Buchty
8. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Vizážista není jen malíř obličejů, ale i tak trochu psycholog

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly vizážistu Pavla Kortana, který se rozpovídal nejen o tom, jaký stín máme použít k bělmu a jak chutnaly natlučené konzervy v jeho dětství.

38:43

Buchty

Vydává: Český rozhlas

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

Web

Před pěti dny 50:02

Jaké je to být dnes mladý? Musíte čelit klimatické krizi i bekovkám starších lidí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho. Byly totiž v Praze v Kampusu Hybernská živě a snažily se spolu s dvěma mladými lidmi přijít na to, jaké to je, když vám je dnes něco přes dvacet.

Před týdnem 01:04:09

Být trans není kratochvíle, jak si myslí boomeři

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho - byly totiž živě v Brně a v rámci festivalu Mezipatra si povídaly s Lenkou Královou, která je softwarovou vývojářkou a trans ženou.

Před 2 týdny 39:39

Zakopneš, spadneš, umřeš. A za všechno může fyzika

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho –⁠ dokonce ani sebe navzájem. Spojily se pouze skrze kontribuční budku na trase Praha-Brno a špitaly o tom, jaké mají rády fyzikální veličiny a vztah ke Krakonošovi.

Před 3 týdny 40:39

Samomasochismus si nevybereš, on si vybere tebe

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Lucku, která je vizážistkou a vlasovou stylistkou a kromě toho má zálibu v BDSM praktikách. Moderátorky se jí tedy vyptávaly hlavně na její sexuální preferenci, která obnáší nejen dominanci a submisivitu, ale třeba i představy o gilotině a čekání na partnera vkleče.

26. říjen 2022 45:23

Žádná sranda! Endometrióza trápí každou desátou ženu, ale skoro se o ní neví

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Martinu, která trpí endometriózou – nemocí, o které toho nikdo moc neví, ačkoliv tenhle zdravotní trabl potká průměrně každou desátou ženu v produktivním věku. Takže Buchty tentokrát byly výjimečně informačně nabušené, ale samozřejmě jako vždy s pár odbočkami do nikam.

19. říjen 2022 41:41

Oči koroptve, stehna nymfy a možná i holínky. K umču vás může inspirovat cokoliv

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, neuvítaly nikoho. Vyrazily totiž na Festival současného umění Prostějov do kina Metro. Tam si povídaly s umělci Janou Bernartovou a Petrem Dubem. Řeč byla o tvorbě, ale také o kožených vojenských holínkách a muškaření.

12. říjen 2022 42:31

Na kluky, nebo na buchty? Sportovních coming outů je jako šafránu. Bohužel

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly Štěpána. Přijel až z Brna, věnuje se závodně cyklistice, studuje trenérství a taky má hezké vlasy. O tom všem jsme se v podcastu samozřejmě bavili. A taky o tom, proč je pořád v některých sportech tak málo lidí, kteří by se otevřeně hlásili k LGBTQ+ komunitě.

5. říjen 2022 44:32

Jít do Santiaga je jednodušší než život se složenkami a hypinou

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly cestovatele, sběratele upomínkových předmětů a novináře Jiřího Pasze. Ten společně s Adélou Plechatou napsal knihu Normální šílenství, která se věnuje detabuizaci duševních poruch. V podcastu o všem a o ničem ale probraly i Jirkovu cestu takzvaným pěškobusem do Santiaga nebo ADHD.

29. září 2022 32:17

V kontejneru se dá najít nejen štavnatý steak i mango, ale tak trochu i smysl života

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, nepřivítaly nikoho. Byly totiž live na na druhém ročníku akce Příští stanice svět s podtitulem Festival příležitostí pro mladé a přivítaly tam muže mnoha profesí Jana Váňu.

21. září 2022 40:38

Psychoterapeut je ekolog lidské duše

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly brněnského terapeuta a ekologa Bohuslava Binku, který se přišel mimo jiné svěřit s tím, že vyrůstal se sýkorkou.