Epizoda 8218. listopad 2021

Poslechněte si podcast: 50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM - 33. místo - Bob Dylan - Blonde On Blonde

Bob Dylan je považovaný za jednoho z největších skladatelů všech dob, většina jeho nejslavnějších děl pochází z 60. let, kdy se písně jako Blowin' in the Wind a The Times They Are a-Changin' staly hymnami hnutí za občanská práva a nejrůznějších protiválečných hnutí. Jeho texty během tohoto období zahrnovaly řadu politických, společenských, filozofických a literárních vlivů, vzpírajících se konvencím populární hudby. V roce 2016 získal Nobelovu cenu za literaturu.

03:37

Večerní show

Vydává: Expres FM

Ne zcela korektní podcast dvojice Vlado a Radek, kteří se ve svém vysílání nebojí ničeho a žádná otázka jim není cizí. Výběr z večerního vysílání na Expres FM si můžete poslechnout v tomto podcastu.

Web

Epizoda 160Včera 04:23

Večerní kalendárium Saskie Burešové (20. týden) Film Eltona Johna, poslední album Daft Punk a rozkol Eminema s Mariah Carey

Jsou to již tři roky, co do kin vstupuje film Rocketman, který je postaven na životním příběhu Eltona Johna. Film svoji premiéru zažil na festivalu v Cannes. 17. května 2013 vydali Daft Punk svoji čtvrtou desku Random Access Memories. Jednu z nejlepších desek několika posledních let, za kterou Daft Punk získali hned 5 cen Grammy. Krásné výročí připadlo na sobotu 21. května. Bude to už 51 let, co zpěvák Marvin Gaye vydal svoji desku What!s Going On, která vypraví příběh veterána z Vietnamu, který po návratu do země, za kterou bojoval, poznává jen nenávist a nespravedlnost. No a bude to už 5 let, co se do sebe pustili Mariah Carey a raper Eminem. Ti spolu měli krátký románek a po rozchodu na sobě nenechali nit suchou.

Epizoda 159Před týdnem 04:01

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 10. místo The Velvet Underground & Nico

Za další zásadní deskou se musíme podívat do roku 1967. Tou dobou jsme tu měli těžký komunismus a hlavní šíbři, jako byl třeba tehdejší prezident Antonín Novotný, varovali před přílišnou demokratizací společnosti, která dle něho mohla vést až k podpoře imperialistických snah. Ve spojených státech se zase naplno rozjely květinové děti a hnutí hippies bylo na svém pomyslném vrcholu. V té době vzniklo jedno z nejvlivnějších hudebních alb všech dob eponymní debut The Velvet Underground & Nico.

Epizoda 158Před týdnem 21:00

Mutanti hledaj východisko zahráli živě a pozvali na koncerty v Planetáriu

Mutanti hledaj východisko vystoupí v květnu v pražském Planetáriu na třech koncertech, které doplní speciální projekce od Josefa Lepšy, dětský sbor a velký třesk. Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku).

Epizoda 157Před týdnem 03:30

Večerní kalendárium Saskie Burešové (19. týden) Dave Gahan slaví 60 a Blur 28. výročí Parklife

Dnešní Večerní Kalendárium je vlastně i hudební inspirací pro následující týden. 10. května to budou tři roky, co zpěvačka Rihhana oznámila založení své módní značky Fenty. 11. května si vzpomeňte na Boba Marleyho, bude to už 41 let, co tahle reggae ikona opustila naši planetu. 12. května to bude 5 let, co se Harry Styles utrhnul od skupiny One Direction a vydal svůj eponymní debut. Pěkný zbytek týdne vám přeje Saskia Burešová.

Epizoda 156Před týdnem 20:28

Bojovník Jiří Procházka o životním zápase i novém biografickém filmu

Jiří Procházka je český bojovník ve smíšených bojových uměních (MMA). Je nejlepším Čechem v prestižní organizaci UFC, kde se po dvou skvělých knockoutech v příštím zápase utká o titul polotěžké divize! Trénuje v klubu Jetsaam Gym Brno pod vedením trenéra Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka. Je absolvent bakalářského studia Speciální edukace bezpečnostních složek, které vystudoval na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. 11. června v Singapuru může dosáhnout na triumf nejvyšší – vybojovat pás šampiona v polotěžké váze v nejprestižnější světové organizaci UFC.

Epizoda 155Před týdnem 23:27

Tata Bojs ve studiu zahráli živě a pozvali na velký koncert v O2 universu

Tata Bojs chystají výjimečný koncert v pražském O2 universu a návštěvníci koncertu se mohou těšit na zcela nový unikátní zvukový systém, který zajišťuje komfortní hyperrealistický zvuk na všech místech v sále. Milan Cajs a Vláďa Bár ve Večerní show prozradili podrobnosti a dokonce zahráli 2 skladby živě!

Epizoda 154Před 2 týdny 03:07

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 11. místo Primal Scream - Screamadelica

V roce 1991, do kterého se podíváme prostřednictvím naší další desky, se na plátnech kin objevila komedie Slunce, seno erotika, byl zahájen odsun sovětských vojsk z našeho území a hudební svět přišel o Milese Davise, Serge Gainsbourga nebo Freddie Mercuryho. Primal Scream jsou skotská alternativní rocková kapela založená v roce 1982 v Glasgow Bobby Gillespiem a Jimem Beattiem. V současnosti kapelu tvoří Gillespie (zpěv), Andrew Innes (kytara), Martin Duffy (klávesy), Simone Butler (basová kytara) a Darrin Mooney (bicí).

Epizoda 153Před 2 týdny 03:34

Večerní kalendárium Saskie Burešové (18. týden) Poslední koncert Joy Division a debut The Cure

Tento týden je naše Kalendárium lehce depresivní. Před deseti lety opustil tuto planetu Adam "MCA" Yauch, zakládající člen amerických Beastie Boys. Neskutečných 43 let uběhlo od posledního koncertu legendárních Joy Divison, 14 dní poté spáchal Ian Curtis sebevraždu. Mimo jiné si připomeneme i zásadní album od Rage Against The Machine. Užívejte nejenom dnešek, ale i zbytek tohoto týdne a v pondělí se na vás opět bude na Expres FM těšit vaše Saskia Burešová.

Epizoda 152Před 2 týdny 29:16

Fighter David Kozma byl hostem Večerní show

David "Růžový panter" Kozma je český profesionální MMA zápasník organizace OKTAGON MMA, který současně zápasí ve velterové váze, kde získal také titul. Aktuálně trénuje v PriMMAt Gym Praha.

Epizoda 151Před 2 týdny 18:46

The Atavists zahráli živě a s Vladem a Radkem zhodnotili minulost a představili budoucnost.

The Atavists jsou česká rocková kapela ovlivněná styly surf a stoner. Vznikli na konci roku 2014 a rychle si našli své místo na české hudební scéně, zejména díky svým energickým živým vystoupením. Středobodem nezaměnitelného zvuku The Atavists je frontman, kytarista a hlavní songwriter Adam Krofian se svým barytonem v hrdle a ničivými kytarovými linkami. Oporou mu jsou ječící zvuk elektrických varhan a syntetizátoru a tvrdá rytmická sekce.