Větrník - Host ve studiu
29. březen 2023

Poslechněte si podcast: Věřím, že klienti hospice na Svatém Kopečku dostanou novou zahradu, říká Věra Zukalová

S pevnou vírou za slovy zakladatelky dobrovolnické organizace Dobré místo pro život stojí i další lidé, kteří jsou ochotní pomáhat druhým. Proč pomáhají? Třeba i proto, že: „Když je vám zle, najděte někoho, kdo potřebuje Vaši pomoc. Pomůžete tím i sami sobě,“ vysvětluje Věra Zukalová.

29:48

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před dvěma dny 28:20

Od rozhlasového mikrofonu, přes divadlo a televizi k cirkusu Humberto. Život Jardy Pavlíka je pestrý

Jako devatenáctiletý student neplánovaně vstoupil do olomouckého studia Českého rozhlasu, a zůstal deset let. Za tu dobu natočil stovky pořadů. „Cítím nostalgii,“ řekl, když se znovu posadil k mikronu s velkým R.

Před týdnem 30:23

Probudit v člověku kreativitu a začít u dětí. To je cíl základních uměleckých škol, ví Eva Pešáková

Eva Pešáková je výtvarnice a bývalá ředitelka ZUŠ Žerotín. Také zakladatelka Nadace Jana Zrzavého, vášnivá milovnice Řecka, která dokáže přetavit své pocity a dojmy do divokých barevných kombinací obrazů a šperků.

Před týdnem 26:20

Vždycky se dá zaběhnout ještě lépe, tvrdí David Pelíšek, mistr republiky na stokilometrové trati

Poprvé si stovku na silnici vyzkoušel před třemi lety, vyhrál. A zopakoval to o dva roky později. „V den závodu musí vyjít hodně věcí. Alespoň padesát procent úspěchu je v hlavě,“ podotýká David Pelíšek.

Před 2 týdny 24:49

Mám štěstí na krásná města a výborné fanoušky, říká nový asistent trenéra Mory Róbert Petrovický

Jako hráč strávil řadu let v NHL, na svém kontě má mistrovské tituly, hrál na třech olympiádách a je hokejovým mistrem světa se Slovenskem.

Před 2 týdny 30:31

Obrovský respekt k přírodě má nejslavnější český mořeplavec Richard Konkolski

Kdyby spojil všechny své cesty dohromady, obeplul by zeměkouli desetkrát po rovníku. „Zažil jsem toho hodně, však taky mám na těle spoustu šrámů, ale nikdy bych neřekl, že jsem moře a oceány pokořil,“ říká držitel mnoha světových rekordů.

Před 3 týdny 25:57

Housle jsou pro mě životné, nedívám se na ně jako na věc, říká Jaroslav Svěcený

Ideálem sólového interpreta je prý mít italské housle a francouzský smyčec. „A mně se to konečně podařilo,“ usmívá se Jaroslav Svěcený, který za sebou má skvělé prázdniny plné divácky velmi úspěšných open air koncertů. Mezi nimi i vystoupení v rámci festivalu Olomoucké nejen Shakespearovské léto Divadla Tramtarie.

Před 3 týdny 28:01

Jako učitel jsem se v Banátu opravdu vyřádil, usmívá se Vladimír Kovář. Strávil tam pět let

Vladimír Kovář je učitel českého jazyka a dějepisu, ale zároveň vedoucí Muzea tvarůžků v Lošticích a tiskový mluvčí Tvarůžkárny AW. Děti našich krajanů v rumunském Eibentálu učil pět let.

26. červen 2023 28:09

Herečka s klaunským nosem, to je jubilantka Vlasta Hartlová. Jsem vděčná, že pořád hraju, těší ji

„Jsem ráda, že pořád můžu stát na jevišti a bavit lidi,“ říká. Do divadla prý chodí jako do lázní. Nepotřebuje hmotné statky, ani zájezdy k moři, potřebuje divadlo. V tom Moravském je v angažmá přes třicet let.

21. červen 2023 26:51

Třicet let činnosti jsme zapomněli oslavit, říká zakladatelka pěveckých sborů BODO centra Olomouc

Jak se to mohlo stát? Program pěveckých sborů BODO centra Olomouc je totiž tak náročný, že si na oslavu třicet let činnosti členové na podzim 2022 ani nevzpomněli.

19. červen 2023 25:18

Na propojování teorie s praxí ve výuce sází Učitelka roku 2023 Olomouckého kraje Jana Nováková

Ke kantořině se dostala náhodou. Před ní byla na poště, v bance, podnikala a působila v několika manažerských profesích. Všechno zúročuje při své práci na Střední odborné škole Hranice.