Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: VIDEO: HART tým zasahuje u pacientů s vysoce nakažlivými nemocemi. Jak cvičí liberečtí záchranáři

Cestování přináší i nebezpečí v podobě smrtelných nemocí. Pokud se v Libereckém kraji objeví riziko zavlečení nebezpečné choroby, musí zdravotničtí záchranáři nasadit speciální HART tým. Při nácviku převozu nakaženého pacienta byla redaktorka Eva Malá.

02:18

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 08:28

V Liberci pokřtí knižní sbírku děl českých a polských autorů

26 prozaiků i básníků a 18 výtvarníků a fotografů je podepsaných pod česko-polskou antologii, kterou v pátek 31. března v 18 hodin pokřtí v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Včera 02:06

V Novém Boru restaurují malované vitráže Mikoláše Alše pro pražský Průmyslový palác

Sklářské dílny Kolektivu Ateliers v Novém Boru na Českolipsku restaurují malované vitráže s motivy od Mikoláše Alše pro Průmyslový palác v Praze. Po požáru v roce 2008 se dochovala jen na východním průčelí budovy, pro západní stranu vitráž vyrábí úplně novou.

Před dvěma dny 02:34

Liberecká zdravotnická škola má nedostatečnou kapacitu, v plánu je proto stavba nové budovy

Střední zdravotnická škola v Liberci má výhledově opustit centrum města. Přestěhovat by se měla do dnes nevyužité části areálu Středního odborného učiliště v Jablonecké ulici u sídliště Broumovská.

Před třemi dny 02:31

Studentský design je k vidění v železnobrodské škole

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodu se stala první školou v Libereckém kraji, která pořádá celostátní kolo soutěže Studentský design.

Před čtyřmi dny 00:20

Liberečtí úředníci pomůžou kolegům z Prahy

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL na libereckém úřadu práce představil nové pracoviště - má pomoci ostatním regionům, které nestíhají vyřizovat sociální dávky.

Před čtyřmi dny 02:04

Teď je správná doba na přezutí pneumatik. Bez čekání. Servisy mají volné kapacity

Do Česka se vrátila zima a v pneuservisech na Českolipsku proto zatím mají zpravidla volněji.

Před pěti dny 02:17

V České Lípě slavili 20 let od otevření hradu Lipý pro veřejnost. Dnes se tam konají kulturní akce

V České Lípě oslavili v sobotu 25. března 20 let od zpřístupnění hradu Lipý veřejnosti. Z naprosté ruiny se postupem času podařilo udělat reprezentativní prostor pro různé kulturní akce nebo svatby. Do budoucna se má zlepšit i okolí památky.

Před pěti dny 00:44

Neznámý pachatel zničil žulový kříž na vrchu Hvězda u Kořenova. Připomínal padlé německé vojáky

Policie pátrá po pachateli, který poškodil žulový kříž u Kořenova na Jablonecku. Jde o obnovený památník padlých německých vojáků z období druhé světové války. Kvůli tomu je dlouhodobě kontroverzní.

Před šesti dny 00:37

Lidé z Lomnice nad Popelkou se můžou vyjádřit, kde se ve městě necítí bezpečně

Vedení Lomnice nad Popelkou zjišťuje, jestli se lidé ve městě cítí bezpečně. Radnice proto zveřejnila online dotazník nazvaný Pocitová mapa.

Před šesti dny 02:04

Liberecký útulek pro opuštěná zvířata nepřijímá kočky, má zaplněnou kapacitu

Liberecké Centrum pro zvířata v nouzi Archa nepřijímá kočky. Muselo se totiž postarat o dvě desítky těchto zvířat, která krajští veterináři zabavili v nelegální množírně v Liberci. Tam kočky žily v nevyhovujících podmínkách.