Vlna
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: „Nemusím existovat a nikoho se tím nedotknu.“ Rave jako inspirativní, bezpečný i výdělečný prostor

Často slyšíme, že se „chodí na rave“. Co to rave je, kam se od 80. let posunula klubová kultura kolem elektronické hudby a jak se rave scéna propisuje do našich měst? V prvním dílu podcastu Vlna nás zajímaly postřehy lidí, pro které je rave životním stylem a kteří rozvádí myšlenky této kultury i do umělecké nebo akademické sféry.

30:04

Vlna

Vydává: Český rozhlas

Vlna je publicistický podcast Radia Wave zaměřený na témata z kultury, popkultury, společnosti a lifestylu. Redaktoři a redaktorky s Hanou Řičicovou, která podcastem provází, rozebírají fenomény jako Beyoncé, fast fashion nebo horoskopy, trendy a zajímavosti jako užívání OpenAI ve vzdělávání nebo nestory jako Quentin Tarantino.

Web

Před týdnem 01:27

Příliv témat z popkultury a společnosti. Začíná podcast Vlna

Proč se akademičky a sociologové čím dál víc zajímají o rave culture? Jak je možné, že v posledních letech zase nastal takový boom astrologie a horoskopů? Jak si svoje playlisty staví a vybírají současná hudební rádia? A kolik peněz a lidských životů vlastně skutečně stojí jedno bílé tričko? Na všechno už od 20. března odpoví nový podcast Vlna.