Máme rádi zvířata
8. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

27:20

Máme rádi zvířata

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zvířatech, domácích mazlíčcích a zajímavostech z živočišné říše.

Web

Před čtyřmi dny 36:32

Čím se živí mravenci a jaká je jejich potravní strategie

Do mravenčí říše znovu míříme v cyklu magazínu Máme rádi zvířata. Zoolog Roman Kössl ze Zoo Hluboká připomene, čím se živí mravenci, a vysvětlí, v čem spočívá jejich potravní strategie. K poslechu zve Jitka Cibulová Vokatá.

Před týdnem 34:59

Přemnožení zvěře a proč musí sportovní rybáři rychle vracet úlovkové lístky

Magazín Máme rádi zvířata se tentokrát věnuje problematice přemnožení některé zvěře. Dále se dozvíte, proč Český rybářský svaz nutně potřebuje od svých členů, tedy sportovních rybářů, včasné vrácení úlovkových lístků. Na závěr nabídneme krátký příspěvek Blahoslava Voharčíka ze Žirovnice, který je tak trochu inspirovaný i naším pořadem. K poslechu zve Martin Hlaváček.

Před 3 týdny 21:38

Návštěva kozí farmy a další zajímavosti ze zvířecí říše

Desítky anglonubijských koz chovají majitelé kozí farmy V Marinkách u Blažejova na Jindřichohradecku. Navštívila je autorka pořadu Máme rádi zvířata Jitka Cibulová Vokatá. Dále se dozvíte, co může způsobit meziprsní ekzém u zvířat a jak asi vzniklo sousloví „vlčí hlad“.

29. prosinec 2022 32:35

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

22. prosinec 2022 25:14

Zajímavá i úsměvná setkání, příhody a zážitky se zvířaty

Předvánoční vydání pořadu Máme rádi zvířata je věnované zajímavým i úsměvným setkáním, příhodám či zážitkům se zvířaty. K poslechu povídání o tom, co všechno nás může v přírodě potkat, zve Martin Hlaváček.

15. prosinec 2022 31:11

Mravenčí města jsou důmyslná stavební díla, kde se nic neděje náhodou

Další díl z cyklu Mravenci a jejich pozoruhodný svět. Zoolog Roman Kössl bude mluvit o mravenčích městech. Mraveniště totiž jsou důmyslnými stavebními díly, mají izolaci, stálou vlhkost, nic se v nich neděje náhodně. Existují ale také mravenci bezdomovci. K poslechu magazínu Máme rádi zvířata zve Jitka Cibulová Vokatá.

1. prosinec 2022 19:40

Návštěva u chovatelů šumavských ovcí, tedy šumavek

Na biofarmu Michlovka se vydala autorka magazínu Máme rádi zvířata Jitka Cibulová Vokatá. Setkala se tam s Janem a Ivou Novákovými, kteří chovají šumavské ovce, tedy šumavky. Dále v pořadu veterinářka Lucie Míková vysvětlí, co u zvířat způsobuje krvácení z nosu, a ještě bude řeč o rčení „má oči jako rys“.

24. listopad 2022 31:56

Myslivecký podzim, mloci v akváriu a potraviny nevhodné pro psy

Myslivec Jiří Chmel v magazínu Máme rádi zvířata připomene, které druhy a kategorie zvěře se nyní mohou lovit a jak se vůbec organizuje hon. Akvarista Václav Kule poví, že v akváriu můžeme chovat nejen rybičky, ale i různé mloky. A nakonec bude řeč o potravinách nevhodných pro psy. K poslechu zve Martin Hlaváček.

10. listopad 2022 22:24

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.