Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Vánoční strom pro náměstí Republiky v Plzni byl úspěšně převezen z Třemošné

Teprve podruhé bude vánočním stromem pro Plzeň jedle ojíněná, a to díky manželům Kolečkovým z Třemošné, kteří ji Plzni nabídli. Transport z jejich zahrady měl svá úskalí, nakonec se ale strom podařilo odvézt bez komplikací.

03:18

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:36

Proslulý betlém z pórobetonových tvárnic ve Zruči-Senci se opět rozrostl

Na mnoha místech republiky můžeme v době předvánoční a vánoční vidět různé betlémy. Asi nikoho nepřekvapí papírový, keramický nebo dřevěný. Ve Zruči-Senci na severním Plzeňsku jsou ale originální – mají betlém z pórobetonových tvárnic.

Včera 03:36

Plzeňská teplárenská chce navýšit ceny o 50 až 60 %. O zdražování se bude rozhodovat 12. prosince

Obyvatelům Plzně hrozí, že se jim v příštím roce prodraží teplo. Plzeňská teplárenská požaduje navýšení cen o 50 až 60 procent, ačkoliv ještě na konci srpna veřejnost v oficiální tiskové zprávě ujišťovala, že nic takového neplánuje.

Před dvěma dny 03:30

V Přešticích se pracuje na obnově kostela Nanebevzetí Panny Marie, práce přinesly zajímavé objevy

Opravy začaly loni v září a nyní jsou zhruba v polovině. Jak uvedla projektová vedoucí plzeňské diecéze Iva Fictumová, hotová je elektroinstalace a vnitřní výmalba, v presbytáři je restaurovaná nástropní freska a také mramorování na stěnách. Dosavadní práce přinesly i velmi zajímavý objev – v kapli sv. Barbory byly nalezeny ostatky matky někdejšího českobudějovického biskupa a také rodáka z Plzně Josefa Ondřeje Lindauera.

Před čtyřmi dny 03:32

Zvládli byste život na vozíku? Zkusili si to studenti a zaměstnanci lékařské fakulty

Jak snadné, nebo těžké je pohybovat se v nové budově Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni na invalidním vozíku? To si v rámci akce Den na vozíku, kterou uspořádalo Centrum Paraple, vyzkoušeli na vlastní kůži studenti a zaměstnanci školy.

Před čtyřmi dny 03:09

Ježíškovi můžete i letos napsat do Železné Rudy

V Železné Rudě začala úřadovat populární Ježíškova pošta. Co máme udělat pro to, abychom si mohli nechat orazítkovat dopis Ježíškovi?

Před čtyřmi dny 03:08

Prodejci vánočních stromků sklízejí plantáže, přípravy na prodej finišují

Na plantážích vrcholí přípravy na prodej vánočních stromků a řada z nás se pro nějaký v následujících dnech vypraví. Máme se přichystat na znatelné zvýšení cen?

Před pěti dny 03:43

Sušice hostila mezinárodní kadeřnickou a kosmetickou soutěž pro studenty

Téměř 40 extravagantních účesů, netradičních make-upů, ale i originálních šatů a doplňků bylo k vidění na mezinárodní kadeřnické a kosmetické soutěži pro studenty v Sušici s názvem Koruna kreativity. Jejím tématem byla vesmírná extravagance.

Před pěti dny 00:36

Rada města schválila zdarma MHD od 65 let, jednotlivé jízdné do 26 let za polovinu

Záměr poskytnout nově vybraným kategoriím cestujících v plzeňské městské hromadné dopravě slevu schválili radní města Plzně. Mimo jiné dostanou mladí lidé od 15 do 18 let a studenti ve věku od 18 do 26 let novou možnost cestovat MHD na jednotlivé jízdenky za poloviční jízdné, až dosud pro ně žádná taková sleva neplatila a slevy měli pouze u předplatného. U seniorů se pak sníží hranice nároku na přepravu zdarma, a to ze 70 na 65 let.

Před pěti dny 03:12

V Plzni vypukly adventní trhy. Otevřeny budou do 23. prosince

Na náměstí Republiky v Plzni začaly tradiční adventní trhy. Po dvou předešlých covidových letech se letos konají bez omezení.

Před pěti dny 03:08

Ve skanzenu Chanovice se pracuje na obnově roubené chalupy z 18. století

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech obnovuje v chanovickém skanzenu chalupu s chlévy z 18. století, a to za více než osm milionů korun. V budoucnu se tato roubenka stane součástí prohlídkového okruhu.