Epizoda 5723. září 2021

Poslechněte si podcast: 50 nejlepších alb hudební historie, podle Expres FM - 41. místo Aretha Franklin - I Never Loved a Man the Way I Love You

Letos v srpnu jsme si připomněli třetí výročí úmrtí jedné z největších umělkyň hudební historie, americké zpěvačky, skladatelky a pianistky Arethy Franklin. Královna soulu, jak se jí také přezdívalo, vydala své první nahrávky již v polovině padesátých let, zásadní průlom v její kariéře ale přišel až o více jak dekádu později.

03:11

Večerní show

Vydává: Expres FM

Ne zcela korektní podcast dvojice Vlado a Radek, kteří se ve svém vysílání nebojí ničeho a žádná otázka jim není cizí. Výběr z večerního vysílání na Expres FM si můžete poslechnout v tomto podcastu.

Web

Epizoda 163Včera 21:39

Márdi z Vypsané fiXy představil nové album, koncertní plány a exkluzivně zahrál dvě skladby živě

Márdi po roce navštívil Vlada a Radka ve Večerní show a důkladně s nimi probral novinky - desku, koncerty, a dokonce zahrál dvě skladby živě. Nová deska Vypsané fiXy nesoucí název Kusy radosti vznikla v rozervané době, kdy kapela nemohla živě vystupovat a navíc ji definitivně opustil basák Mejn. Zbytek kapely to naopak nevzdal a v průběhu roku 2022 několikrát navštívil studio SONO a tam v nové sestavě s baskytaristou Kryštofem nahrál dvanáct písní. Nahrávku produkovali rovným dílem osvědčení producenti Dušan Neuwerth a Ondřej Ježek. Kusy radosti jsou věnovány naději, bulteriérům a lidem na cestách.

Epizoda 162Před dvěma dny 04:12

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 9. místo Kraftwerk Trans-Europe Express.mp3

Němečtí Kraftwerk patří k zásadním skupinám hudební historie. Jsou považováni za inovátory a skutečné pionýry elektronické hudby. Od sedmdesátých let, kdy se stali populárními, Kraftwerk okouzlili a významně ovlivnili řadu dalších interpretů. Zprvu byli součástí německé krautrockové scény, později se plně věnovali elektronickým zvukům, když používali nejen syntezátory a bicí automaty, ale též nástroje vlastní výroby. Celý článek zde: https://www.expresfm.cz/aktualne/hudba/50-nejlepsich-alb-nemecti-roboti-inspiraci-pro-dalsi-generace-napric-zanry/

Epizoda 161Před dvěma dny 25:25

S Michalem Thomesem o historii a přípravách největšího domácího festivalu Rock for People

Michal Thomes vystudoval VŠCHT, roku 1995 spoluzaložil festival Rock for People. Stal se předsedou festivalové asociace FESTAS, sdružující 23 českých festivalů, založil první mezinárodní hudební konferenci & showcase festival v České republice – Nouvelle Prague, stál u zrodu bejbypankového festivalu Kefír. Agentura Ameba Production, kterou vede od roku 1997, pořádá ročně desítky koncertů zahraničních interpretů a další eventů a stará se o populární projekt Kašpárek v rohlíku. V hlavních rolích se na letošním ročníku Rock for People představí Green Day, Fall Out Boy, Biffy Clyro, Royal Blood, Weezer, Skillet, Sum 41, The Pretty Reckless a SPOUSTU DALŠÍCH!

Epizoda 160Před třemi dny 04:23

Večerní kalendárium Saskie Burešové (20. týden) Film Eltona Johna, poslední album Daft Punk a rozkol Eminema s Mariah Carey

Jsou to již tři roky, co do kin vstupuje film Rocketman, který je postaven na životním příběhu Eltona Johna. Film svoji premiéru zažil na festivalu v Cannes. 17. května 2013 vydali Daft Punk svoji čtvrtou desku Random Access Memories. Jednu z nejlepších desek několika posledních let, za kterou Daft Punk získali hned 5 cen Grammy. Krásné výročí připadlo na sobotu 21. května. Bude to už 51 let, co zpěvák Marvin Gaye vydal svoji desku What!s Going On, která vypraví příběh veterána z Vietnamu, který po návratu do země, za kterou bojoval, poznává jen nenávist a nespravedlnost. No a bude to už 5 let, co se do sebe pustili Mariah Carey a raper Eminem. Ti spolu měli krátký románek a po rozchodu na sobě nenechali nit suchou.

