EquiRadio.cz
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Ve středu jsem sundal sádru, prozradil Papoušek po zduchovické výhře

Vojtěch Holub a Kamil Papoušek vyhráli ve Zduchovicích třetí ročník Memoriálu Miloslava Perníčka. „Teprve ve středu jsem sundal sádru a šel jsem jezdit,“ prozradil v rozhovoru Kamil Papoušek, který již plánuje další starty v Hořovicích a v Chuchli.

07:38

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Včera 16:25

Skřivan podruhé vyhrál pohárovou Velkou cenu. Známe finálovou dvacítku

Poslední Velká cena Českého skokového poháru 2023 proběhla v rámci závěrečného mítinku v Chuchle Areně Praha. Vyhrál ji stejně jako před dvěma týdny v Hořovicích Jiří Skřivan. Radoval se i Kamil Papoušek, jenž skončil třetí za Jaroslavem Jindrou.

Včera 22:14

Mundil v talkshow: Když táta přijde a plácne si se mnou, je spokojen

Známou dvojicí na jezdeckých závodech jsou Michal Mundil a jeho syn Lukáš, který jde úspěšně ve šlépějích otce. Od koní si přitom na čas dal pauzu, ale je rád, že se vrátil zpět. V talkshow EquiRadia na sebe oba prozradili řadu zákulisních informací.

Před dvěma dny 08:45

Týden před Velkou: Podzimní program v Brně a čeští koně v Longchamp

Po zrušení svátečních dostihů v Lysé čeká tento týden dostihové fanoušky v České republice pouze podzimní program na závodišti Brno Dvorska. Pozornost si jistě zaslouží i starty českých koní v pařížském Longchamp a vyhlížíme již Velkou pardubickou.

Před třemi dny 19:25

Török: Nejdřív grupa 1, pak Velká. Vert Liberte pracoval i s Godfreyem

Dva vrcholy sezony vyhlížejí Dalibor Török a stáj Pegas. Už tento víkend poběží Vert Liberte v supervytrvaleckém Prix du Cadran na závodišti Longchamp, o týden později následuje Velká pardubická s Godfreyem. "Věřím oběma," říká trenér v podcastu.

Před čtyřmi dny 13:52

Miroslav Trunda: Pro další olympijské body vyrazím do Montelibretti

Český reprezentant Miroslav Trunda si drží reálnou šanci, že se kvalifikuje na olympiádu do Paříže. Po pečlivých propočtech by měl být v tuto chvíli na druhém postupovém místě v divizi C, ale sezona ještě nekončí pro něj, ani pro jeho konkurenty.

Před čtyřmi dny 04:53

Sara Morganti kvůli nemoci nechodí. Koně ovládá hlasem a poklepáním

Každá jezdecká disciplína má své hvězdy. K těm v paradrezuře patří Sara Morganti. Italka, která závodí v Gradu I, tedy skupině jezdců, jež jsou nejzávažněji postiženi. Nasbírala už hezkou kolekci medailí na šampionátech i paralympijských hrách.

Před pěti dny 04:01

Zduchovice hostily finále drezurního KMK a Českého poháru ČJF 2023

Ve dnech 22. až 24. září se ve Zduchovicích konal jeden z vrcholů drezurní sezony. O tituly šampionů se tam závodilo ve finále Kritéria mladých koní a Českého poháru ČJF, v jehož velké rundě se z vítězství radovala Ema Kopuletá s Forrest Gumpem.

Před pěti dny 02:48

Drásovští jezdci kralovali při paravoltižním mistrovství ČR v Praze

Ve dnech 23. a 24. září se v areálu Tělovýchovné jednoty Orion Praha uskutečnilo mistrovství České republiky v paravoltiži. Nejúspěšnějším oddílem při tomto šampionátu handicapovaných jezdců byla TJJ Lucky Drásov, kam putovalo šest zlatých medailí.

Před pěti dny 05:12

Tříletí Shahbandar a Magic Merlin v Chuchli zastínili starší koně

V sobotu 23. září hostila Chuchle Arena Praha jeden z nejzajímavějších mítinků letošní sezony. Na programu byly hned tři jedničkové dostihy, kromě Renomia Velké ceny českého turfu a Arqana Gerschova memoriálu ještě výborně obsazený Leram Million.

Před šesti dny 02:26:42

Různé pohledy na welfare koní: Netýrání a životní pohoda jsou vzdálené

O welfare koní se v poslední době hodně mluví, ale lidé často mají na životní pohodu jejich zvířecích partnerů různé pohledy. To potvrdila i veřejná debata na téma „Welfare a přístup ke koním v 21. století“. Poslechněte si ji ze záznamu na EquiRadiu.