• Podcasty
  • Podcasty o online marketingu od MarkMedia
Podcasty o online marketingu od MarkMedia
23. červen 2022

Poslechněte si podcast: Víte, jak na skutečnou viditelnost PPC reklam

V posledních týdnech jsem se přesvědčil, že jako PPC specialista mám stále různé možnosti, jak získávat zkušenosti v oblasti reklamních systémů. Ověřil jsem si to zejména s klienty, u kterých jsem potřeboval reálně vidět vyhledávací PPC reklamu a musel si hrát s jinými ukazateli než je jen klasické zobrazení, proklik či CTR inzerátů.

03:18

Podcasty o online marketingu od MarkMedia

Vydává: Marek Wiener

Nabízíme vám pomocnou ruku při tvorbě webů a grafických návrhů, správě e-shopu a online marketingu. Jsme otevření novým nabídkám na spolupráci. Hledáme další projekty a klienty, kteří chtějí své podnikání rozvíjet a posunout svůj marketing na vyšší úroveň.

Web

Před třemi dny 03:36

10x NE pro správnou tvorbu PPC kampaní

PPC kampaně jsou pro klienty často neoblíbenou záležitostí, a to zejména proto, že reklamě a její tvorbě příliš nerozumí nebo se třeba v minulosti spálili při svých pokusech. Sepsal jsem proto pro vás několik zásadních tipů, co při zakládání kampaní, ať už v Google Ads nebo Skliku, určitě nedělejte.

Před týdnem 03:13

Cookies stále žijí. Na co se připravit?

O cookies jsem tady v podcastech už řekl nespočet slov. A nejinak tomu bude i v tomto podcastu. Tentokrát bude řeč o prodloužení lhůty pro jejich definitivní konec.

Před 2 týdny 03:10

Jak se připravit na letošní vánoční sezónu?

Tento podcast věnuji všem e-shopařům, kteří jsou před nastávající vánoční sezónou poněkud nervózní. A není se čemu divit. Největším problémem jsou letos nižší tržby a také fakt, že se nijak zvlášť nerozjela jarní sezóna, takže sklady e-shopů jsou slušně přeplněné.

1. září 2022 03:06

Čerstvé zkušenosti s kampaní Performance Max

Jedna z nejdůležitějších informací je, že kampaně Performance Max jednou nahradí smartové verze kampaní Google Nákupy, takže se o ně určitě zajímejte, protože pro vás budou dost podstatné. Minimálně pokud nepoužíváte standardní kampaně Google Nákupy, které však zůstanou i v budoucnu použitelné.

18. srpen 2022 03:28

Krize e-shopů po covidové vlně růstu e-commerce?

Nebudu skrývat zklamání nad aktuálním vývojem v e-commerce. Už v článku o inflaci v PPC reklamě jsem naznačoval, že letos nás zřejmě čeká pokles. Tomu napovídají i novinové články ekonomů, kteří predikují recesi v druhé polovině letošního roku.

12. srpen 2022 03:18

Víte, jak se projevuje inflace v PPC reklamě?

Spontánně jsem pro vás připravil podcast na aktuální téma, které se nějakým způsobem dotýká téměř každého. Obecně nad inflací přemýšlím již dlouho, protože narůstají náklady nejen v naší domácnosti, ale i ve firmě. Pojďme se teď ale podívat, jak se dotýká PPC reklamy.

27. červenec 2022 02:35

Vzhůru na TikTok reklamy!

Svůj další podcast věnuji sociální síti TikTok. Ve svém předchozím podcastu jsem popisoval, že se na TikToku objevuje převážně mladá generace, proto tuto síť považuji za perspektivní, přestože jsou její kořeny v (aktuálně nepříliš nepopulární) Číně.

22. červenec 2022 03:29

Yoast doplněk ocení každý Wordpressák

Mám pro vás další tip k SEO, který tematicky navazuje na předchozí podcast o Collabimu. Studoval jsem, jak se změnila situace Wordpressu z hlediska použití a celkového podíl na trhu, a aktuálně dosahuje téměř 37 %.

8. červenec 2022 03:02

Vyzkoušejte SEO pomocníka Collabim

Na svém blogu se čím dál méně věnuji SEO optimalizaci, a to proto, že nedělám žádné hloubkové práce, takže mé znalosti jsou vhodné spíše pro ty jedince, kteří chtějí se SEO pracemi začít. Dnes tu ale pro vás mám po delší době pár zajímavých tipů, jak nad optimalizací pro vyhledávače uvažovat.

30. červen 2022 03:27

Nejčastější chyby při tvorbě nebo migraci e-shopu

U vzniku nových e-shopů bývám poměrně často, rozhodl jsem proto se sepsat nejčastější chyby, se kterými se setkávám. Pojďme se tedy na téma podívat víc do hloubky.