VHSky: těžko je smazat
Nejnovější30. červen 2023

Poslechněte si podcast: 2. Klidně ať mě Arnie zmlátí kládou! Komando s rychlodabingem bylo bránou do popkultury západu

Proč je zábavné poslouchat pirátský rychlodabing i dnes? Bylo možné si při dabování dojít na záchod? A jak nejlépe odplísnit videokazetu? Druhý díl VHSek je věnovaný fenoménu pirátského rychlodabingu a tomu, jak k nám západní filmy pronikaly v osmdesátkách i devadesátkách na nelegálních videokazetách. "Můj nepřítel" Aleš a "Conan Ničitel" Tonda si povídají se sběratelem videokazet Petrem "Hrošíkem" Svobodou a s dobovým rychlodabérem Petrem "Pohodářem/Flegmatikem" Šarochem. Moravskou verzi namluvil Meloun.

35:45

VHSky: těžko je smazat

Vydává: Český rozhlas

Aleš Stuchlý a Tonda Tesař se svými hosty rozebírají videokazety, rychlodabing, akční filmy, bojová umění i erotické thrillery. Chodili jste do videopůjčovny? Od jaké akční hvězdy byste se chtěli nechat zmlátit?

Web

30. červen 2023 42:29

6. Erotické thrillery řešily mužskou úzkost i ženskou slast. Od postelovek k postapo

Je Základní instinkt platónským ideálem devadesátkové erotiky? Kdy uvadla Mickeymu Rourkovi jeho Smyslná orchidej? A kolik podle osmdesátkových fanzinů měřila herečka Sigourney Weaverová? Závěrečný díl VHSek spojuje dvě největší životní radosti - erotiku a sci-fi. Devadesátkové erotické thrillery s Alešem a Tondou probírá osudově přitažlivá Šárka Gmiterková, která se na rozhovor s nimi připravovala 9 a půl týdne. Na osdmesátkový sci-fi fandom vzpomíná Ivan Adamovič. Ten má za sebou nejen čekání ve frontě v kině na projekci Hvězdných válek, ale také účast ve svazarmovém videoklubu Ada. Rozvedená, žena, krásná blondýna, vzdělaná, kulturní, má vlastní vibrátor...

30. červen 2023 40:07

3. Když máte rádi filmy, je práce ve videopůjčovně nejúžasnější věc! A každá čtvrtá kazeta byla zdarma

Jaké číslo kartičky do videopůjčovny jste měli? Měla vaše půjčovna pornokoutek? A jak to bylo s nevrácenými kazetami herce Duchoslava? Aleš a Tonda ve třetím díle VHSek poklekají k nejzaprášenějším spodním regálům svatostánků videa. O pražských půjčovnách si povídají s filmovou kritičkou Annou Krejčířovou a o dobové zážitky se dělí s provozovatelem videopůjčovny Studio LA Františkem Novákem. Bude to hezké? No, nebude to tak hezké, jako kdybych se koukala na to, jak vám rozmačkává obličej.

30. červen 2023 45:22

4. Nejtvrdší úder je podkoleňáček! Bojová umění patří k VHSkám od Van Damma po MMA

Z čeho si podomácku vyrobit nunčaky? Byl větším kung-fu mástrem Jackie Chan nebo Steven Seagal? A co se stane, když se z vaší maminky stane váš soupeř? Ve čtvrtém díle VHSek budou Aleš a Tonda schytávat jeden úder za druhým. Tématem jsou bojová umění, do kterých vás zasvětí mistr opilé pěsti Tomáš Stejskal a dlouholetý praktik stylu wing chun Eduard Štěpař. A pozor na generála Páje - útočí křížovým krokem a vysutou pěstí. Je to bojový styl jeho rodiny.

30. červen 2023 38:39

5. Chtěl bych se nechat škrtit stehnama! Ve studiu se vystřídali vládce posiloven a královna dabingu

Proč je Arnie nadčlověk a Sly underdog? Jak těžkou činku uzvednul Václav Havel? A je horší dabovat želvu, nebo pejska? Aleš a Tonda v novém dílu VHSek definitivně vystupují ze svých komfortních zón a vydávají se do posiloven. S ještě větším kritikem, než jsme doufali, Kamilem Filou probírají fenomén bodybuildingu a jeho souvislost s akčním filmem. Po tvrdé makačce si ale vybírají oddechový čas s legendou českého profesionálního dabingu Janou Mařasovou. Od ní se dozvídají, v čem se lišil dabing v devadesátkách ode dneška nebo které Alešově oblíbené herečce paní Mařasová propůjčila svůj hlas. Co to děláte s mým boa, vy perverte?

30. červen 2023 40:21

1. Ty máš ale pěknou držku! První horory a akčňáky v nás vždycky uvíznou

Jaký první horor jste viděli jako malí? Ten jak chlápkovi leze z břicha protovetřelec? Jaká uřezaná končetina vás jako děti strašila nejvíc? Aleš a Tonda si v prvním díle VHSek povídají s dramaturgem Festivalu otrlého diváka a ředitelem kina Aero Jiřím Flíglem a režisérem Andym Fehu o tom jaké to je šahat na Ramba, co to jsou video nasties a také o tom, jaké mají divné zážitky. Ó baby to je krása, mám to rád.

23. červen 2023 00:50

VHSky: těžko je smazat. Šílenci od Videa Aleš Stuchlý a Tonda Tesař ve světě akčních filmů, erotických thrillerů a rychlodabingu

Tyhleti šílenci od videa maj strašný konexe a jsou tvrdý. Tonda Tesař a Aleš Stuchlý se svými hosty rozeberou vše kolem VHS kultury, rychlodabingu, videopůjčoven, kung fu a akčních filmů a erotických thrillerů. Poslouchejte od 30. 6.