Alex a host
28. únor 2023

Poslechněte si podcast: Věra Martinová: Přezdívku Lady katastrofa jsem dostala v době, kdy mě život chtěl něco naučit

Jedna z našich nejpopulárnějších zpěvaček, známá hity jako na Až na vrcholky hor nebo Malý dům nad skálou, se těší na jaro a hlavně na své fanoušky. „Měli jsme s kapelou asi dvouměsíční pauzu a teď budeme pokračovat, už se zase těším na koncertování.“

28:11

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Včera 26:40

Režisér Biser Arichtev: Do Kukaček se vybírali chlapci z asi 300 fotek a videí

Mezi nejznámější seriály Bisera Arichteva patří Vyprávěj, První republika nebo Kukačky, které se těší velké oblibě. V České televizi jde už jejich druhá série.

Před dvěma dny 24:19

Pavel Žalman Lohonka: Ve Skotsku mě jmenovali lordem ještě dřív, než jsem tam přijel

Jeden z našich nejvýraznějších představitelů českého folku oslavil v březnu 77. narozeniny, přesto ale nezahálí. Píše nové písně a těší se na letošní koncertní sezónu. „Stále se pokouším něco dělat, aby i kapela měla co dělat,“ říká s úsměvem.

Před třemi dny 28:21

Sníh bude stále vzácnější a sucho se prohloubí, říká meteorolog Michal Žák

Z pohledu meteorologa ho láká vidět zajímavé přírodní úkazy. „Srdce zaplesá vidět krásný bouřkový oblak. To je něco, co meteorologové opravdu rádi vidí,“ usmívá se.

Před týdnem 28:56

Pro dárcovství krvetvorných buněk je trochu výhodnější muž, říká hematoonkolog Pavel Jindra

Leukémie je vážné onemocnění, které díky výrazným pokrokům medicíny a také registru dárců kostní dřeně už nemusí být fatální.

Před týdnem 28:14

Andrea Kalivodová: Carmen bezesporu byla mrcha, přesto už mám radši tu ježibabu

V chystané opeře Rusalka si zahraje ježibabu, kterou považuje za charakterní roli. „Moje ježibaba, moudrá to žena, ví, že princ Rusalce stejně zahne.“

Před týdnem 25:44

Martin Zounar: Ordinaci v růžové zahradě točím 15 let. Těší mě, že moji postavu ještě nedali k ledu

Patří mezi naše nejobsazovanější herce, proto je stále velmi vytížený. Kromě natáčení nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě věnuje teď nejvíce času nově vzkříšenému divadlu Metro na pražské Národní třídě.

Před týdnem 27:06

Martina Pipková Loudová: Z kvalitní teplákoviny můžete ušít elegantní oblečení

„Preferuji, aby každá žena nosila to, v čem se cítí dobře. Neměla by kopírovat módní trendy za každou cenu,“ říká v pořadu Alex a host módní návrhářka Martina Pipková Loudová.

Před 2 týdny 24:23

Jiří Pavlica: Básně Jana Skácela bych zhudebnil všechny. Jsou moudré a moudrosti není nikdy dost

Houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica je uměleckým šéfem Hradišťanu už 45 let. Legendární kapela vychází z tradic moravské cimbálové hudby, ale nebojí se žádných žánrových experimentů. Mezi jejich nejznámější skladby patří zhudebněné verše básníka Jana Skácela.

Před 2 týdny 27:10

Hácha dostal nálepku zrádce, ale v politice byl náhodou, říká k Protektorátu historik Jindřich Marek

Připomínáme si nejdramatičtější dny v historii naší země. Pražský hrad byl od rána 15. března roku 1939 tichým svědkem agrese nacistických vojsk. Ještě důležitějším se ale stal den předtím.

Před 2 týdny 25:06

Monika Zoubková: Přibrat 20 kilo je pro herce fatální změna, která u nás není dostatečně zaplacená

Herečka Monika Zoubková se do povědomí diváků dostala jako neschopná a psychicky labilní doktorka Tereza Valšíková z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Taková postava se hraje vlastně dobře. Akorát ve finále už na ní nebylo co obhajovat, protože na ní nebylo nic pozitivního. Nakonec se dostala do vězení a v seriálu skončila. Podle scenáristů jsou dveře do seriálu otevřené, ale už je to čtyři roky.“