Rozhlasový sloupek
7. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Věra Hlaváčková: Plavky

Myslím, že každá žena začíná být s příchodem léta nervózní. Vrstvy oblečení, které v zimě zahřejí a také skryjí to, co nechceme zrovna ukazovat, pomalu odkládáme a začínáme řešit svoji váhu, v zrcadle zkoumáme faldíky, které tam na podzim ještě nebyly, a děsíme se okamžiku, kdy nás někdo uvidí v plavkách.

02:29

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:33

Jan Flaška: Inovační pud

Moje žena výborně vaří. Já umím uvařit jenom palačinky a pizzu z krabice. Nebýt jí, dávno bych zemřel na kurděje nebo na otravu igelitem. Její vaření má ale jednu zvláštnost.

Včera 02:41

Zdena Kolářová: O chlebu

Chléb náš vezdejší dej nám dnes, prosí miliony křesťanů ve své modlitbě každý den o jídlo pro sebe a své rodiny. Často nejsou jejich modlitby vyslyšeny, a tak si lidé pomáhají všelijak.

Před dvěma dny 02:10

Jiří Březina starší: Klik-klak

Stroj času je zatím jen rekvizitou autorů fantastických románů, ale občas si v čase zacestujeme i bez něj. Mně se to stalo nedávno, když jsem v jakémsi internetovém hračkářství narazil na obrázek, který mě skokem vrátil o desítky let zpátky.

Před pěti dny 02:43

Ivan Mls: Evropský den bez aut

Představte si, že dnes vstanete, vyjdete z domu a uvidíte jenom chodce, cyklisty, běžce, koloběžkáře, hromadná doprava pojede přesně načas, protože nikde nebudou žádné kolony, zácpy a bouračky.

Před šesti dny 02:11

Zdena Kolářová: Rajská jablíčka

Čeština má spoustu drobných nuancí, chcete-li s její pomocí přesně vyjádřit situaci nebo popsat věc.

Před týdnem 02:03

Martina Adlerová: Matka kuchařka

Vyrostla jsem na domácí stravě a svým dětem jsem chtěla dopřát totéž. Jenže ouha: neumím vařit. I když se fakt snažím. Většinou místo takzvaného pokrmu připravím takzvaný recept, který se ve finále nedá pozřít.

Před týdnem 02:00

Hana Hosnedlová: Pozadí

Spousta žen není spokojena se svým tělem. Něco se jim zdá malé, něco zase příliš velké. Největší se jim dost často zdá jejich pozadí.

Před týdnem 02:10

Jiří Březina starší: O umění vyhazovat věci

Zbavovat se nepotřebných věcí je nepochybně umění. Sám ho neovládám, což mi naštěstí nebrání o problému zasvěceně mluvit.

Před týdnem 02:25

Jan Flaška: Zadejte cíl cesty

Největším vynálezem lidstva je bezesporu kolo. Jako součást bicyklu nebo automobilu umožňuje člověku pohodlný přesun na delší vzdálenosti a mně umožňuje ztratit se, protože nemám orientační smysl.

Před týdnem 01:49

Martina Adlerová: Škola hrou

Tak nám zase začala škola. Už se těším, kolikrát letos zase uslyším ono zprofanované „škola hrou“, používané jako zaklínadlo nebo mantra.