Rozhlasový sloupek
8. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Věra Hlaváčková: Advent

Období adventu je pro někoho krásným časem čekání a příprav na Štědrý den a pro jiného časem hektického šílení. Mám ráda rituály spojené s adventní nedělí.

02:16

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Před dvěma dny 01:55

Zdena Kolářová: Pelargonie

V poslední době byl u nás doma poměrně velký provoz. Děti, návštěvy, známí, pořád někdo přicházel, jedl, chtěl kafe nebo napít, popřípadě něco dobrého.

Před třemi dny 02:04

Martina Adlerová: Nejlepší dárek

Já vím, že na Vánocích je nejkrásnější to, že můžeme být s rodinou a užívat si společně stráveného času. Ale stejně si myslím, že každý z nás potají doufá, že pod stromečkem najde něco úžasného.

Před čtyřmi dny 02:24

Ivan Mls: Zima a mráz

Nemám rád lezavou zimu. To je taková ta hnusná vlhká, co vás před ní neochrání ani čtyři vrstvy oděvu, co se protlačí až na kůži a je veskrze nepříjemná.

Před pěti dny 02:27

Jiří Březina starší: Mezinárodní den vzdělávání

Každý jsme jiný a nejlíp je to vidět ve škole. Výuka je pro všechny stejná, ale někomu jdou počty a rýsování a vázne na shodě podmětu s přísudkem, a jiný to má přesně naopak.

Před šesti dny 01:38

Eliška Novotná: Pořád je devět

Věděla jsem, že když mám vše stihnout, musím z domova vyrazit v devět ráno. Docela mi šlo všechno od ruky a osm padesát pět jsem si nazouvala botky.

Před týdnem 02:20

Antonín Pelíšek: Zážitkové nakupování

Život jsou zážitky. Takový nápis na plakátu s mužem ukazujícím bělostný chrup, jsem nedávno zaznamenal kdesi u silnice. Má pravdu. Zážitky jsou všude, kam se podíváš.

Před týdnem 02:34

Jan Flaška: Tenkrát poprvé

Spoustu zbytečností si člověk z nějakého důvodu pamatuje celý život a ani neví proč. No, a pak jsou věci zlomové a zásadní a na ty si ani nevzpomene.

Před týdnem 01:46

Hana Hosnedlová: Seriály

Také jste si všimli, jak moc se v televizních programech poslední dobou rozrostly seriály? Každou chvíli přibude nový, ačkoliv jich spousta ještě běží.

Před týdnem 02:11

Eliška Novotná: Cena dárku

Vyrostla jsem v přesvědčení, že o ceně daru se nemluví. Že je to neslušné a kdo toto pravidlo poruší, dopustí se „fópa“. Proto pečlivě odstraňuji z dárků všechny cenovky, než je zabalím

Před týdnem 02:46

Jan Cempírek: O cestách

Každý z nás má nějaké cesty, kterými se vydává rád, opakovaně a s potěchou. Z dětství si pamatuji prázdninové cestování vlakem za dědou a babičkou do Benešova. Na té trati jsem znal každý kandelábr, každičké nádraží!