Zprávy z Vysočiny
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vojnův Městec chce chalupáře přesvědčit k trvalému pobytu

Hned tři tisíce korun za přihlášení k trvalému pobytu nabízí městys Vojnův Městec. Oficiálně jich má asi 770. Vedení městyse ale chce oslovit chalupáře a další lidi, kteří mají trvalé bydliště vedené jinde.

02:22

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 02:11

V dukovanské jaderné elektrárně nainstalovali první součástku vyrobenou na 3D tiskárně

Víte, jak se shání náhradní díly na čtyřicet let starou jadernou elektrárnu? Těžko. V Dukovanech teď proto nainstalovali první součástku, kterou si nechali vyrobit na 3D tiskárně.

Včera 02:15

V Bohuslavicích na Jihlavsku pomáhají dětem se spinální svalovou atrofií koně

Unikátní výzkum právě provádí Centrum hiporehabilitace Mirákl v Bohuslavicích na Jihlavsku. Aktuálně tam v poslední fázi studie terapeuti zkoumají vliv hipoterapie na děti s diagnózou spinální svalové atrofie. Některé po terapii s koňmi začaly dokonce i chodit.

Včera 02:01

Pelhřimov chce zakázat jízdu na elektrokoloběžkách na cyklostezce

Je to místo, kam chodí odpočívat lidi z Pelhřimova. Cyklostezku kolem rybníka Stráž využívají běžci, jezdci na in-line bruslích a jezdí tam také lidé na koloběžkách s elektrickým pohonem. Těm chce teď ale radnice kvůli vyšší bezpečnosti vjezd zakázat.

Před dvěma dny 03:37

Investice do dopravy, sportovní infrastruktury nebo škol – plní politici rok po volbách své sliby?

Investice do dopravy, sportovní infrastruktury nebo škol. To byly nejčastější sliby nových radních ve velkých městech na Vysočině po loňských komunálních volbách. Od těch uplynul přesně rok. Jak se daří sliby plnit?

Před dvěma dny 03:42

Na změnu zdravotní pojišťovny je čas do konce září. Prozkoumali jsme nabízené benefity

Poslední týden zbývá na letošní změnu zdravotní pojišťovny. Termín pro přechod je do konce září. Při výběru nejvhodnější pojišťovny můžou hrát roli i poskytované výhody.

Před čtyřmi dny 02:12

Po téměř devíti měsících oprav se jihlavské Muzeum Vysočiny znovu otevřelo veřejnosti

Jihlavské muzeum po tři čtvrtě roce oprav znovu otevírá své prostory návštěvníkům. Nově nabízí interaktivní prvky, nové expozice i vlastní mraveniště.

Před pěti dny 02:13

Pelhřimov koupí budovu obchodního domu Vysočina v centru města

Obchodní dům Vysočina je jen dvě minuty chůze od Masarykova náměstí v Pelhřimově. Přestože leží v samotném centru města, je už několik let téměř prázdný a na prodej.

Před pěti dny 02:25

Nové re-use centrum v Jihlavě přijímá od lidí nepoužívané věci

V jihlavském Pístově je další útulek - tentokrát ale na doma už nepotřebné věci. Lidé jim odložením do nově otevřeného re-use centra můžou dát druhou šanci u nových majitelů.

Před šesti dny 02:04

První studenti na Vysočině studují ekologii a životní prostředí

Soukromá škola v Polné vzdělává prvních šest středoškoláků v oboru ekologie a udržitelnost.

Před šesti dny 02:20

Škola v Polničce na Žďársku vedle obědů připravuje dětem i svačiny na velkou přestávku

Zhruba polovině žáků ze základní školy v Polniččce na Žďársku už nechystají svačiny rodiče doma. Stále víc dětí chodí o velké přestávce na svačinu do školní jídelny.