• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Vodovodní potrubí v Hostivici se rekonstruuje bezvýkopovou metodou. Odběratelé vody to nepocítí

Vodohospodáři opravují v Hostivici u Prahy potrubí. Vodovodní přivaděč propojující pražskou vodárenskou soustavu se systémem na Kladensku a Mělnicku je totiž víc než 50 let starý a je potřeba ho obnovit. Práce sledovala reportérka Karolína Burdová.

01:56

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:12

OBRAZEM: Na 70. výročí LIAZu se do Mnichova Hradiště sjelo kolem stovky aut legendární značky

Mnichovo Hradiště si o tomto víkendu připomíná 70 let od zahájení výroby nákladních aut LIAZ v samostatném závodě a 20 let od posledního smontovaného auta. Do města na oslavy přijelo okolo stovky aut značky LIAZ. Lidé si mohli prohlédnout třeba liazku, která se účastnila závodu Rallye Paříž - Dakar nebo nákladní auta, která jezdila i v Africe nebo daleké Argentině. V Mnichově Hradišti natáčel reportér Radek Duchoň.

Před dvěma dny 02:10

Tramvajová trať do Libuše je dokončena. Od soboty na ní bude zahájen pravidelný provoz

Dopravní podnik hl. m. Prahy v sobotu zprovozní novou tramvajovou trať do Libuše. Prodlouží linku číslo 17, zavede novou autobusovou linku 126 a zároveň zruší linku 165. Po nové trati se zkušební jízdou byla projet naše reportérka Karolína Burdová.

Před dvěma dny 03:24

Letošní výstava Natura Viva je ve znamení myslivosti

V Lysé nad Labem ve čtvrtek začala už 28. výstava Natura Viva. Tato jediná mezinárodní akce pro myslivce, rybáře a včelaře v České republice chystá i letos mnoho novinek. V rámci veletrhu se připomíná především letošní 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty a časopisu Myslivost.

Před šesti dny 02:33

Letošního festivalu ZUŠ Open se zúčastní 130 tisíc dětí ze 439 základních uměleckých škol

Během jedné z největších kulturních událostí u nás po celé dva týdny od neděle 21. května do neděle 4. června ožijí uměním parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst. ZUŠ Open vyvrcholí 3. června ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR, kde se do společného programu zapojí na 800 účinkujících ze ZUŠ ze všech krajů.

Před týdnem 01:29

Vozovna Vokovice oslavila devadesátku. Návštěvníci se dostali i tam, kam je jindy vstup zakázán

Pražská Vozovna Vokovice si připomíná 90 let od svého založení. Dopravní podnik hlavního něsta v sobotu pro příznivce uspořádal den otevřených dveří a kromě připravených exponátů zpřístupnil i prostory, do kterých se lidé běžně nedostanou.

Před týdnem 02:30

Studiem A prošlo mnoho muzikantských osobností. Navštivte místo, kde se psala hudební historie

Není snad zpěvák nebo hudebník, který by neznal slavné Studio A v Karlíně. Největší hity tady natočili Karel Gott, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška a mnoho dalších.

Před týdnem 01:29

Na skok do rozhlasové historie. V Národním technickém muzeu začala výstava Sto let je jen začátek

Technika, která psala dějiny. I tak bychom mohli ve zkratce popsat novou výstavu, která je ode dneška přístupná v Národním technickém muzeu v Praze. Expozice s názvem Sto let je jen začátek představuje velké události a příběhy rozhlasové historie pomocí zvukové techniky.

Před týdnem 02:23

V Praze se otevřel Stan proti melanomu. Nechte si zkontrolovat znaménka, doporučuje Petr Arenberger

V Praze začala preventivní kampaň Stan proti melanomu. Lékaři zájemcům ve stanu na Václavském náměstí vyšetřují mateřská znaménka, pokračovat budou i v úterý. Zhoubných kožních nádorů je každý rok diagnostikováno asi 3500, 400 lidí nemoci podlehne.

Před 2 týdny 01:33

Barrandovský most čekají další omezení dopravy. V pondělí 15. května začíná druhá etapa rekonstrukce

Nejvytíženější dopravní stavbu v Česku čekají od pondělí 15. května další opravy. Pražští silničáři tak už o víkendu začnou se značením dopravních omezení. Řidiči po Barrandovském mostě přejíždějí Vltavu už 40 let, teď by měli využít spíš objízdné trasy.

Před 2 týdny 02:22

Na výročí firmy LIAZ bude kolem 90 aut. Přijede i liazka, která byla v roce 1988 druhá na Dakaru

Nákladní auto LIAZ snad ani nejde zničit. S jedním z nich byl Jiří Moskal druhý na Rally Paříž - Dakar, pak jezdilo u zemědělců na poli, tahalo těžké klády a teď je z něj výstavní kousek. Majitelé liazek se nyní chystají na velký sraz do Mnichova Hradiště, kde se kdysi legendární vozidla vyráběla. Podrobnosti přináší reportér Radek Duchoň.