Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Velká synagoga slaví kulaté výročí, od jejího otevření uplynulo 130 let

Věděli jste, že Velká synagoga v Plzni je jedna z největších na světě? Letos v září slaví 130 let od svého otevření.

03:39

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:24

Vrátí se taxíky na Americkou? Náměstek primátora navrhuje změny v nastaveném provozu

Pustit, nebo nepustit auta na Americkou třídu v Plzni. To je téma, které tamní politici řeší už řadu let. Minulé vedení města auta z této ulice vyhnalo, před rokem po komunálních volbách ale vládu převzala nová koalice, která je tam opět částečně vrátila. A možná se chystají další změny.

Dnes 03:30

Felixův turistický klub dělá výlety pro lidi s duševním onemocněním i poruchou autistického spektra

Zpříjemnit život lidem s duševním onemocněním a s poruchou autistického spektra – právě o to se snaží členové plzeňského Felixova turistického klubu. Několik z nich se každý týden, za každého počasí a bez nároku na odměnu vydává s klienty na výlety napříč Plzeňským krajem.

Před dvěma dny 00:39

Plzeňský lidový soubor a BROLN vystoupí na společném koncertě

Plzeňský lidový soubor slaví 70. narozeniny, přijďte to oslavit s námi! Slavnostní koncert proběhne 11. října od 18 hodin v Divadle Alfa v Plzni. Jako host navíc dorazí vynikající Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN).

Před třemi dny 03:43

V Tachově ubývají živnostníci, město chce podnikání podpořit

Až třetina živnostníků ubyla za posledních 10 let v Tachově. Vedení města proto zve přeživší podnikatele na byznys fóra a diskutuji s nimi o tom, jak tento nepříznivý trend zvrátit.

Před třemi dny 03:01

Rodí se nová tradice Dne evropského folkloru

Plzeňský kraj je jednou z bašt folkloru. Kdo by neznal Chodské slavnosti nebo legendární rozhlasový pořad Hrají a zpívají Plzeňáci? Přímo v Plzni existuje několik lidových muzik a souborů – třeba Mladina. Tento soubor se připojil k nově vznikající tradici, jíž je Den evropského folkloru.

Před čtyřmi dny 02:55

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: ITEP, Finále, Svět knihy, Festival vína, Slavnosti jablek

Tento víkend je opravdu nabitý zajímavými akcemi. Filmový festival Finále, knižní a literární veletrh Svět knihy, Plzeňský festival vína nebo Slavnosti jablek v Nebílovech. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před pěti dny 03:22

Na Šumavě se revitalizují mokřady, cílem je zadržet vodu v krajině

Odvodňovací kanály a narovnané toky. I takové zásahy z minulých let mají vliv na současný nedostatek vody v krajině. Na Šumavě s tím bojuje projekt Život mokřadům.

Před pěti dny 03:23

O předporodní kurzy fakultní nemocnice je stabilní zájem

Být na všechno připravená a mít maximum informací. S tím ženy navštěvují předporodní kurzy. Jeden takový nabízí i plzeňská fakultní nemocnice.

Před šesti dny 03:31

Do kaple v Kašperských Horách se vrátila socha Ježíšovy babičky

I když se ukradená socha svaté Anny z Kašperských Hor nikdy nenašla, figura Ježíšovy babičky Anny se do tamní kaple po desítkách let vrátila. Nikoli ta původní, ale její volná kopie. Jaký je její příběh?

Před šesti dny 02:57

Všeruby vyhrály soutěž v třídění odpadu, využívají služby odpadového manažera

Tušíte, co dělá odpadový manažer? Už několik měsíců jeho služby využívají například Všeruby na severním Plzeňsku. Poté, co město vyhrálo první místo v soutěži „My už třídit umíme", se chce odpadovému hospodářství věnovat do hloubky.