• Podcasty
  • Český rozhlas - Náboženství
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Vertikála: Poslechněte si souhrn novinek ze světa náboženství

Papež František se omluvil za roli, kterou katolická církev sehrála při násilné asimilaci dětí původních obyvatel v kanadských internátních školách. Slavná Rublevova ikona Svatá Trojice po více než sto letech poprvé opustila Reťjakovskou galerii. Katoličtí představitelé vyzývají Bidenovu administrativu, aby znovu zavedla stav dočasné ochrany pro obyvatele Venezuely a Sýrie. A prozradíme, proč si francouzský kněz Sebastian pořídil pojízdný bufet a prodává hranolky.

23:36

Český rozhlas - Náboženství

Vydává: Český rozhlas

Zprávy a pořady Českého rozhlasu s náboženskou tematikou.

Web

Před šesti dny 25:56

Vertikála: Debata Vertikály o církvi a kolonialismu

Role církve v kolonialismu, omluva papeže Františka za kanadské internátní školy i potřeby potomků prvních národů – to budou témata debaty Vertikály s historikem Tomášem Petráčkem a amerikanistnou Denisou Krásnou.

Před šesti dny 23:43

Vertikála: 1. část Vertikály

Vertikála připomene, že zemřel nejstarší z kardinálů – Slovák Jozef Tomko, dlouholetý blízký spolupracovník Jana Pavla II. Nikaragujská policie drží už více než týden biskupa Rolanda Álvareze v jeho rezidenci v Matagalpě. Álvarez patří k nejhlasitějším kritikům vlády prezidenta Ortegy. Studenti církevního gymnázia na Velehradě budou mít nové útočiště na faře v Korytné. A podíváme se, jak aktuálne ve Francii funguje pomoc běžencům z Ukrajiny.

Před 2 týdny 59:16

Přímý přenos bohoslužby ze Sboru Církve bratrské v Praze 1. Slouží kazatel a správce sboru Bronislav Matulík

Před 2 týdny 26:20

Spirituála: Svatý Ignác z Loyoly, reformátor

S Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi.

Před 3 týdny 01:02:31

Bohoslužba: Přímý přenos bohoslužby Římskokatolické církve z katedrály sv. Ducha v Hradci Králové

Slouží Mons. František Hladký.

Před 3 týdny 25:38

Vertikála: Debata Vertikály o homosexuálních věřících

Pro věřící gaye a lesby není snadné se hlásit ke své orientaci a být respektováni jako plnoprávní členové církevních společenství. Náboženské prostředí je tradičně více konzervativní, ale pro mnohé z nich je komunita a sdílení víry zásadní. Jakým způsobem se proměnilo jejich postavení v demokratické společnosti za více jak tři desítky let? Je jejich orientace stále ještě téma?

Před 3 týdny 23:51

Vertikála: Začíná návštěva papeže Františka v Kanadě

Začíná návštěva papeže Františka v Kanadě. Přilétá, aby se původním obyvatelům omluvil za příkoří, která na nich spáchali kněží a řeholnice římskokatolické církve. Vatikán představil novou investiční politiku, která má zajistit, aby jeho investice „přispívali ke spravedlivějšímu a udržitelnějšímu světu“. Ruský pravoslavný duchovní Nikandr je stíhán za kritiku války na Ukrajině.

Před 3 týdny 24:35

Spirituála: Svatý Spiridon a Korfu, ostrov Faiáků

S Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi.

17. červenec 2022 52:40

Pět zázraků je víc než nula, říká absolvent školy nadpřirozené služby Vojtěch Bašta

Bethel School of Supernatural Ministry v Kalifornii by se dalo do češtiny přeložit jako „škola nadpřirozené služby“. Kromě základních pilířů křesťanské víry a čtení Bible se její studenti učí takzvanému prorokování nebo uzdravování fyzických zranění. Vojtěch Bašta, který se na rok stal jedním z nich, přišel do Hergotu!, aby vyprávěl o svých zkušenostech a předvedl i praktickou ukázku prorokování.