Press klub
18. únor 2021

Poslechněte si podcast: Vít Rakušan: Díky pandemického zákona bude možné řídit pandemii lokálně. Opatření se někde budou moci zpřísnit a jinde rozvolnit

"Díky pandemického zákona bude možné řídit pandemii lokálně. Pokud se podíváme na Českou republiku. Vidíme, že třeba Karlovarský kraj skutečně trpí a nemocnice přetékají. Tak půjde aplikovat ta opatření tak, že někde půjdou zpřísnit a někde budou platit tak, že bude možné například nějaké lokální rozvolnění ," uvedl pro Frekvenci 1 předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan.

16:49

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 17:40

Barbora Urbanová: Myslím, že nový prezident nebude neřízená střela

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byla poslankyně hnutí STAN Barbora Urbanová. Mimo jiné řekla, že zvolený prezident Petr Pavel bude své kroky koordinovat s vládou. V zahraniční politice je podle ní potřeba, aby pravá ruka věděla, co dělá levá. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před dvěma dny 16:17

Miroslav Sklenář: Všechno se změnilo po sebevražedných útocích

Hostem Press klubu byl ředitel Odboru Protokolu Kanceláře prezidenta Miroslav Sklenář. Příjezd na osobní gratulaci Zuzany Čaputové byl podle něho velmi překvapivý. Kdyby Petr Pavel nevyhrál, pak by se inkognito vrátila. Petr Pavel potřebuje také ochranku, i když je generálem a bývalým vojákem. Všechno se změnilo sebevražednými útoky, a proto i nový prezident musí využívat ochranku.

Před třemi dny 15:12

Lukáš Korbička: Korunovační klenoty mají nevyčíslitelnou hodnotu

O hodnotě nejen historické korunovačních klenotů se v našem Press klubu rozpovídal šperkař Lukáš Korbička. Svatováclavská koruna je čtvrtou nejstarší v Evropě. Řeč byla také o náušnicích pro Ivanku Trumpovou, které nechal vyrobit. A Korbička také pochválil pány za výběr snubních prstenů.

Před čtyřmi dny 29:01

Petr Pavel: Podnikli jsme kroky k navázání kontaktu se stávající kanceláří prezidenta. Odezva zatím není příliš vstřícná

Hostem dnešního speciálního Press klubu Frekvence 1 byl nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel. S Romanou Navarovou mluvili o nadějích, které vzbuzuje u statisíců svých voličů, o spolupráci se stávající kanceláří prezidenta republiky, o přípravách na nástup do prezidentského úřadu i o tom, jestli se i nadále bude věnovat svému koníčku a podnikat vyjížďky na motorce. Poslechněte si rozhovor

Před pěti dny 18:48

Miloš Gregor: Očekávám, že politika Petra Pavla se bude orientovat na Západ a demokratické země

Hostem Press klubu byl politolog z Masarykovy univerzity Miloš Gregor. V rozhovoru zhodnotil prezidentské volby. Očekával, že bývalý generál Petr Pavel v druhém kole zvítězí nad předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem? Nebude Pavel jen vládní loutkou? A kam budou směřovat další kroky Babiše? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:20

Libor Havel: Pouze jeden ze sedmi kuřáků dostane plicní rakovinu. Mozek raději slyší, že rakovinu nedostanu, než dostanu

Hostem pátečního Press klubu u Báry Nesvadbové byl pneumolog Libor Havel. Pneumologie se zabývá výzkumem, diagnózou, prevencí a léčbou plicních onemocnění. Proč tedy lidé kouří a co jim na tom přijde zábavného? Jak je na tom vztah kouření a rakoviny? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 16:25

Marcel Kolaja: Společnost rozděluje atmosféra strachu. Spouštěčem vyhrocené situace jsou lži

Hostem dnešního Press klubu na Frekvenci 1 byl 1. místopředseda Pirátské strany, europoslanec Marcel Kolaja. S Romanou Navarovou hovořili o reakcích evropských politiků na prezidentské volby u nás, proč je naše společnost nyní tak polarizovaná a zda se to po skončení voleb zlepší. Dotkli se i tématu bezpečnosti dětí na internetu a důchodové reformy. Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 15:28

Filip Vrubel: Antibiotika už dorazila do českých skladů. Do lékáren budou dodána během několika dnů

Z lékáren se ztratily léky za více než 66 miliionů korun. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil pokuty a navrhuje zpřísnění zákona. Dá se v budoucnu vyhnout tak velkému výpadku léků, kterému Česká republika čelí? Právě toto téma řešil ředitel České asociace farmaceutických firem Filip Vrubel s moderátorkou Romanou Navarovou v Press klubu. Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 17:22

Jiří Šedivý: Pokud by Andrej Babiš myslel svá slova vážně, byl by to problém

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl bývalý náčelník generálního štábu, generál ve výslužbě Jiří Šedivý. V rozhovoru se věnoval nedávnému výroku Andreje Babiše, že v případě napadení sousedního Polska by mu Česko vojensko nepomohlo. Mluvil i o české účasti v možných misích NATO, o mezinárodním právu, o tom, zda má prezident pravomoc zavléct Česko do války, i o tom, jak daleko jsme od míru na Ukrajině. Poslechněte si rozhovor

Před týdnem 17:23

Roman Vrba: Neignorujte dopis, který dostanete do datové schránky. Právní následky budou jako při ignorování klasického dopisu

Dnes se bavil Čestmír Strakatý v Press klubu Frekvence 1 o datových schránkách s Romanem Vrbou, ředitelem odboru eGovernmentu na Ministerstvu vnitra. Dozvíte se, jak pokračuje zavádění datových schránek pro OSVČ. Co se stane, když někdo bude datovou schránku ignorovat? A proč je vlastně potřeba, začít využívat datové schránky? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.