Větrník - Host ve studiu
6. září 2023

Poslechněte si podcast: Housle jsou pro mě životné, nedívám se na ně jako na věc, říká Jaroslav Svěcený

Ideálem sólového interpreta je prý mít italské housle a francouzský smyčec. „A mně se to konečně podařilo,“ usmívá se Jaroslav Svěcený, který za sebou má skvělé prázdniny plné divácky velmi úspěšných open air koncertů. Mezi nimi i vystoupení v rámci festivalu Olomoucké nejen Shakespearovské léto Divadla Tramtarie.

25:57

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před dvěma dny 27:09

Bohumil Vostal napsal knihu o skrytém příběhu významného sochaře. Nesmírně mě to zaujalo, říká

Fascinující příběh českého sochaře Franty Bělského, který portrétoval čtyři generace britské královské rodiny, zpracoval do výpravné publikace novinář a zahraniční zpravodaj České televize, Bohumil Vostal.

Před čtyřmi dny 28:39

Je skvělé, když je styl řezbářů osobitý, rozpoznatelný, shodují se manželé Dlabalovi ze Senice

Potkali se v prvním ročníku na řezbářské škole a dali to dohromady. V osobním i pracovním životě. Daří se jim, o čemž svědčí spousta figur, reliéfů, andělů, laviček, židlí nebo betlémů, které vyrobili, a také čtyři děti, které spolu mají.

Před týdnem 26:41

Zámoří bych mladým hokejistům jednoznačně doporučil, říká obránce HC Olomouc Jakub Sirota

Přišel v létě jako posila zadních řad Mory. V zámoří hrál univerzitní ligu, když ale nepřišla nabídka z NHL, rozhodl se vrátit a Olomouc byla jasná volba.

Před týdnem 29:13

Herečka Kateřina Janečková se narodila v Šumperku, v tamním divadle zatím ale nehostovala

Divadelní herectví teď na chvíli odložila, veškerou svou energii dělí mezi malou dceru a Herecké workshopy Kalegro, které nabízí nejen profesionálům, ale i elévům, firmám a školám. Jejich názvy mluví za vše - Hlas a mluva, Autentický a přirozený projev, Moderování nebo Vnitřní klaun.

Před 2 týdny 27:07

Permakulturní zahradu můžu mít i na balkoně, říká ekoložka Barbora Hertlová

Bára Hertlová se věnuje tvorbě živých zahrad, pěstování a výrobě regionálních produktů a českých květin, ale i vzdělávání dětí, kterým se snažím poodkrýt kapitoly z encyklopedie přírody kolem nás.

Před 2 týdny 28:42

Policejní pes Umpalumpa zvládá mnoho disciplín. Vede si skvěle, chválí ho jeho majitel Tomáš Ministr

Německý ovčák vzbuzuje respekt, je velký a černý, ve výborné kondici. Jeho majitel Tomáš Ministr mu říká Umpík, ve službě jsou spolu šest let. „Je to hračička, pohodář, kterého baví práce,“ říká.

Před 3 týdny 22:06

Máme čas se na Slavii pořádně připravit, bude to dobrý zápas, říká záložník Sigmy Radim Breite

Breite patří v současnosti mezi pilíře olomoucké sestavy a nosí i kapitánskou pásku. Když na podzim chyběl, Hanáci vždy vyšli bodově naprázdno.

Před 3 týdny 31:46

Psychiatrii jsem si nevybrala, to ona mě, říká Hana Kučerová, ředitelka šternberské léčebny

Po absolvování olomoucké Lékařské fakulty nastoupila na začátku devadesátých let na volné místo v Psychiatrické léčebně ve Šternberku. A už zůstala. „Začínala jsem na oddělení pro léčbu závislostí, odtud jsem přešla na ženské příjmové oddělení a pak si udělala si atestaci z gerontopsychiatrie,“ vzpomíná.

1. listopad 2023 27:15

I umírání může být dobré, je přesvědčená ředitelka Hospice na Svatém Kopečku

„Dobrý odchod z tohoto světa si připravujeme právě teď. Tím, jak žijeme,“ uvádí Marta Šťastná, ředitelka Hospice na Svatém Kopečku.

30. říjen 2023 28:20

Deštný prales není botanická zahrada plná barev, upozorňuje zoolog Standa Lhota

Nevypadá jako v přírodopisných dokumentech, do kterých tvůrci vybírají ty nejlepší záběry. „Je hnědý, protože koruny stromů zachycují většinu světla, okolo vás je opar a zvířata nevidíte, jen slyšíte,“ popisuje náš nejznámější primatolog, který od roku 2005 žije v Indonésii.