Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Velitel Městské policie Plzeň oznámil rezignaci

Velitel Městské policie Plzeň Petr Vlk rezignuje na svoji funkci u městské policie, skončí k 31. prosinci 2022.

00:31

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:32

Zvládli byste život na vozíku? Zkusili si to studenti a zaměstnanci lékařské fakulty

Jak snadné, nebo těžké je pohybovat se v nové budově Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni na invalidním vozíku? To si v rámci akce Den na vozíku, kterou uspořádalo Centrum Paraple, vyzkoušeli na vlastní kůži studenti a zaměstnanci školy.

Včera 03:08

Prodejci vánočních stromků sklízejí plantáže, přípravy na prodej finišují

Na plantážích vrcholí přípravy na prodej vánočních stromků a řada z nás se pro nějaký v následujících dnech vypraví. Máme se přichystat na znatelné zvýšení cen?

Před dvěma dny 03:43

Sušice hostila mezinárodní kadeřnickou a kosmetickou soutěž pro studenty

Téměř 40 extravagantních účesů, netradičních make-upů, ale i originálních šatů a doplňků bylo k vidění na mezinárodní kadeřnické a kosmetické soutěži pro studenty v Sušici s názvem Koruna kreativity. Jejím tématem byla vesmírná extravagance.

Před dvěma dny 00:36

Rada města schválila zdarma MHD od 65 let, jednotlivé jízdné do 26 let za polovinu

Záměr poskytnout nově vybraným kategoriím cestujících v plzeňské městské hromadné dopravě slevu schválili radní města Plzně. Mimo jiné dostanou mladí lidé od 15 do 18 let a studenti ve věku od 18 do 26 let novou možnost cestovat MHD na jednotlivé jízdenky za poloviční jízdné, až dosud pro ně žádná taková sleva neplatila a slevy měli pouze u předplatného. U seniorů se pak sníží hranice nároku na přepravu zdarma, a to ze 70 na 65 let.

Před dvěma dny 03:12

V Plzni vypukly adventní trhy. Otevřeny budou do 23. prosince

Na náměstí Republiky v Plzni začaly tradiční adventní trhy. Po dvou předešlých covidových letech se letos konají bez omezení.

Před dvěma dny 03:08

Ve skanzenu Chanovice se pracuje na obnově roubené chalupy z 18. století

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech obnovuje v chanovickém skanzenu chalupu s chlévy z 18. století, a to za více než osm milionů korun. V budoucnu se tato roubenka stane součástí prohlídkového okruhu.

Před třemi dny 03:28

Plzeňská vánoční tramvaj je připravená na první jízdu

Jsou to takové plzeňské vánoční jistoty – strom na náměstí Republiky, pod ním betlém, trhy a v neposlední řadě vánoční tramvaj. Ta letošní už nazdobená čeká na svou první jízdu.

Před třemi dny 03:14

V tachovském muzeu byla otevřena expozice plná her a videí

Tachovské muzeum Českého lesa uvedlo do provozu další expozici. Funguje jako interaktivní prohlídka. Jde o informační panely, kde dotykem návštěvníci aktivují hru či video. Zatímco děti si vybírají pexeso s obrázky historických objektů, jako je například pazourek, primitivní kladivo či bronzová brož, dospělé více zaujmou videa.

Před třemi dny 03:24

V poradnách přibývá dětí s psychickými obtížemi, čekací doby jsou v řádu měsíců

Školy a některé pedagogicko-psychologické poradny by potřebovaly víc dětských psychologů a speciálních pedagogů. Přibývá totiž dětí a mládeže s poruchami učení a chování.

Před čtyřmi dny 03:58

Plzeňský kraj má schválený návrh rozpočtu na příští rok

Rada Plzeňského kraje v pondělí schválila návrh rozpočtu na příští rok. Ten počítá s příjmy 9 a půl miliardy a výdaji 10 a půl miliardy korun. Rozpočet ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.