13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Jiří Werich Petrášek: Až ve 24 letech jsem se dozvěděl, že mým pravým otcem je Jan Werich

Přestože se stal vysokoškolským pedagogem a ředitelem školy, geny nelze ošálit. Po otci prostě Jiří Werich Petrášek zdědil nejen podobu, ale i chuť hrát a bavit lidi.

19:38

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Dnes 08:07

Host Dopoledního expresu: O festivalu Divadelní zahrada 2022 s Petrem Kunešem z Činoherního studia v Ústí nad Labem

S naším dnešním hostem, mluvčím Činoherního studia v Ústí nad Labem Petrem Kunešem, vám pozveme na open air festival Divadelní zahrada 2022, který se, jako již tradičně, koná v naší rozhlasové zahradě.

Včera 17:39

Povodeň roku 2002 očima vedoucí provozního střediska Děčín Povodí Labe

Hostem v našem vysílání je tentokrát Jiří Mach, vedoucí provozního střediska Děčín Povodí Labe. Bavíme se s ním o tom, jak prožil srpnové dny v roce 2002, kdy Českou republiku postihla tisíciletá povodeň.

Před dvěma dny 04:28

Narodil se v Ústí nad Labem a jeho maminka vedla dětský sbor Koťata v Chlumci

Než rozjel svou pěveckou kariéru, tak učil děti hudební výchovu. Umí anglicky, rusky a také španělsky. Minulý týden vyšel jeho letní hit Te Encontré, který nazpíval ve španělštině. Hostem Dopoledního expresu je dnes zpěvák David Deyl. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Milan Král.

Před třemi dny 18:03

Hostem Dopoledního expresu je dnes naše kolegyně Gábina Hauptvogelová, se kterou společně zavzpomínáme na povodně v roce 2002, kdy byla v Ústeckém rozhlase editorkou

Jak jí povodeň zasáhla, na co nejvíce vzpomíná a jak prožívá i další události dnes už v roli reportérky, to se dozvíte už za moment. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Milan Král.

Před čtyřmi dny 13:29

Hostem Dopoledního expresu dnes bude ústecký fotograf Petr Berounský, který fotografoval povodně v roce 2002. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever

rozhlas.cz. Moderuje Milan Král.

Před týdnem 16:41

Mezigenerační i partnerské rozdíly v názorech na výchovu dětí mohou být obohacující

„Nejvíce vychováváme, když nevychováváme,“ říkával své vnučce uznávaný profesor a reformátor péče o děti Zdeněk Matějček, který by 16. srpna oslavil 100. narozeniny. A právě výchova dítěte je také tématem povídání s Alenou Tölgovou, ředitelkou Sociálních služeb v Chomutově.

Před týdnem 17:58

Narodil se v Ústí nad Labem

Vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Roudnici nad Labem. Roku 1992 založil společně s Miroslavem Urbánkem geografický magazín Koktejl. Téměř třináct let působil jako jeho šéfredaktor a díky své práci procestoval přes třicet zemí světa, z nichž ho nejvíce ovlivnil ostrov Siberut. Hostem Dopoledního expresu dnes bude reportér, redaktor, cestovatel a hlavně spisovatel Josef Formánek. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před týdnem 16:11

Horké léto a velká sucha, jak se to odrazí v houbařské sezóně?

Kde rostou a jak houby zpracovat - to vše nám prozradí dnešní host Dopoledního expresu mykolog PaeDr. Jiří Roth. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před týdnem 16:42

Hostem Dopoledního expresu bude mostecký rodák Martin Maxa

Český zpěvák, kytarista, skladatel, malíř, moderátor, příležitostný herec a vystudovaný učitel tělesné výchovy. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před týdnem 15:47

Pondělním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavel Benda

, Ph.D. - ornitolog a ředitel Národního parku České Švýcarsko. O požáru, ale i o budoucnosti parku si s ním povídala Veronika Králová.