Kriminálka
Sezóna 3Epizoda 3529. červen 2022

Poslechněte si podcast: Volání o pomoc. Královéhradecká kriminálka a zásahová jednotka proti nebezpečnému recidivistovi

Na tísňovou linku zavolala uprostřed noci vyděšená žena. Bydlí prý nad poštou a slyší, že se v domě někdo cizí pohybuje. Když na místo dorazila policie, někdo po nich začal střílet. Muže zneškodnila až přivolaná zásahová jednotka. Starý recidivista sice tvrdil, že nestřílel, ale kriminalisté mu dokázali, že byl odhodlaný zabíjet. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

27:36

Kriminálka

Vydává: Český rozhlas

Podcast Mirka Vaňury, který vás zavede až na místo činu. Odhaluje známé české detektivní případy po roce 1989 ve zbrusu novém pojetí.

Web

Sezóna 3Epizoda 23Před šesti dny 28:23

Kyselina. Plzeňská kriminálka v pátrání po zákeřném útočníkovi s žíravinou

V listopadu 2013 nastoupila mladá žena do auta, aby odjela do práce. Vzápětí ale někdo otevřel její dveře a polil ji žíravinou. Dívka bojovala o život několik týdnů, útočníka bohužel neviděla. Vše směřovalo k tomu, že ji napadl její expřítel, ale policie měla jen nepřímé důkazy. Přesto se podařilo žárlivého milence usvědčit a odsoudit. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 12Před 2 týdny 26:40

Lov. Kriminalisté pronásledovali muže, podezřelého z pokusu o vraždu manželky. Na útěku byl sedm dní

Zoufalý ženský křik uprostřed noci. Volání o pomoc zaslechl soused. Přivolaní policisté na místě našli zraněnou ženu, kterou prý napadl její manžel. Ještě před tím se ji snažil otrávit. Pro středočeskou kriminálku začalo několikadenní pátrání po muži, který utekl bez dokladů, telefonu a téměř nahý. Mohl být kdekoliv a mohl být nebezpečný. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 11Před 3 týdny 23:31

Zpráva ze záhrobí. Objasnit vraždu trvalo jen pár hodin. Kriminalistům pomohla poslední sms oběti

Zavražděná mladá barmanka v jednom z pražských podniků. Neznámý pachatel ji za bílého dne ubodal a odnesl si několik tisíc korun. Policii chyběli svědci, ale nakonec pomohla zásadní stopa. Oběť stačila těsně před smrtí poslat SMS zprávu, kde svého vraha zčásti popsala. Zpočátku složitý případ vyřešili pražští kriminalisté v rekordně krátké době. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 1026. duben 2023 28:21

Podnikatel. Únosci vzali peníze, pohřešovaný je mrtvý. Případ pro východočeskou kriminálku

Zmizel úspěšný podnikatel a táta dvou malých dětí. Otec uneseného podle instrukcí vyhodil batoh s výkupným z jedoucího vlaku, ale únosci už se neozvali. A neobjevil se ani jeho syn… Je pravda, že pachatelé nechtěli vraždit, když před únosem vykopali hrob? Složité pátrání východočeských kriminalistů. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 2219. duben 2023 28:21

Odplata za vydírání. Vražda dávkou ze samopalu vedla k rozkrytí Toflova gangu

Případ bývalého brněnského policisty, zastřeleného před vlastním domem, vedl k rozkrytí tzv. Toflova gangu. Propojení podsvětí a policistů hospodářské kriminálky trvalo několik let a cílilo na snadno vydíratelné podnikatele. Spory o peníze mezi členy gangu nakonec skončily vraždou. Nepohodlného parťáka rozstříleli v jeho autě dávkou ze samopalu 14. června 2010... Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény. Není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 912. duben 2023 27:52

Brusič nožů. Kriminalisté dopadli brutálního vraha, pomohl jim sníh

Zavražděný důchodce. Vedl klidný a spořádaný život, přivydělával si broušením nožů a seker všem sousedům v okolí. Kdo ho ubodal a proč? Vyšetřování trvalo několik měsíců, policie na Vysočině prověřovala desítky lidí, ale stále nebyl jasný motiv ani žádný podezřelý. Jak dokázali jihlavští kriminalisté vraha přece jen najít a usvědčit? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 85. duben 2023 26:20

Oběšenec v plamenech. Další vražda v divokých devadesátkách? Kriminálka řeší smrt s mnoha otazníky

Hrůzný nález ohořelého lidského těla, přivázaného ve výšce několika metrů ke stromu. Dokázal by člověk bez pomoci vylézt na hromadu dřeva, spoutat se, navléknout si přes hlavu igelitový pytlík a ještě se podpálit? A proč policie nakonec nechala případ otevřený? Rekonstrukce severomoravských detektivů vstoupila do dějin české kriminalistiky. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 729. březen 2023 28:12

Muž, nebo žena? Hledač pokladů našel lidské ostatky. Kriminálka pátrá, komu patří tělo a kdo je vrah

Hledač pokladů v lese objevil lidskou lebku. Když zjistil, že se nejedná o hrob z 2. světové války nebo starší, okamžitě zavolal policii. Podle soudních lékařů šlo o tělo zavražděné ženy, oblečení ale jasně ukazovalo na muže. Kdo byl tedy v lese před lety pohřbený? A podaří se dopadnout vraha? Případ pro královéhradeckou kriminálku. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 3Epizoda 2122. březen 2023 27:05

Roubal: Legendární případ pražských kriminalistů z divokých devadesátek

Vražda podnikatelů vedla k odhalení zločince s temnou minulostí. Sériový vrah Ivan Roubal zabíjel kvůli majetku. Zbavoval se ale i nepohodlných svědků. Prokázali mu pět vražd. Kolik jich ale bylo doopravdy? Těla svých obětí Roubal nejspíš předhodil prasatům na svém statku s poetickým názvem Pohádka. Doživotní trest naplnil 29. června 2015. Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.

Sezóna 4Epizoda 615. březen 2023 25:59

Smrt ve službě. Kriminalisté rozplétají, co předcházelo tragické přestřelce v pražské tramvaji

Malá potyčka dvou mužů v pražské ulici. Útočník odjel tramvají, na přivolanou policejní hlídku začal okamžitě střílet. Zákrok sám nepřežil a po pár týdnech umírá i jeden z vážně zraněných policistů. Vyšetřování ukázalo, že pachatelem byl nebezpečný, dlouho hledaný muž podezřelý z vraždy. Proč na sebe takto upozornil? A proč se rozhodl znovu zabíjet? Varování: V pořadu se vyskytují násilné motivy a scény a svým charakterem a zpracováním není vhodný pro děti nebo citlivé osoby.