4. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Číselný souboj Eda Sheerana a Adele je na spadnutí, Mariah Carey mezitím zbrojí na vánoční sezónu

Singlová novinka Easy On Me od Adele i nadále zůstává „největším songem světa“ a moderátoři Velkých čísel netrpělivě očekávají číselný souboj její chystané desky 30 s dlouhohrající novinkou Eda Sheerana. Ten si aktuálně brousí zuby na album Coldplay. Vypadá to, že je brzy předběhne se zatím největším otevíracím týdnem pro kterékoliv britské album letošního roku. Annabelle s Filipem nicméně dobře vědí, že Adele může žebříčkovými kartami ještě výrazně zamíchat.

42:11

Velký čísla

Vydává: Český rozhlas

Vydejte se na vrcholy žebříčků s Radiem Wave. Čerstvý hudební pořad, ve kterém se počítadla světových i tuzemských hitparád nepřestávají točit.

Web

Před pěti dny 39:26

Deepfake i rapové proroctví. Kendrick Lamar střídá obličeje Willa Smithe, OJ Simpsona i Kanyeho

Král toxického rapu Future už nemá kam stoupat, s materiálem z čerstvě vydané (a nezdvořile nazvané) desky I Never Liked You totiž obsadil první příčku jak amerického singlového, tak i albového žebříčku. Velký čísla – hudební pořad i tracková pitevna Radia Wave – tentokrát nastaví zrcadlo nedynamickým a neodvážným trackům či povedeným i nepovedeným singlům náležícím velkým plátnům kinosálů.

Před týdnem 40:43

Umrtvenost v hudbě největších hvězd překvapuje, ale nudí. Svěžím vánkem je třeba Lolo Zouaï

Harry Styles si takzvané odtrůnování od Jacka Harlowa na americkém singlovém žebříčku nenechal dlouho líbit a rapperův singl First Class poslal zpátky tam, kam podle něj patří. Annabelle s Filipem souhlasí, v čerstvých Velkých číslech od nich ale zaznělo i několik nepopulárních názorů – od umrtvenosti plochého singlu zpěváka Kida LAROIe po nestravitelnou toxicitu nové desky rappera jménem Future.

Před 2 týdny 40:46

Billie Eilish má problém se čtverci a Mick Jagger se klaní mladým hitmakerům

Na americkém singlovém žebříčku se událo rotóčo, zpěváka Harryho Stylese a jeho čerstvý track As It Was totiž z prvního místa téměř okamžitě sesadil rapper Jack Harlow se singlem First Class. Moderátoři Velkých čísel řešili, jak moc draze zní, a podělili se také o své zkušenosti s leteckou první třídou. Čerstvý díl hudebního pořadu, který bedlivě sleduje hity, reflektoval mimo jiné nedávnou Coachellu nebo infiltraci BMTH do vrchních pater žebříčkového popu skrze hostovačky.

13. duben 2022 45:08

Už je to zase jako dřív. Harry Styles se veze na vlně 80s a RHCP vítají zpět Fruscianteho

V pořadu, který mapuje, kdo a jak tvoří hudební hity, tentokrát zazářili Marcell s Benem Cristovaem, Red Hot Chili Peppers i Harry Styles. Poslední zmíněný – miláček žen i mužů a nejúspěšnější sólodráhař z oblíbeného i nenáviděného boybandu One Direction – s přehledem vede na všech relevantních žebříčkových frontách. Čerstvý singl As It Was pojednávající o osobnostní metamorfóze šikovně pomrkává po osmdesátkových vlivech a láká na Stylesovu připravovanou desku Harry’s House.

30. březen 2022 42:48

Doja Cat hrozí koncem kariéry, zatímco Olivia Rodrigo má na krku hospitalizaci hereckého kolegy

Ve Velkých číslech nedávno anoncovaná expanze jednoho z největších jihokorejských labelů JYP Entertainment do Spojených států má evidentně svůj první žebříčkově viditelný dopad. K-popový boyband Stray Kids totiž debutoval se svým minialbem Oddinary na první příčce amerického albového žebříčku. Annabelle s Filipem debatovali třeba o tom, zda se jedná o drzejší a možná i o něco energičtější BTS.

23. březen 2022 41:47

Bratranec z Moldavska mu pustil 50 Centa a bylo to. Brněnský rapper Calin plní první místa hitparád

Brněnský zpěvák a rapper s moldavskými kořeny Calin má venku novou desku POPSTAR, která s přehledem plní první místa tuzemských streamingových žebříčků. Člen brněnské crew Rychlí kluci a labelu Mike ROFT zavítal do Velkých čísel, aby o svém barevném, melodickém, tanečním a téměř výhradně popovém albu povyprávěl. Rozpovídal se nicméně také o svých začátcích, vztahu k žebříčkovému popu nebo o tom, jestli během svého aktuálně zrychleného života dokáže někdy zpomalit.

17. březen 2022 41:27

Britové na špici hitparád: hvězdný Dave, neúnavní Glass Animals a sympoš Rex Orange County

Britská parta Glass Animals s multitalentovaným frontmanem Davem Bayleym v čele (pomáhal například s čerstvým singlem Florence + The Machine) už se zasmrádlým trackem Heat Waves nemá kam stoupat. Kapela s ním pokořila jak americký singlový, tak i oba globálně měřené žebříčky. Těší se však z rekordně dlouhého stoupání. Do historie se opět zapsala i Dua Lipa, která je díky hitu Levitating ženou s nejdelším pobytem v hitparádě Billboard Hot 100. Kdo zamíchal tuzemskými žebříčky?

2. březen 2022 37:21

Horké tracky pro horké hlavy. Stingův vokálový sample a hity pro psychické vlny veder

Odliv jména Adele z prvních příček světových žebříčků je Filipovým splněným přáním, moc se toho však nemění. První místa teď plní soundtrack disneyovského animáku Encanto. Annabelle aka Jolanda tím pádem pro intro rubriku No. 1 pomocí podezřelého sčítání a odčítání, které Filipovi připomnělo způsob vyvolávání k tabuli při hodinách chemie, nakonec vybrala rok 2006, ve kterém americké singlové hitparádě dominoval Daniel Powter s hitem Bad Day.

24. únor 2022 39:58

Magické dvojkové datum připomíná nenáviděné Nickelback. Top formu ohlašují Jack Harlow i Winona Oak

Magické datum plné dvojek je za námi. Ve Velkých číslech to v rámci intro rubriky No. 1 znamenalo návrat do minulosti za druhým ‘nejdvojkovitějším’ rokem 2002. Právě v něm vykazovala žebříčkovou dominanci často nenáviděná kanadská kapela Nickelback. Pro Annabelle byla zvukovým podkresem při náctiletém tanci, pro Filipa znamenala mimo jiné vstupní bránu k tvrdším žánrům rockové hudby. Jaké důvody stojí za nenávistí, kterou k Nickelback mnoho lidí chová?

16. únor 2022 43:45

Žebříčkové ždímání umožňuje prestižní Super Bowl Halftime Show i svátek zamilovaných

Letošní Valentýn je za námi a hvězdy hudebního světa demonstrují, jak na něm trhnout pěkných pár čísel. Atlantský rapper Future zvolil strategii překřtít „svátek zamilovaných“ na ten „nejhorší den v roce“, a to z důvodu, že má zkrátka příliš mnoho žen, které musí opečovávat. Tuzemská kapela Mirai je na tom podobně – má příliš mnoho slavných lidí, vedle kterých lze usínat (a kteří dokáží nahnat čísla novému videoklipu).