Rozhlasový sloupek
1. květen 2023

Poslechněte si podcast: Věra Hlaváčková: Svátek práce

Je to dilema – máme oslavovat svátek práce. Prací? Anebo mít volno a oslavovat odpočinkem?

02:31

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Včera 02:24

Zdena Kolářová: Služba v obchodě

Kdysi jsem toužila stát se prodavačkou. Nadchla jsem se na letní brigádě v obchodě s bižuterií. No, protože jsem v minulém životě byla patrně straka, moc se mi prodej cingrlátek líbil.

Před dvěma dny 02:30

Pavel Kroneisl: Kůň a já

Na koni jsem seděl jenom jednou v životě. Bylo mi osm, v Lipně nad Vltavou byl dětský den a jednou z atrakcí bylo svezení se na koni.

Před třemi dny 02:43

Věra Hlaváčková: Faux pas

Faux pas znamená ve francouzštině špatný krok. Ale nemá to s chůzí nic společného, používáme (aspoň u nás) tento výraz pro velmi trapnou situaci.

Před čtyřmi dny 02:05

Martina Adlerová: Kdybych byla slepicí

Odmalička nemám ráda slepice a ani nevím proč. Snad proto, jak naklánějí hlavu na stranu a člověka si tak zvláštně prohlížejí. Až máte chuť říct: „Co koukáš? To nemáš nic jiného na práci?“

Před pěti dny 02:25

Jiří Březina starší: Odpady

Nevím, jestli si uvědomujete, v jak absurdní situaci jsme s odpady. Nemyslím jen problémy spojené s jejich likvidací, ale také vše to, co tomu předchází.

Před týdnem 02:01

Věra Nosková: Nevhodné nabídky

Po návratu z tříměsíčního putování po Bali a Thajsku, mi váha ukázala, že jsem shodila osm kilo. Takže mě začaly obtěžovat maily, nabízející mi pilulky na hubnutí, které údajně vyplavují tuk, za deset dní prý shodím deset kilo.

Před týdnem 02:23

Zdena Kolářová: Klubalky

Jsem člověk praktický a spořivý. Nesnáším, když se vyhazují věci, které by mohly ještě sloužit, když se kupují všelijaká udělátka, bez kterých se v domácnosti člověk obejde.

Před týdnem 02:48

Ivan Mls: Světový den bez tabáku

Je tomu už šest let, co můžeme bez obav chodit do hospod a restaurací. Abych byl úplně přesný, bez obav z toho, že po návratu domů budeme muset naházet veškeré šatstvo do pračky a sami skočit pod sprchu, abychom se zbavili pocitu vyuzenosti a odéru cigaretového kouře.

Před týdnem 02:29

Jiří Březina starší: Svátek sousedů

Pokud nejste poustevníci, polárníci nebo trosečníci, máte nejspíš nějaké sousedy a k těm patří i sousedské vztahy. V té souvislosti je zajímavé, že intenzita těchto vztahů je nepřímo úměrná velkosti sídla, ve kterém bydlíte.

Před týdnem 01:49

Hana Hosnedlová: U Váňů

Odjakživa obdivuji vytrvalost, nadšení a obětavost. A tyhle vlastnosti bych bez váhání připsala lidem z českobudějovického Kabaretu U Váňů, který funguje, a to velice dobře, už víc než tři desítky let.