Máme rádi zvířata
8. září 2022

Poslechněte si podcast: Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Martin Hlaváček.

27:33

Máme rádi zvířata

Vydává: Český rozhlas

Magazín o zvířatech, domácích mazlíčcích a zajímavostech z živočišné říše.

Web

Včera 28:20

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

Před týdnem 33:10

První část seriálu o historii a současnosti Zoo Hluboká

Jak to všechno začalo? Magazín Máme rádi zvířata přináší první část seriálu o historii a současnosti jihočeské Zoo Hluboká. Hostem je zástupce ředitele Roman Kössl. K poslechu zve Jitka Cibulová Vokatá.

Před 2 týdny 32:19

Jelec tloušť, kulinářsky nepříliš ceněná, ale zajímavá ryba, a pak zastávka u rybářské stráže

Magazín Máme rádi zvířata přinese řadu informací o rybě, která se jmenuje jelec tloušť. I když není kulinářsky příliš ceněna, rozhodně není nezajímavá. Pak bude řeč o činnosti rybářské stráže a přidáme povídání o srnčí zvěři, tedy i o tom, že i na první pohled opuštěné srnče opuštěné není. K poslechu zve Martin Hlaváček.

Před 3 týdny 17:38

S ornitologem na teplárenském komíně při kroužkování mláďat sokolů

Pořad Máme rádi zvířata je plný ptačího překřikování. Pět hlasů patří sokolům – samici a jejím čtyřem mláďatům, která bydlí ve speciální budce na komíně teplárny v Českých Budějovicích. Ornitolog Václav Beran je ve stodvacetimetrové výšce okroužkoval a vy můžete být u toho. Nevšední zážitek zprostředkovává Jitka Cibulová Vokatá.

4. květen 2023 27:21

Veterinární poradna

Na dotazy posluchačů odpovídá Lucie Míková z Veterinární kliniky Vltava v Českých Budějovicích. Moderuje Jitka Cibulová Vokatá.

27. duben 2023 31:04

Čeští myslivci pečují o krajinu a zvěř už 100 let

Hlavním tématem pořadu Máme rádi zvířata je sto let české myslivosti. Dále bude řeč o vysazování dravých ryb do přehrady Orlík a na závěr přidáme posluchačský příběh Blanky Příhodové z Písku o jednom dost zvláštním dárku. K poslechu zve Martin Hlaváček.

20. duben 2023 29:18

Někdo má psa, někdo mravence. Zajímavosti o zájmovém chovu hmyzu, ale i malých nevítaných hostech

Chovat doma můžete třeba i mravence. Lidí, kteří propadli takovému koníčku, rozhodně není málo. Co všechno je potřeba k chovu mravenců a jak je naopak vystrnadit z našich domovů, pokud jsou nezvanými hosty? To je téma posledního dílu seriálu Mravenci a jejich pozoruhodný svět, který pro pořad Máme rádi zvířata připravila Jitka Cibulová Vokatá se zoologem Romanem Kösslem.

13. duben 2023 26:58

Psí porod začíná poklesem tělesné teploty, někdy i feny potřebují lékařskou pomoc a císařský řez

„Pokud tělesná teplota fenky klesne o jeden stupeň Celsia, porod začne do čtyřiadvaceti hodin,“ připomíná základní pravidlo porodu bez komplikací veterinářka Lucie Míková. Chovatelé by měli teplotu fen měřit v konečníku zhruba čtrnáct dnů před stanoveným termínem.

6. duben 2023 21:40

Posvátná kočka může žít v dokonalé harmonii se psem. Dokáží i jíst z jedné misky, líčí chovatelka

Birma posvátná je plemeno kočky, které dokáže zaujmout svou krásou i vlídností. První se zřejmě dostaly z Barmy do Francie kolem roku 1900. Jednalo se o chovný pár z Asie, po kterém ale nezůstali žádní potomci. Jedna z verzí říká, že předkem birem byl kříženec siamské a dvoubarevné dlouhosrsté kočky.

30. březen 2023 25:39

Kokršpaněly často trápí močové kameny, postupně se obalují a zvětšují

„Vykastrovaná fenka kokršpaněla po močení zůstává v podřepu a nechce jít.“ Tak popsala problém svého psa chovatelka ve veterinární poradně pořadu Máme rádi zvířata. Podle lékařky Lucie Míkové může jít o zánět močových cest.