Epizoda 159Před týdnem 04:01

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 10. místo The Velvet Underground & Nico

Za další zásadní deskou se musíme podívat do roku 1967. Tou dobou jsme tu měli těžký komunismus a hlavní šíbři, jako byl třeba tehdejší prezident Antonín Novotný, varovali před přílišnou demokratizací společnosti, která dle něho mohla vést až k podpoře imperialistických snah. Ve spojených státech se zase naplno rozjely květinové děti a hnutí hippies bylo na svém pomyslném vrcholu. V té době vzniklo jedno z nejvlivnějších hudebních alb všech dob eponymní debut The Velvet Underground & Nico.

Epizoda 158Před týdnem 21:00

Mutanti hledaj východisko zahráli živě a pozvali na koncerty v Planetáriu

Mutanti hledaj východisko vystoupí v květnu v pražském Planetáriu na třech koncertech, které doplní speciální projekce od Josefa Lepšy, dětský sbor a velký třesk. Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku).

Epizoda 157Před týdnem 03:30

Večerní kalendárium Saskie Burešové (19. týden) Dave Gahan slaví 60 a Blur 28. výročí Parklife

Dnešní Večerní Kalendárium je vlastně i hudební inspirací pro následující týden. 10. května to budou tři roky, co zpěvačka Rihhana oznámila založení své módní značky Fenty. 11. května si vzpomeňte na Boba Marleyho, bude to už 41 let, co tahle reggae ikona opustila naši planetu. 12. května to bude 5 let, co se Harry Styles utrhnul od skupiny One Direction a vydal svůj eponymní debut. Pěkný zbytek týdne vám přeje Saskia Burešová.

Epizoda 156Před 2 týdny 20:28

Bojovník Jiří Procházka o životním zápase i novém biografickém filmu

Jiří Procházka je český bojovník ve smíšených bojových uměních (MMA). Je nejlepším Čechem v prestižní organizaci UFC, kde se po dvou skvělých knockoutech v příštím zápase utká o titul polotěžké divize! Trénuje v klubu Jetsaam Gym Brno pod vedením trenéra Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka. Je absolvent bakalářského studia Speciální edukace bezpečnostních složek, které vystudoval na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. 11. června v Singapuru může dosáhnout na triumf nejvyšší – vybojovat pás šampiona v polotěžké váze v nejprestižnější světové organizaci UFC.

Epizoda 155Před 2 týdny 23:27

Tata Bojs ve studiu zahráli živě a pozvali na velký koncert v O2 universu

Tata Bojs chystají výjimečný koncert v pražském O2 universu a návštěvníci koncertu se mohou těšit na zcela nový unikátní zvukový systém, který zajišťuje komfortní hyperrealistický zvuk na všech místech v sále. Milan Cajs a Vláďa Bár ve Večerní show prozradili podrobnosti a dokonce zahráli 2 skladby živě!

Epizoda 154Před 2 týdny 03:07

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 11. místo Primal Scream - Screamadelica

V roce 1991, do kterého se podíváme prostřednictvím naší další desky, se na plátnech kin objevila komedie Slunce, seno erotika, byl zahájen odsun sovětských vojsk z našeho území a hudební svět přišel o Milese Davise, Serge Gainsbourga nebo Freddie Mercuryho. Primal Scream jsou skotská alternativní rocková kapela založená v roce 1982 v Glasgow Bobby Gillespiem a Jimem Beattiem. V současnosti kapelu tvoří Gillespie (zpěv), Andrew Innes (kytara), Martin Duffy (klávesy), Simone Butler (basová kytara) a Darrin Mooney (bicí).