Větrník - Host ve studiu
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Vyhrajeme a dám gól, míní před utkáním se Spartou obránce Sigmy Ondřej Zmrzlý

Na podzim si poprvé zahrál v reprezentaci a v posledním ligovém utkání nasměroval gólem Olomouc k výhře v Brně, která klub posunula na čtvrté místo tabulky.

26:49

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před 2 týdny 27:19

Od živočišné výroby k šití sedacích vaků a taburetů, Miriam Macků se výzev nebojí

Tvoří z textilu, který má velmi ráda. Říká o sobě, že je řemeslně zručná, že je rychlá a dobrá švadlenka. Ke své nynější profesi se ale dostala náhodou. Po roce práce v hněvotínském družstvu na konci osmdesátých let se rozhodla, že se bude živit sama. A začala šít.

Před 3 týdny 27:13

Zlínskému divadlu dal sbohem a zamířil na Hanou. Nechtěl jsem jen čekat na důchod, říká herec Julina

S manželkou Romanou, která je také herečka, se rozhodli zkusit něco nového, co je nakopne a posune dál. Zdeněk Julina působil 27 let ve Zlíně, nyní je nově na prknech olomouckého divadla. „Nechtěl jsem být starým hercem, který jen chodí do práce a čeká na důchod,“ vysvětluje.

Před 3 týdny 28:23

Umírání je podobný proces jako rození dětí, říká ředitelka Mobilního hospice Nejste sami Olomouc

„Vlastně pracuji v porodnici na druhou stranu,“ uvádí ředitelka Mobilního hospice Nejste sami Olomouc a zároveň zdravotní sestra Vladimíra Foukalová.

4. leden 2023 32:51

Kov není jen těžkopádný, má další rozměr, tvrdí výtvarnice Christine Habermann von Hoch

Pochází ze slavné kovářské rodiny, tatínek Alfréd stál u zrodu mezinárodních setkání uměleckých kovářů Hefaiston. Christine do jeho dílny běhala už jako malá holka. „Nechával mi ale vždycky volnou ruku. Vedl mě k vnímání umění a k řemeslu jako takovému,“ vzpomíná.

28. prosinec 2022 38:28

Dnešní doba strašně rychle zapomíná, myslí si rozhlasák František Novotný

Na 38. ročníku festivalu Prix Bohemia Radio se zapsal mezi legendy, generální ředitel Českého rozhlasu ho uvedl do Síně slávy. František Novotný se tak ocitl se ve vybrané společnosti. Zdůrazňuje ale, že je spousta dalších lidí, na které nesmíme zapomenout.

26. prosinec 2022 24:24

Je to překvapení, že se takového věku člověk vůbec dožije, říká s úsměvem stoletá Vlasta Skácelová

Kulatiny oslavila se svými blízkými letos v létě. Jestli je v životě na něco pyšná, pak na rodinu, která drží pohromadě. Má dvě děti, čtyři vnuky, osm pravnoučat a jedno prapravnouče. „Všichni se máme rádi, táhneme za jeden provaz. Dobře jsem je vychovala,“ říká hrdě.

24. prosinec 2022 32:22

Dobešovi z Olomouce jsou umělecká rodina. Zpívají, hrají divadlo a natáčejí seriály a filmy

Verunce je šest a Adélce devět, obě patří mezi nejznámější dětské televizní hvězdy. Vidět jste je mohli v seriálech Krejzovi, Slunečná, Modrý kód, O mě se neboj nebo Případy mimořádné Marty. Tatínek Ladislav má uměleckou agenturu, své dcery na natáčení doprovází a učí se s nimi texty.

21. prosinec 2022 30:17

Dobrovolnictví je přístup k životu, říká nositel ceny Křesadlo 2022 Lukáš Mada

Svůj volný čas dělí mezi seniory a děti ze znevýhodněných rodin. „Oslovil jsem organizaci JIKA a díky ní se seznámil s klienty chráněného bydlení, ze kterých se postupně stali mí přátelé,“ vysvětluje.

14. prosinec 2022 32:24

Bojové scény musí působit uvěřitelně, říká olomoucký kaskadér, který se objevil ve filmu Tři tygři

Pracoval pro hollywoodské i bollywoodské produkce. „Tam jsem potkal nejlepší lidi z oboru,“ pochvaluje si. V loňském roce čtyři měsíce točil se svým týmem v polském Krakově seriál Barbarians 2 pro Netflix. Jméno Dan Bodlák najdete i v titulcích akční komedie Tři tygři ve filmu: Jackpot.

13. prosinec 2022 31:04

Nadace profesora Vejdovského už 30 let pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením

A nejen pomáhá. Hlavně chce upozornit, že lidé často přijdou o zrak zbytečně. Tak vnímá poslání nadace Olga Sýkorová, předsedkyně správní rady Nadace profesora Vejdovského. Stála u jejího vzniku a rozvoje, motivována handicapem vlastní dcery.