provází. Nenechte si ujít překvapivá fakta z úst takového odborníka jako je Dan o tom, proč seriál i přes vášně fandů vlastně nejspíš nejde proti žádnému tolkienovskému kánonu, ale i tak jsou na místě obavy, aby Amazon tuhle oblíbenou značku nepohřbil. A pozor! Podcast s Danem má i svou bonusovou část, která je dostupná na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

17. únor 2022 01:46:27

Nerdopolis interview: #2 Filip Štěpánek o nakladatelství Mighty Boys

Z ajťáka, knihomola a předního komentátora z komiksové databáze ComicsDB se poměrně nedávno Filip stal zapáleným komiksovým nakladatelem. Jeho Mighty Boys mají zatím na kontě sice dva tituly, ale nabitý edičák věstí, že nás spousta dalšího zajímavého čeká. O tom, jak se Filip stal komiksovým nakladatelem a co má dalšího v plánu, jsme si spolu povídali v novém díle Nerdopolis interview. A pozor! Filip ve vysílání propálil jednu exkluzivní novinku z jeho chystaného edičního plánu, kterou zatím nikde jinde nezveřejnil. Moderuje Libo-Wan Kenobi.

4. leden 2022 01:08:54

Nerdopolis on the Air: #5 Bilancujeme rok 2021

Libo-Wan Kenobi a Honzík Křepelka se po delší době hlásí společně od mikrofonu a rozhodli se ohlédnout za rokem 2021. Jaký byl první rok Nerdopolis? Co přinesl rok 2021 ve světě filmu, komiksů a seriálů? Proč Honzík neví, jak se čte Harry Hole? To a mnohem víc se dozvíte v nové epizodě našeho nepravidelného podcastu! Za sníženou kvalitu moderátorů se omlouváme ;)