• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Bezpečný průvodce džunglí zločinu
7. duben 2023

Poslechněte si podcast: Velikonoce jako rizikové období s větším počtem dopravních nehod

Spousta lidí se během velikonočních svátků vypraví na návštěvu k příbuzným a k přátelům. A nás zajímalo, na co si dát pozor, jaká nebezpečí na náš číhají, jak předejít dopravním nehodám, popřípadě setkání se zloději, kteří se na vás zaměřují. Z pohledu policistů jsou Velikonoce rizikovým obdobím s větším počtem dopravních nehod.

05:00

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před pěti dny 04:57

Další podvody s kryptoměnami na starých lidech

Seznámíme vás s podvody s kryptoměnami na starých lidech. A samozřejmě také poradíme, na co si dávat pozor a jak se setkání s podvodníkem vyhnout.

Před týdnem 04:56

Jarní motocyklisté na silných strojích na cestách

Zaměříme se na motocyklisty na vozovkách, kteří netrpělivě vyhlížejí teplé jarní a letní dny pro své výlety. Zajímalo nás, na co si dávat na vozovkách pozor.

Před 2 týdny 05:00

Fentanyl. Opioidní analgetikum stokrát účinnější než morfin vytlačuje z trhu „tradičnější“ drogy

Nejčastějšími uživateli drog u nás jsou studenti mezi patnácti až dvaceti lety. Mají totiž touhu experimentovat, získat více síly, pozornosti, odstranit únavu před zkouškou. Některé moderní levné drogy ale mohou být smrtelně nebezpečné.

Před 3 týdny 05:01

Snaží se vám dokázat, jak vás mají rádi, jejich cílem jsou ale vaše peníze

Seznámíme vás s případem dvou podvodníků, kteří přesvědčili starou paní, že jsou její nejlepší kamarádi. Říkali jí babičko a postupně z ní tahali peníze. Policisté předpokládají, že takových případů mají oba podvodníci na svědomí více.

28. duben 2023 03:46

Nebuďte důvěřiví. Podvodníci vymýšlejí stále nové a nové finty jak vás připravit o majetek

Může se vám to přihodit, sedíte si na lavičce, uvažujete o svém osudu a najednou vás osloví cizí lidé a snaží se vám pomoci. A vy jste vděční za to, že s vámi někdo sdílí vaše problémy a vůbec nevnímáte, že ti dva jsou obyčejní podvodníci a zloději toužící po vašem majetku.

21. duben 2023 04:44

Kdy se stahování hudby a filmů z internetu stává trestným činem

Stahování filmů i muziky z internetu je běžné. Seznámíme vás s podmínkami, kdy stahování uměleckých děl, tedy hudby nebo třeba i filmů, není ještě na hraně zákona.

14. duben 2023 04:56

Cyklisté se vracejí na vozovky. Opatrnější by měli být i řidiči a chodci

Zaměříme se na cyklisty na vozovkách, kteří netrpělivě vyhlížejí teplé jarní dny pro své výlety. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a jak snížit riziko střetu s jiným vozidlem nebo lidmi.

31. březen 2023 04:56

Prevence přecházení přes cestu pro nejzranitelnější účastníky silničního provozu

V dubnu začíná další část policejního preventivního programu pro nejmenší nazvaný Zebra se za tebe neohlédne. A účel je jediný, naučit děti bezpečně přecházet vozovku. A rodiče a prarodiče by v tom měli mít jasno a o preventivním programu vědět alespoň základní věci.

24. březen 2023 04:51

Co dělat, když vás na ulici osloví cizí člověk a nabízí vám peníze, třeba jako přeplatek

Tentokrát se zaměříme na situace, ve kterých byste měli opět velmi zpozornět. A to při setkáních s neznámými lidmi, kteří se vám pod nejrůznějšími záminkami "cpou" do bytu.