Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vědci ZČU s kolegy z Deggendorfu vymysleli výrobu protézy ruky metodou 3D tisku

Na 3D tiskárně lze v dnešní době vyrobit i protézu předloktí ruky. Ve svém projektu se tomu věnují vědci ze tří fakult Západočeské univerzity v Plzni spolu s kolegy z Technické vysoké školy Deggendorf v Německu.

03:35

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:40

V bytě si vytvořili prkna, která znamenají svět a natočili film

Snímek Sami doma je dokumentární komedie o mužském přátelství autorů a zároveň protagonistů filmu Jana Foukala a Alberta Ramanuttiho.

Včera 03:39

Školáci v Klatovech oslavili poslední den pololetí v kině

Dostat vysvědčení a za odměnu nebo pro odreagování jít do kina. Přesně tak pravidelně vypadá poslední den pololetí ve škole v Čapkově ulici v Klatovech.

Včera 03:39

Končí školní pololetí, vysvědčení dostávají i tisíce dětí z Ukrajiny

Školákům končí pololetí a dostávají vysvědčení. Jsou mezi nimi i tisíce dětí z Ukrajiny, které musely ze své země odejít kvůli válce. Jedná se o jejich první hodnocení v českých školách.

Před dvěma dny 03:22

Z bývalé fary v Srní se stane muzeum věnované Karlu Klostermannovi

Bývalá fara v Srní začne sloužit nového účelu. Po rekonstrukci tam obec otevře muzeum věnované spisovateli Karlu Klostermannovi.

Před dvěma dny 05:23

Obvodní knihovna Lochotín spustila bibliobox

Vracení i půjčování knih bude v knihovnách města Plzně mnohem jednodušší. Před Obvodní knihovnou Lochotín totiž začal fungovat takzvaný bibliobox. Jeho největší výhodou je časová flexibilita.

Před třemi dny 03:34

Stavební úřad zamítl demolici Roklanské chaty na Šumavě

Stavební úřad zamítl demolici Roklanské chaty u Modravy na Šumavě. Správa tamního parku na ní ale dál trvá, a to i přes odpor tisíců lidí.

Před čtyřmi dny 03:22

V Rokycanech začne dlouho očekávaná rekonstrukce Sokolovny

Rokycany zahájí v letošním roce náročnou rekonstrukci Sokolovny a její proměnu na nové centrum kultury. Kdy si obyvatelé města opět zatančí na sále?

Před pěti dny 03:12

Plzeňský Prazdroj spustil nový plně automatický sklad

Do nového skladu Plzeňského Prazdroje se vejde 18 milionů piv a pro jeho provoz není zapotřebí žádný člověk. Nový plně automatický systém má celou řadu výhod.

Před šesti dny 03:24

V sociálních službách chybí zdravotní sestry

Zdravotní sestra je dnes často poptávanou a vzácnou profesí. Sháňka je po nich v nemocnicích, ale ještě větší v sociálních zařízeních. Sestřičky na svém webu hledá například Městská charita Plzeň nebo Městský ústav sociálních služeb města Plzně.

Před šesti dny 03:02

Sokolové z Plzně Doubravky otevřeli novou tělocvičnu

Vyšší zájem o sportování si po otevření nové tělocvičny slibují sokolové z Plzně Doubravky. Vyšla na přibližně 6 milionů korun a radost z ní mohou mít například stolní tenisté.