Odpolední interview
12. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Vodáci se chystají na zamykání ostravských vodáckých stezek

Vodáci až do jara zapečetí ostravské vodácké stezky. Loučení se sezonou se koná už tuto sobotu. Bude-li přát počasí, lidé se mohou po Ostravici plavit z centra až do Koblova a možná i dál.

09:24

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před šesti dny 10:41

Hlučínský zahradnický fóliovník se i letos proměnil ve vánoční místo spojené s beneficí

Už několik let se foliovník v hlučínském zahradnictví v čase adventu zaplní vánočními dekoracemi a rozzáří světélky. A z éteru se tam line vánoční hudba. A nejinak je tomu i letos.

Před týdnem 09:37

Senioři do sportu dávají vše stejně jako aktivní profesionálové, ale mnohem více se pobaví

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Ovšem pokud se někdy vydáte na sportovní hry, ve kterých zápolí ženy a muži ve věku babiček a dědečků, budete se divit. Do svého výkonu dávají vše.

Před týdnem 11:43

Geocaching. Hra na pomezí sportu a turistiky, která spojuje se světem moderních technologií

Pro nezasvěcené se člověk, který propadl geocachingu, může jevit jako podivín. Chová se podezřele, leze do nejroztodivnějších a vesměs podivných míst a hledá krabičky. Ale umíte si představit, co je za tím adrenalinu, zápalu a dobrodružství?

Před týdnem 10:44

Jak se dřív fotilo ve fotoateliérech a kdo je navštěvuje dnes? Setkání s Ivonou Zlattnerovou

V blízkosti ostravského rozhlasu se už léta netrhnou dveře fotoateliéru, přesto, že žijeme v digitální době. Proč se sem dnes vracejí zákazníci? Pro odpovědi jsme se vypravili za fotografkou Ivonou Zlattnerovou.

Před týdnem 10:39

Společně cestují po světě a píší knihy o tom, co dělá lidi v určitých zemích šťastnými

Mladí lidé často cestují po světě a pobývají v nejrůznějších zemích. Kristýna Tronečková to neměla jinak. A protože je vystudovaná psycholožka, nedalo jí to a začala zpovídat lidi, co je dělá šťastnými. Vydala už dvě knihy Cesty za štěstím I a II. Pak ve světě potkala Matouše Hurtíka a od té doby cestují a píší společně.

Před týdnem 10:48

Ostrava se baví. Cílem chystané akce je děti pobavit a přitáhnout ke sportu

Děti z dětských a azylových domovů z celého kraje se v sobotu v kuturním domě K-Trio sejdou na akci Ostrava se baví. Přihlášeno je jich zhruba 100 z desítky domovů.

Před 2 týdny 11:20

Pro pěvkyni Pavlu Flámovou se stala druhým domovem Basilej

Pěvkyně Pavla Flámová, kterou si mnozí pamatujete pod svobodným jménem Čichoňová, vystudovala ostravskou konzervatoř, v Brně práva a v Basileji renomovanou školu, zaměřenou na starou hudbu, zpěv. Pendluje a zpívá klasiku po celé Evropě. Na tom by nebylo nic až tak mimořádného, jenže Pavla je od narození nevidomá. A už víc než rok je také maminkou dcery Lenky.

Před 3 týdny 12:16

Činorodou partu najdete v klubovně Komunitního domu v Řepištích

Padesát let funguje Klub seniorů v Řepištích na Frýdecko-Místecku. Aktivní spolek je čím dál více atraktivní i pro přespolní zájemce, a tak se jeho členská základna úspěšně rozrůstá.

Před 3 týdny 11:49

Třicet let nabízí široké veřejnosti služby ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči

Nevyhovující zázemí ve stísněných prostorách a s minimem soukromí potřebného pro individuální práci s uživateli. Tak by se dala popsat situace ostravského Centra pro rodinu a sociální péči. Zařízení se má stěhovat do lepšího, vyhlídnutý objekt ale čeká rekonstrukce.

Před 3 týdny 10:31

Bohdan Matwikov se snaží o obnovu léčby v klimatických lázních

Náš bývalý rozhlasový kolega Bohdan Matwikov se už 25 let věnuje zdravému životnímu stylu, zejména stravě. Zná historii rožnovských klimatických lázní a snaží se o znovuzrození této lázeňské léčby.