Větrník - Host ve studiu
NejnovějšíPřed třemi dny

Poslechněte si podcast: Trenér Uničova a čerstvý padesátník Jiří Balcárek v MSFL vyhrál 13 zápasů v řadě

Jako fotbalista zažil v Sigmě skvělá 90. léta, odehrál pět sezón v Unionu Berlín. Když ho předčasně zastavilo zranění, začal trénovat a znovu se mu daří.

32:04

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před pěti dny 25:01

Hokej a malování, dvě vášně Katky Kaplanové. Hrála za reprezentaci a chystá výstavu v Portugalsku

Zlaté Nagano může za to, že vzala do ruky hokejku. Začínala v pěti letech v rodném Šternberku. „Až do patnácti jsem byla v týmu jediná holka,“ vzpomíná. A pochvaluje si vztahy, které mezi sebou měli. Čtyři roky byla dokonce kapitánkou.

Před týdnem 28:31

Kominík musel být vždy hubený, mrštný a tak trochu horolezec, říká Jaroslav Fiala, kominický nestor

Pružnost kominíků byla vždy nasnadě. „Aby se vlezl do průlezného komína a mohl jej ručně vyškrabat, vyčistit a vymést,“ říká Jaroslav Fiala starší, nestor českého kominictví.

Před týdnem 28:42

Olomouc prožívám, říká režisér Jiří Havelka. V Moravském divadle nazkoušel Mozartova Tita

Na Hané byl mnohokrát s divadlem VOSTO5 na festivalu Divadelní flora, v rámci kterého jste mohli vidět i řadu inscenací v jeho režii. V Olomouci natáčel seriál Pozadí událostí. Aktuálně nazkoušel se souborem opery Moravského divadla a jeho šéfkou Veronikou Kos Loulovou Tita Wolfganga Amadea Mozarta. „Objevuju úplně nový svět,“ těší ho.

Před 2 týdny 26:16

Budeme žádat o prezidentskou milost, říká režisérka inscenace o odsouzeném adiktologovi Barbara Herz

Příběhem adiktologa Dušana Dvořáka z Prostějovska, který byl odsouzen za pěstování léčebného konopí k šesti letům vězení, se inspiruje olomoucké Divadlo na cucky v nové inscenaci Tanec dervišů.

Před 2 týdny 27:23

Tři patra pod zemí má pracoviště vedoucí archivu Českého rozhlasu Tomáš Dufka

Vedle zvukových nosičů jsou v depozitářích uskladněné i listinné dokumenty, sbírky fotografií a plakátů. Výběr z nich najdete v podcastu i knize nazvaných shodně Rozhlasto, připravených ke 100. výročí rozhlasového vysílání, na kterých se vedle Tomáše Dufky podílela řada lidí.

Před 3 týdny 26:02

Když jsme pro něco odhodlaní, věřím, že se musí podařit vše na světě, říká ředitelka Lázní Slatinice

Irena Vašicová je nejen výkonnou ředitelkou Lázní Slatinice, ale také krizovou manažerkou, budhistkou, cestovatelkou, velkou sportovkyní a otužilkyní. K tomu sbírá byliny, pracuje s energií kamenů a v jednu ráno si vyšlápne sama na Lysou horu.

Před 3 týdny 27:34

Hnaní jako divoká zvěř byli zajatci na konci druhé světové války, píše o nich Jiří Nesét z Třeštiny

Jsou události, na které nesmíme nikdy zapomenout. Patří mezi ně i pochody smrti válečných zajatců. Ty, které vedly přes Třeštinu u Mohelnice, zaznamenal tamní kronikář Jiří Nesét.

3. květen 2023 26:06

V záloze jsem se našel už odmala, usmívá se špílmachr Sigmy Martin Pospíšil

Ve dvaceti ho přirovnávali i díky oblíbené šajtli k Rosickému. K postupu mezi velké hvězdy mu ale chyběla možná trocha štěstí, přesto pořád kope skvěle.

1. květen 2023 26:57

Velký krok do neznáma udělala rozhlasačka Blanka Malá, o svém životě v Itálii teď vydává knihu

„Dodala jsem si odvahy a v pět a padesáti letech si splnila svůj životní sen,“ říká s úsměvem bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové.

26. duben 2023 30:43

Nemoc je křik naší duše, říká koučka a terapeutka Eva Šiška Filipová. Energii čerpá na Srí Lance

Eva Šiška-Filipová je cestovatelka, koučka a terapeutka, podnikatelka, žena, která pracuje s energií kamenů a filosofií Feng-šu. Rodačka z Olomouce, která svůj druhý domov našla na Srí Lance.