Vlakem Libereckým krajem
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Viadukty nad Kryštofovým Údolím

Kryštofovo údolí je ideálním místem pro výlety. Platí to i pro železniční nadšence, ať už v případě tamního tunelu nebo dvou viaduktů tyčících se nad údolím. Redaktora Pavla Petra místem provedl železniční nadšenec Jiří Šťastný.

11:00

Vlakem Libereckým krajem

Vydává: Český rozhlas

Parní i historické naftové lokomotivy, staré vlakové soupravy, železniční depa, muzea i malebná nádraží. Procestujte s redaktorem Pavlem Petrem zajímavá místa spojená s železniční historií i současností.

Web

Před 2 týdny 11:01

140leté mimoňské nádraží

V roce 1883, konkrétně 28. září, přijel na mimoňské nádraží první vlak. Byl to pracovní vlak, naložený stavebním materiálem. Slavnostně pak první mimoňské nádraží v Poštovské, dnešní Pražské, ulici zprovoznili 1. listopadu 1883. 140. výročí připomíná pamětní deska na nádražní budově.

Před 3 týdny 10:34

Zpoza fotoaparátu za mikrofon aneb Jak se fotí vlaky

Redaktora Pavla Petra na výpravách v pořadu Vlakem Libereckým krajem často doprovází také mlady fotograf Martin Veselý. Jaký je jeho vztah k železnici?

Před 3 týdny 10:44

Machnínské viadukty

Redaktor Pavel Petr se v pořadu Vlakem Libereckým krajem se vydal za dvěma machnínskými viadukty v doprovodu bývalého mostaře, a hlavně železničního nadšence, Jiřího Šťastného.

11. říjen 2023 07:56

Parní Šlechtična a dieselový Sergej v České Lípě

Pořad Vlakem Libereckým krajem se bude věnovat dvěma historickým lokomotivám, které do České Lípy přivezli nadšenci ze slovenských Vrútek. Parní krasavice se jmenuje Šlechtična, dieselový elegán je Sergej.

26. září 2023 10:26

Železniční výtopna Jaroměř

Cílem pořadu Vlakem Libereckým krajem tentokrát byla Jaroměř, kam jsme se minule vydali na výstavu drezín. Průvodcem dalšími exponáty v místě, kam jezdí například historické vlaky z Turnova, je Bohuslav Škoda, předseda Společnosti železniční výtopna Jaroměř.

22. září 2023 07:41

Na Drezínovém dni v Jaroměři

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví se ve výtopně Jaroměř konal Drezínový den. A jelikož se redaktor Pavel Petr přímo z Liberce mohl přes Turnov a Starou Paku do Jaroměře dostat, využil pozvání Michala Havránka, místopředsedy Společnosti železniční výtopna Jaroměř.

10. září 2023 11:18

Vlakem nejen po Belgii se zahraničním zpravodajem Viktorem Daňkem

V pořadu Vlakem Libereckým krajem byl hostem další rozhlasový kolega. Viktor Daněk byl 5 let zahraničním redaktorem Českého rozhlasu v Belgii. Jak se jezdí vlaky v Belgii, Lucembursku, nebo třeba ve Francii?

8. září 2023 09:20

Slovenským motorákem 810 na kořenovské Zubačce

Magazín Vlakem Libereckým krajem vás sveze motorovým vozem řady 810. Z Turnova až do Kořenova se členy Prievidzského Parostrojného Spolku vydal Pavel Petr.

22. srpen 2023 10:59

Vlakem s Petrem Voldánem: Cesta do literatury, aneb Čtení ve vlaku

Povídání Pavla Petra a Petra Voldána o vlacích pokračuje, tentokrát povídáním o akci, kterou Petr Voldán pomáhal organizovat, tedy čtení ve vlaku.