Host Českého rozhlasu Ostrava
23. květen 2022

Poslechněte si podcast: Vášeň nebo práce, která není prací. Setkání s fotografem a komentátorem Martinem Strakou

Fotografie, rychlá závodní auta, komentátorský mikrofon, plavání, vášeň nebo práce, která není prací. To jsou všechno témata, která probereme s Martinem Strakou. Fotí a komentuje na závodních okruzích po celém světě, ale v hledáčku má i umění nebo běžný život kolem nás. Existuje nějaký recept na to, jak plout mezi profesemi a stále cítit zábavu?

21:09

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 21:46

Jak se žije s trojčaty. Setkání s Michaelou Kropovou

Když mi před třemi lety doktor řekl, že čekám trojčata, hodinu v kuse jsem plakala, přiznává mj. v otevřeném rozhovoru maminka pěti dětí Michaela Kropová. Profesí zdravotní sestra nakonec nečekanou situaci zvládla a dnes už se hlavně raduje z početné rodiny.

Před čtyřmi dny 20:00

Výtvarník a designér Martin Fabián Rusek měl původně nakročeno k technickému oboru

Martin Fabián Rusek je dnes renomovaným malířem, grafikem a designérem. V době covidové si řekl, že je třeba jít divákovi naproti a začal pořádat výstavy na zahradě.

Před šesti dny 21:04

Jóga jako životní způsob. Setkání s Lenkou Ježovou

Lenka Ježová, dlouholetá lektorka jógy. Józe se začala věnovat, když opustila svět módy a modelingu. Rozhovor je o umění udělat v životě změnu, o cvičení jako životním způsobu, i o módě.

Před týdnem 21:51

Tereza Tara se filmu Let viny vydává na cestu sebepoznání, aby uzdravila své ledviny

Režisérka Tereza Tara. Tato ostravská rodačka se ve svém novém celovečerním filmu Let viny vydává na cestu sebepoznání, aby uzdravila své nemocné ledviny. Velmi osobní a sugestivní snímek, ve kterém odkrývá své soukromí, bude mít zanedlouho premiéru v kinech.

Před týdnem 21:01

Enviromentální témata profesně i zájmově po celém světě. Setkání s Terezou Paškovou

Tereza Pašková má blízko k enviromentálním tématům. Mořské biologie, stanice netopýrů, změny klimatu i mobilního planetária - to všechno zahrnuje její profese i zájmy. Díky tomu cestuje po světě, poznává mnohá místa i lidí a taky fotografuje.

Před týdnem 21:09

Ve světě dětí, psů a hudby. Setkání s Martou Vaculíkovou

Marta Vaculíková je členkou ostravské Janáčkovy filharmonie, ale momentálně je na mateřské dovolené. Tu si zpestřila koníčkem - ze svého domu udělala psí hotel a školku. Se psy taky cvičí agility a roste s nimi prakticky už od dětství. Jak se jí žije ve světě dětí, psů a hudby?

Před 2 týdny 20:41

Horolezecký prvovýstup na Masherbrum Tomáši Petrečkovi nevyšel kvůli bolesti zubů

Tomáš Petreček se o prázdninách pokusil o horolezecký prvovýstup na 7821 metrů vysokou horu Masherbrum. Kvůli silné bolesti zubů ale musel výpravu opustit a z výšky 5200 m n. m. se vrátit do základního tábora. Vyprávět bude o svých pocitech i o nové knize, která přibližuje jeho sportovní a lezeckou kariéru.

Před 2 týdny 20:34

Písničkář Václav Fajfr má nové album. Natočil ho v místech, kde pracovali jeho prarodiče

Václav Fajfr je ostravský písničkář, který před pár dny dotočil své nové album v našem studiu. Jeho prarodiče pracovali v ostravském rozhlase a tak sem vrací i za svými vzpomínkami z dětství. A řeč bude i o tom, jaké je to být pěstounským rodičem.

Před 3 týdny 21:43

Sestry Wenzelovy svou lásku k folklóru zužitkovávají v opavském souboru Úsměv

Sestry Soňa a Lenka Wenzelovy mají rády folklór. Ten z Opavského Slezska zpracovává Soňa do choreografií opavského souboru Úsměv, jehož je uměleckou vedoucí. Publiku se tanečníci představují ve zrekonstruovaných krojích, ušitých sestrou Lenkou a také maminkou sester Wenzelových.

Před 3 týdny 21:03

Výtvarnice Kristýna Krausová se soustředí na projekt, který má pomoci psům a kočkám

Kristýna Krausová je profesí grafička a výtvarnice, ale hodně energie a času teď vkládá do svého projektu, který má pomáhat psům a kočkám a do kterého jsou zapojeni i klienti chráněných dílen. O co konkrétně v projektu nazvaném „Vrtíme" jde?