Dobré dopoledne
4. duben 2023

Poslechněte si podcast: Vlastní nelehké dětství přivedlo sportovce a filantropa Tomáše Slavatu k pomoci druhým

Životní cesta sportovce a filantropa Tomáše Slavaty začala nezvykle na ulici a v problémové rodině. Z průšvihů ho zázračně zvedl sport a motivace pozitivně vyniknout.

26:07

Dobré dopoledne

Vydává: Český rozhlas

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

Web

Včera 19:20

Závodní sekery a pily jsou podobné závodním autům, přizpůsobené na maximální krátkodobý výkon

Dřevorubecké závody vznikly začátkem 20. století v Kanadě v dřevorubeckých kempech. V posledních třiceti letech se mohutně rozšířily do Evropy a před více než deseti lety získaly svou dnešní podobu a daly vzniknout evropskému seriálu Eurojack.

Před dvěma dny 16:52

Jazyk knihy pro vás musí být srozumitelný, ani známé jméno autora nezaručí čtenářský zážitek

Zájem o knížky v jarních měsících klesá. I přesto, že březen je měsícem knihy. Je to každoroční výkyv, který knihkupci pozorují. Před dovolenými zase zájem o knížky stoupá.

Před třemi dny 25:00

Rekordmani opět míří do Pelhřimova, město ožívá 33. ročníkem festivalu kuriozit

Masarykovo náměstí v Pelhřimově bude v sobotu 10. června hostit 33. ročník festivalu rekordů a kuriozit. Od roku 1991, kdy festival vznikl, mohli lidé ve městě vidět už stovky pokusů o rekord.

Před týdnem 20:57

Start rakety Superheavy Starship považují inženýři Space X za úspěch, i přes její explozi

Obří rakety Superheavy Starship společnosti SpaceX bez posádky při svém prvním testovacím letu explodovala. Inženýři týmu SpaceX jsou s letem přesto spokojeni.

Před týdnem 22:37

Pro dobré hojení ran je důležitý celkový stav pacienta, včetně psychiky

Hojení ran a defektů je téma, které se neustále posouvá. Pro sestru ranhojičku je největší úspěch a zadostiučinění, když zhojí ránu, o které by člověk řekl, že to nelze.

Před týdnem 17:50

Nový komunitní obchod v Pelhřimově propojí světy zdravých a hendikepovaných lidí

Domov Jeřabina Pelhřimov ve spolupráci s Charitou Pelhřimov a také Fokusem Vysočina otevřou ve čtvrtek 1. června jedno unikátní místo na Pelhřimovsku. V centru města vznikl díky jejich spolupráci komunitní obchod.

Před 2 týdny 18:48

Dospělí na kolech i koloběžkách často zapomínají na bezpečnost

Každý rok zemře na silnicích přibližně 40 cyklistů. Výjimkou nejsou ani první čtyři měsíce letošního roku, kdy se stalo 713 nehod cyklistů, které 18 lidí nepřežilo.

Před 3 týdny 17:40

Elektrokolo má proti tomu běžnému celou řadu výhod, děti ho ale nepotřebují

Češi jsou údajně národem cyklistů. Společně s turistikou patří právě cyklistiky k těm nejoblíbenějším aktivitám. Co všechno je důležité zvážit pří výběru nového elektrokola a jak nenaletět?

Před 3 týdny 22:42

Do svých vystoupení promítá performerka Eliška Brtnická lásku ke sportu a divadlu

Experimentátorka, performerka, a taky akrobatka Eliška Brtnická, je rodačkou z Jihlavy. V současné době ji můžeme vidět hlavně na různých představeních v Praze, kde také žije. Podílela se ale i na festivalu FUN FATALE v Jihlavě.

Před 3 týdny 25:30

Rozhlasová reportáž přináší autentickou emoci, říká reportér Daniel Zach

Český rozhlas slaví 100 let. První vysílání odbavili redaktoři z půjčeného skautského stanu 18. května 1923. Jak svoji práci vnímají lidé v Českém rozhlase Vysočina v současnosti?