EquiRadio.cz
1. září 2022

Poslechněte si podcast: Vašáková: Národní pohár má motivovat a zapojit další děti do sportu

Již řadu let se Kateřina Vašáková věnuje tréninku dětí na koních a ponících. V podcastu EquiRadia prozradila, jak se k této práci dostala a co jí na ní nejvíc baví. Řeč přišla i na Národní pohár ČJF dětí a mládeže ve skocích, jehož je garantem.

31:00

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Včera 05:05

Senzace irské reprezentace Michael Pender. Poráží světové jezdce

I když je Michaelu Penderovi teprve třiadvacet let, dokáže na pětihvězdových závodech porážet nejlepší jezdce světa. Drží rekord v derby v Hicksteadu, a dokonce dvakrát vyhrál Grand Prix při letošní světové sérii Global Champions 2022.

Před dvěma dny 26:20

Český plnokrevný chov má smysl. S Viktorem Eichlerem nejen o Rolandovi

Na dvorku dobrého plnokrevníka neodchováte, říká Viktor Eichler. Bývalý dlouholetý vedoucí hřebčína v Mimoni je dnes majitelem plemeníka Rolanda. V podcastu EquiRadia se zamýšlí nad managementem plnokrevných hřebců i celkovou situací domácího chovu.

Před třemi dny 33:43

Jan Novotný: Obyčejný kamion bych neřídil. S koňmi je to zajímavější

Cestovat s koňmi není nic snadného. Své o tom ví Jan Novotný, který třináct let pracuje ve velké společnosti specializující se na transport koní po celé Evropě, ale i mimo ni. V podcastu EquiRadia hovořil o krizových momentech i veselých příhodách.

Před čtyřmi dny 03:01

Chesall měl na to vyhrát jakýkoliv parkur světa. Sedlal ho i Chudyba

Holštýnský valach Chesall Zimequest, jenž nechal stopu i ve slovenském jezdectví, vedl několik měsíců žebříček WBFSH a patřil k top skokanům. Na vrchol své sortovní kariéry se dostal pod vedením francouzského reprezentanta Simona Delestre.

Před týdnem 03:43

Kariéru Trevora Harrisona zastavila autonehoda. Vrátil se do sedla

Bývalý novozélandský žokej Trevor Harrison je po nehodě invalidní. Chodit s obtížemi se naučil navzdory předpovědím lékařů. Do sedla se vrátil po dvaceti letech. To vše se navíc mohlo stát díky koni, jehož sám zachránil a nechal si ho ve své péči.

Před týdnem 03:14

Novinkou EquiRadia je jezdecká Talkshow. První se natočí v Hořovicích

České internetové rádio se zaměřením na koně a jezdectví odvysílá v polovině prosince první talkshow. Moderovat ji budou Aleš Suchánek s Josefem Malinovským. Veřejné natáčení proběhne 12. prosince v Hořovicích a hosty budou Natálie a Aleš Opatrní.

Před týdnem 03:07

Lukášek v Kataru: Chytil jsem dobrý start sezony, fotbal je tu všude

Sedmá katarská zima žokeje Tomáše Lukáška se rozběhla ve velkém stylu. Na konci listopadu má český žokej působící v Dauhá na kontě už patnáct vítězství. V rozhovoru pro EquiRadio rozebral nejen dostihy, ale zmínil i atmosféru fotbalového šampionátu.

Před týdnem 54:20

Doufám, že stále mám co říct nastupující generaci jezdců, říká Drahota

Roman Drahota již řadu let patří mezi nejuznávanější české trenéry. V podcastu EquiRadia prozradil, proč oficiálně ukončil aktivity pro ČJF v rámci juniorské reprezentace. Hovořil také o práci s mladými koňmi a zavzpomínal i na své jezdecké začátky.

Před týdnem 06:02

Pius Schwizer jezdil mnoho složitých koní. Dnes to považuje za výhodu

Mistr Švýcarska, bronzový olympijský medailista a držitel zlata z evropského šampionátu Pius Schwitzer letos oslavil šedesátiny. Ve věku, kdy jeho vrstevníci už jezdili po mezinárodních akcích, on obrážel menší národní závody.

Před 2 týdny 03:37

Mia Rodier-Dawallo zůstala na vozíku. I přesto se stala šampionkou

Paradrezurní šampionka Mia Rodier-Dawallo má otřesné životní zážitky. Kvůli jednomu z nich zůstala na vozíku. Narodila se imigrantům, kteří přišli do Spojených států amerických z blízkého východu až na přelomu tisíciletí. Nic z toho jí nezastavilo.