Svět zvířat
25. únor 2023

Poslechněte si podcast: Medúzy se ani za miliony let příliš nezměnily. Nově si je můžete prohlédnout v chomutovském zooparku

V lednu 2023 otevřel chomutovský zoopark jako první zoologická zahrada v Česku medúzárium – expozici se 160 medúzami osmi druhů – z moří, která omývají Evropu a Asii.

19:01

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Dnes 27:33

Potřebujete radu od veterináře?

Dnešním hostem bude MVDr.Lubomír Vojtek. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Stanislava Brádlová.

Před týdnem 26:22

O koních s Kateřinou Šerákovou

Čím se zabývá spolek Koně pod hradem Střekovem? Může být kůň stejně dobrým společníkem jako třeba pes?

Před 2 týdny 23:11

S ornitologem o ptačím parku Mnišské louky

Ptačí park Mnišské louky – to je téma rozhovoru s Martinem Bacílkem, vedoucím oddělení územní ochrany ptáků České společnosti ornitologické.

13. květen 2023 25:42

Za exotickými lamami alpakami do Mostu s Alenou Saladiakovou

Víte, jak vypadá lama alpaka? Jaký má jídelníček a co se dá vyrobit z její kvalitní jemné vlny? A také jak funguje tzv. lamaterapie a proč se jeden z lamích samečků na farmě Alpakárna Most jmenuje Fredy?

6. květen 2023 27:39

Pomeranian, parťák do nepohody – chovatelské rady a tipy. Rozhovor s Kamilou Hübsch

Kamila Hübsch se zamilovala do psíka plemene miniaturní německý špic aneb pomeranian. a protože nenašla dost české odborné literatury, tak po ní začala pátrat v zahraničí. Nakonec sama vydala knihu Pomeranian, parťák do nepohody - chovatelské rady a tipy.

29. duben 2023 25:37

Veterinární poradna pro majitele malých domácích mazlíčků

Tentokrát jsme v naší veterinární poradně s MVDr. Janem Křečkem řešili například pokrok v medicinských veterinárních technologiích nebo zda funguje něco jako zdravotní pojišťovna pro domácí mazlíčky.

22. duben 2023 24:50

S Milošem Urychem o rybářích a rybaření

Ing. Miloš Urych je dlouholetý rybářský nadšenec. Dlouhá léta také pracoval v Českém rybářském svazu a o rybách toho ví spoustu.

15. duben 2023 27:56

O falconyterapii a projektu Dotkni se křídel s manželi Jirsovými

Projekt Dotkni se křídel a falconyterapie. To je téma povídání s manželi Ivanou a Miroslavem Jirsovými.

8. duben 2023 23:37

Putování za toulavými a opuštěnými kočkami v Ústí nad Labem

Ve Světě zvířat se tentokrát s Dagmar Cestrovou a Lubošem Čapkem ze společnosti Felisicat vydáváme na putování za toulavými a opuštěnými kočkami v Ústí nad Labem.

1. duben 2023 26:25

Výchova štěněte: na co si dávat pozor a co nezanedbat

Jakkoli jsou štěňata malá, je to velká porce starostí. Když už se rozhodnete pořídit si psího kamaráda, volte seriózního chovatele.