Rozhlasový sloupek
28. únor 2023

Poslechněte si podcast: Věra Hlaváčková: Láska nebeská

Láska je cit, o kterém se píšou básně, dívky mu věnují většinu svého mladého věku, knihy a filmy o lásce jsou nejsledovanější a nejprodávanější. A všichni po ní toužíme.

02:00

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:13

Antonín Pelíšek: Moudrá hesla

Svět je lemovaný slogany, které nás ženou drát se vpřed, neohlížet se, plánovat si kariéru, bodovat v tendrech, žít stylově. Vítězí jedině úspěch. Je cílem takového tažení štěstí, které hledáme?

Včera 01:58

Mirka Nezvalová: Rozkvetlé jaro

Určitě jste si také všimli, že teplé počasí minulého týdne vytáhlo ze země kdejakou sedmikrásku. Byť je tedy chvílemi přikryl březnový sníh. Osobně mě potěšilo, že ale rozkvétají oproti minulosti i České Budějovice.

Před dvěma dny 02:31

Jiří Březina starší: O zdravení

Pozdrav patří mezi pilíře lidské slušnosti, a proto nerad přiznávám, že mám se zdravením problém.

Před třemi dny 02:26

Zdena Kolářová: Komunitní centra

Česká televize nabízí ve své programové skladbě docela nenápadné pořady, které jsou moc zajímavé, ale protože jsou v nešikovném čase, moc se o nich neví.

Před čtyřmi dny 01:38

Hana Hosnedlová: Umění brát

Mám radost, že máš radost – říkávala kdysi dávno moje kamarádka, když jsem se radovala nad některým z jejích drobných, symbolických dárečků. Už tehdy jsem pochopila, že umění přijímat je stejně náročné a důležité jako umění dávat.

Před týdnem 02:20

Ivan Mls: Střídání času

Tak už tady bude zase, dorazí v noci ze soboty na neděli a jako každoročně s námi stráví sedm měsíců. A zase kolem něj budou chvilku vášnivé diskuse – jedni ho nesnášejí, druzí ho milují a jiným je naprosto lhostejný.

Před týdnem 02:43

Jan Cempírek: Stožec

Jestli mám na Šumavě nějaké místo opravdu rád, tak je to krajina kolem Stožce. Rozlehlé lesy, kde se člověk může kdykoliv ztratit, květy devětsilu vonící ve škarpách a sem tam k uchu dolehne zatroubení lokálky, křižující kdesi v údolí jeden z mnoha nechráněných přejezdů. To je Stožec.

Před týdnem 02:03

Zdena Kolářová: Popeláři

Nevím, v čem spočívá kouzlo popelářské práce, ale už jsem slyšela spoustu lidí, kteří říkali, že jako děti chtěli být právě popeláři.

Před týdnem 01:43

Hana Hosnedlová: Procházky

Vzpomínám si, že v době mého dětství jsme pravidelně v neděli odpoledne chodívali s rodiči na procházky nebo na celodenní výlety. A nebyli jsme sami.

Před týdnem 02:04

Jiří Březina starší: Vrabci

Loni o prázdninách na náš balkon zalétla samička vrabce. Prohopkala ho křížem krážem a zase odlétla. Za pár dní se objevila zas.